Petak, 12.06.2026 | 15:15
IZVOR: pobjeda.me

Od 15. juna nove zabrane saobraćaja u Crnoj Gori: Ograničenja za kamione, autobuse i kampere na ključnim putnim pravcima

Uprava policije izdala je naredbu o privremenoj zabrani saobraćaja teretnih motornih vozila i ograničavanju saobraćaja svih kategorijavozila na određenim putnim pravcima u Crnoj Gori, u cilju rasterećenja saobraćaja tokom ljetnje sezone.




Foto: Uprava policije

"Obavještavamo javnost da je direktor Uprave policije, na osnovu člana 130 Zakona o bezbjednosti saobraćaja na putevima, usljed očekivane pojačane frekvencije saobraćaja tokom ljetnje turističke sezone i potrebe obezbjeđenja bezbjednog i nesmetanog odvijanja saobraćaja, donio Naredbu o privremenoj zabrani saobraćaja teretnih motornih vozila i ograničavanju saobraćaja svih kategorija vozila na određenim putnim pravcima u Crnoj Gori", saopšteno je iz Uprave policije.

Odluku prenosimo u cjelosti:

Zabranjuje se saobraćaj teretnih motornih vozila čija najveća dozvoljena masa prelazi 7,5 tona:

• u periodu od 15. juna do 15. septembra 2026. godine, od ponedjeljka do petka, u vremenu od 19.00 do 24.00 časa, na sljedećim magistralnim putevima:

– M-1: GP Debeli Brijeg – Herceg Novi – Kotor – Tivat (Krtolska raskrsnica) – Budva – Bar – Ulcinj – GP Sukobin;

– M-2: Podgorica – Sotonići – Petrovac;

– M-2: Podgorica – Mioska – Kolašin;

– M-10: Podgorica – Cetinje – Budva.

• u periodu od 15. juna do 15. septembra 2026. godine, subotom i nedjeljom, u vremenu od 17.00 do 24.00 časa, na navedenim magistralnim putnim pravcima:

– M-1: GP Debeli Brijeg – Herceg Novi – Kotor – Tivat (Krtolska raskrsnica) – Budva – Bar – Ulcinj – GP Sukobin;

– M-2: Podgorica – Sotonići – Petrovac;

– M-2: Podgorica – Mioska – Kolašin;

– M-10: Podgorica – Cetinje – Budva.

• u periodu od 15. juna do 15. oktobra 2026. godine, svakog dana od 07.00 do 24.00 časa, na regionalnom putu:

– R-1: Kotor – Trojica (raskrsnica sa M-1), opština Kotor, do mjesta Krstac (raskrsnica sa R-25), opština Cetinje.

Zabranjuje se saobraćaj autobusa kategorije M2 i M3 (laki i teški autobusi i tzv. kombi vozila) i specijalnih putničkih vozila za stanovanje – tzv. kampera, u periodu od 15. juna do 15. oktobra 2026. godine, u vremenu od 00.00 do 24.00 časa, svakodnevno na sljedećim dionicama regionalnih puteva:

• R-1, od mjesta Krstac (raskrsnica sa R-25), opština Cetinje, do mjesta Trojica (raskrsnica sa M-1), opština Kotor, iz smjera Njeguša ka Kotoru;

• R-25.1, dionica Međuvršje – Lovćen, od parking prostora do Mauzoleja, u oba smjera.

Zabrana iz tačke I podtačke 1 do 9 ove Naredbe ne odnosi se na vozila sa prvenstvom prolaza, vozila za održavanje puteva i PTT instalacija, vozila za pomoć na putu, specijalna vozila za prevoz životinja, betona i asfaltne mase, hladnjače koje prevoze lako kvarljivu robu, vozila za transport vode, kao ni na vozila za prevoz opasnih materija na dijelu magistralnog puta M-1, od GP Debeli Brijeg preko Herceg Novog i Kamenara do kružnog toka u mjestu Lipci.  

Danom stupanja na snagu ove naredbe (15.06.2026.godine) prestaje da važi naredba broj 341/26-24502 od 15. maja 2026. godine.

Policijski službenici će, pored kontrole poštovanja naredbe, preduzimati i dodatne mjere i aktivnosti radi sprečavanja formiranja kolona teretnih motornih vozila po isteku trajanja zabrane saobraćaja, kroz postepeno i vremenski kontrolisano uključivanje teretnih motornih vozila u saobraćaj, uz obavezno upozoravanje vozača na poštovanje propisanog odstojanja između vozila. 

Uprava policije apeluje na sve učesnike u saobraćaju da poštuju navedene mjere i saobraćajnu signalizaciju, kako bi se tokom turističke sezone očuvala bezbjednost svih građana i turista i omogućilo nesmetano odvijanje saobraćaja na najfrekventnijim putnim pravcima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Popsi sa keksom i limunom: Savršen ljetnji slatkiš bez uključivanja rerne

Nedjelja, 19.07.2026 | 13:08

Sunčani dani traže deserte koji se prave brzo, ne zahtevaju uključivanje rerne i mogu da stoje u frižideru dok ne stignu gosti.

U kojim evropskim zemljama su kompanije najviše zadužene?

Nedjelja, 19.07.2026 | 12:51

Najnoviji podaci Eurostata o zaduženosti nefinansijskih korporacija u Evropskoj uniji ukazuju na značajne razlike među državama članicama, pri čemu sedam zemalja trenutno premašuje upozoravajući prag Evropske komisije od 85 odsto BDP-a, piše Euronews.

Procurili detalji o iPhone 18 Pro modelima: Apple uvodi najveću promjenu kamere u posljednjih nekoliko godina

Nedjelja, 19.07.2026 | 12:26

Nova generacija iPhonea donosi revolucionarnu kameru, ali i višu cijenu.

Sindikati: Aerodrome možemo razvijati bez koncesije

Nedjelja, 19.07.2026 | 12:14

Povlačenje konzorcijuma predvođenog kompanijom Incheon International Airport Corporation iz postupka dodjele koncesije za Aerodrome Crne Gore predstavlja potvrdu da model koncesije, onako kako je bio postavljen, nije bio u interesu ni Aerodroma Crne Gore, ni zaposlenih, ni države, saopštila su dva reprezentativna sindikata. Pozvali su Vladu da preispita dalji tok koncesionog postupka i donese odluku koja će omogućiti da se bez daljeg odlaganja započne investicioni ciklus modernizacije državnih aerodroma. Tražili su i sastanak s predstavnicima Vlade.

Dragomanović izabran za predsjednika kotorskog, Nurković na čelu rožajskog DPS-a

Nedjelja, 19.07.2026 | 12:01

Na juče održanim neposrednim unutarpartijskim izborima za predsjednika Opštinskog odbora Demokratske partije socijalista (DPS) Kotor izabran je Srđan Dragomanović, a za predsjednika Opštinskog odbora DPS Rožaje Mirza Nurković.

Bar: Motociklista oborio pješaka

Nedjelja, 19.07.2026 | 11:26

U barskoj opštini u naselju Zeleni pojas, danas je oko 10.45 časova oboren pješak, saopšteno je CdM-u iz policije.

Ulcinj: Pojačane kontrole na moru, evidentirano više prekršaja

Nedjelja, 19.07.2026 | 11:07

Službenici Regionalnog centra granične policije „Jug“, u saradnji sa inspektorima Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama, nastavili su sa sprovođenjem pojačanih aktivnosti u cilju unapređenja bezbjednosti pomorskog saobraćaja, a kontrole su ovog puta realizovane na području Ulcinja, saopšteno je iz Uprave policije.

Božaj: Od državljanina Sjeverne Makedonije oduzet “Audi“ koji potražuje Njemačka

Nedjelja, 19.07.2026 | 10:58

Na graničnom prelazu Božaj od državljanina Sjeverne Makedonije oduzet je automobil koji potražuje Interpol Njemačke, saopštili su iz Uprave policije.

Novi snimak navodnog Medenice: Objavićemo sky prepiske, istina će isplivati

Nedjelja, 19.07.2026 | 10:54

Na Instagram nalogu Studenti Šumadije objavljen je novi video navodnog Miloša Medenice sa njegovog Telegram nalog

Đeljošaj: Vlada da nastavi postupak sa sljedećim ponuđačem ili ponipšti tender za koncesiju

Nedjelja, 19.07.2026 | 10:37

Vlada ima mogućnost da nastavi postupak za dodjelu koncesije za Aerodrome Crne Gore ili da poništi tender, saopštio je ministar ekonomskog razvoja, Nik Đeljošaj i dodao da se nada da će ta odluka biti u javnom interesu.