Utorak, 15.11.2022 | 16:11
IZVOR: Kolektiv.me/cdm.me

BRAVOOO - Hrabre "lavice" SRUŠILE Rumuniju

Veliki uspjeh crnogorskih rukometašica – naše “lavice” savladale su Rumunije 35:34 i nalaze se pred plasmanom u polufinale Evropskog prvenstva.

Poslije prave rovovske borbe, crnogorske rukometašice došle su do velikog trijumfa u meču sa odličnim Rumunkama.

Težak meč u kojem je prednost išla sa jedne na drugu strane, prelomljen je u finišu susreta.

Proradila je večeras Itana Grbić, odigrala najbolji meč na prvenstvu i bila lider “lavica”.

Dala je osam golova uz veliki broj asistencija, dok je isti broj pogodaka upisala i Jovanka Radičević.

Ivona Pavićević postigla je šest, a Đina Jauković i Tanja Brnović po pet pogodaka.

Odlična je bila Marina Rajčić sa devet uspješnih intervencija.

U finišu se povrijedila Milena Raičević, dobila je udarac u glavu, iznesena je na nosilima, ali se nakon meča priključila “lavicama” u slavlju, što znači da je izbjegla povredu.

U rumunskom timu devet golova Kristine Neagu, pet je dala Eliza Bućeski.

Crna Gora će sjutra u posljednjem kolu igrati protiv Holandije od 18 sati, ali taj meč vjerovatno neće imati rezultatski značaj.

TOK MEČA:

Jovanka Radičević već na početku daje prvi gol

5. minut – Odličan početak i iskorišćena sva četiri napada (Jovanka sa sedam metara, pa Brnović, Jauković i Grbić pogađale su za naš tim). Sa druge strane dva pogotka Kristine Neagu, “lavice” vode 4:2.

8. minut – Pogodak Tanje Brnović iz kontre za 6:3. Tajm aut zove klupa Rumunije.

Rumunija je izjednačila sa tri vezana gola 6:6

10. minut – Poslije tajm auta tri gola za Rumunke, dva pogotka Kristine Neagu, jedan Pintee za izjednačenje 6:6.

14. minut – Ponovo “lavice” prave prednost, Tanja Brnović, pa Đina Malović za 10:8.

14. minut Crna Gora-Rumunija 11:9

18. minut – Serafićeanu golom sa krila donosi prvo vođstvo Rumuniji (12:11). Tajm aut za Bojanu Popović.

19. minut Crna Gora-Rumunija 12:12

20. minut Crna Gora-Rumunija 12:13

Nakon promašaja Jauković, Rumunke dolaze do dva gola predsnosti. Bučeski daje gol, a Đurđina Jauković je zaradila drugo isključenje na meču

21. minut Crna Gora-Rumunija 12:14

26. minut Crna Gora-Rumunija 15:15

27.minut izjednačeno 16:16

Poluvrijeme u Skoplju, 18:18. Velika borba u kojoj dominiraju napadi. Itana Grbić je dala pet golova i sjajno digirovala našom igrom u napadu. Ivona Pavićević upisala je četiri, a Jovanka Radičević i Tanja Brnović po tri. Kod Rumunki šest golova Kristine Neagu.

30. minut Crna Gora-Rumunija 18:18

Gol Bučeski, potom dvije igračice više za naše i konekcja Grbić - Radičević, Jovanka lobuje za gol.

32. minut Crna Gora-Rumunija 19:20

38. minut – Marina Rajčić brani zicer, da bi u sljedećem napadu Itana Grbić dala gol i smanjila na 21:20.

42.minut – Serija odbrana Marine Rajčić u nastavku, potom i gol Milene Raičević iz prodora, “lavice” vode 23:22. Tajm aut zovu Rumuni.

46. minut – Rumunke su sa dva brza gola izjednačile, ali je potom Tanja Brnović vratila vođstvo našem timu 25:24.

50. minut – Majstorska asistencija Itane Grbić, pa gol sa krila Ivone Pavićević, 28:28.

53. minut – Jovanka iz sedmerca, vodi Crna Gora, 30:29!

56. minut – Bombarduju “lavice”, Itana, pa Đina Jauković za 33:30! Tajm aut Rumunija.

58. minut – Povreda Milene Raičević, u trenutku kada je pokušala sa krila Serafićeanu je koljenom u glavu udarila našu rukometašicu koja je prije toga pala na zemlju. Na nosilima je napustila teren. Potom je iz sedmerca Neagu smanjila na 33:32, još dva i po minuta.

59. minut – Badea sa krila za 34:33, 65 sekundi do kraja.

60. minut – Zove Bojana Popović tajm aut, imamo loptu na 54 sekundi do kraja

60. minut – Jovanka iz sedmerca za pobjedu Crne Gore!