Utorak, 27.02.2024 | 18:36
IZVOR: krstarica.rs

Mocarela vam je PRESKUPA? Napravite OVAJ SIR od samo DVA SASTOJKA

Čuveni italijanski mocarela sir od sada možete napraviti i u svom domu, a potrebna su vam samo dva sastojka.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Samo je bitno da nabavite punomasno mlijeko da bi imala potrebnu masnoću. Prilikom pripremanja omiljenih specijaliteta sa njom takođe će se razvlačiti i imaće prepoznatljiv ukus.

Sastojci:

– 2 litre nepasterizovanog mlijeka

– sirće

Priprema:

Mlijeko zagrijte, ali ne treba da bude previše vrelo. Idealna temperatura je ona u kojoj prst možete da držite u mlijeku, a da vas ne opeče. Dodajte u 4 kašičice sirćeta, lagano miješajući bez prekidanja.

Ovaj proces se odvija polako pa budite strpljivi i miješajte dok mlijeko ne počne da se odvaja i stvara sve veće grudvice.

Pokupite sir rukama, ocijedite ga i napravite kuglu, pa ga stavite i zagrijanu vodu. Za to možete koristiti i tečnost ostalu nakon pravljenja sira, malo je zagrijte da bude vruća toliko.

U vrućoj vodi ga držite oko pet minuta pa iscjedite rukama. Potom ga vratite, malo miješajte, iscjedite i ponovite taj postupak dva do tri puta.

Nakon toga kuglicu sira stavite u ledenu vodu na minutu, dva. Savjet je da u vodu stavite kockice leda da bude što hladnija. Izvadite, ocijedite pa ponovite i ovaj postupak dva do tri puta. Nakon ovoga sir se spreman za jelo.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Joanikije: Predosjećamo OBNOVU kapele na Lovćenu

Subota, 22.11.2025 | 21:45

Mitropolit SPC rekao da će "ujedinjenje našeg naroda biti kao obnavljanje kapele na Lovćenu"

Država za osam godina izgubila milijardu eura

Nedjelja, 23.11.2025 | 08:44

Crna Gora svakog dana izgubi između 220.000 i 700.000 eura, ali ne zbog kriminala, korupcije ili spoljnog uticaja, već zato što godinama ne naplaćuje legalizaciju bespravno izgrađenih objekata. Ovo za Pobjedu tvrdi Željka Krivokapić Milićević, direktorica Centra za legalizaciju nepokretnosti, naglašavajući da se ne radi o novim porezima ni poskupljenjima, već o novcu koji državi pripada, a nikada nije naplaćen.

Dijeta od 4 dana čini čuda za TIJELU - I jeftina i efikasna, svima uspijeva

Subota, 22.11.2025 | 20:36

Ukoliko poželite da smršate, naročito nakon perioda predstojećih slava i novogodišnjih trpeza, pred vama je veoma efikasna dijeta koja smanjuje apetit i sprečava prejedanje, te topi kilograme.

FOTO: Sniježna idila u Nikšiću

Nedjelja, 23.11.2025 | 11:01

Jaku kišu koja je padala juče i tokom noći, jutros je zamijenio snijeg.

Čarapić: Zašto ne referendum o otvorenim listama do juna; Rakočević: Referendum NIJE rješenje

Subota, 22.11.2025 | 21:35

Šef poslaničkog kluba Evrope sad Vasilije Čarapić rekao je da ta stranka glasno podržava model otvorenih lista, ali je istakao da prema sadašnjem stanju, o tome u parlamentu teško da može da bude konsenzusa. On je u emisiji "Okrugli sto" na Parlamentarnom kanalu kazao da vjeruje da će Radne grupe u okviru Odbora za sveobuhvatnu izbornu reformu do kraja godine zatvršiti posao i utvrditi nacrte preostalih izbornih zakona.

Tošković: Za stanovnike Botuna VEĆA OPASNOST crveni mulj nego gradnja sistema za prečišćavanje otpadnih voda

Nedjelja, 23.11.2025 | 19:49

Za stanovnike Botuna veću opasnost predstavlja crveni mulj nego gradnja sistema za prečišćavanje otpadnih voda, kazao je za RTV Podgorica penzioner KAP-a, Radovan Tošković.

Vučić: Srbija će dosljedno sprovoditi mjere koje čuvaju našu energetsku sigurnost

Nedjelja, 23.11.2025 | 19:45

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su razmotreni svi aktuelni izazovi i donijeti važni zaključci kako bi bili zaštićeni interesi Srbije i obezbijeđeno sigurno i pouzdano snabdijevanje za građane i privredu Srbije.

Recept koji osvaja: Mekana medena torta za svaku priliku

Nedjelja, 23.11.2025 | 19:36

Ova će torta osvojiti vaše srce i nepce.

Zima i problemi sa akumulatorom - na šta bi trebalo da obratite pažnju

Nedjelja, 23.11.2025 | 19:08

Većina alternatora će sa svim uključenim električnim uređajima u vozilu dostići svoj limit, pa više neće puniti akumulator.

Voda sa Mareze i dalje NIJE ZA PIĆE

Nedjelja, 23.11.2025 | 18:31

Voda sa Mareze i dalje nije za piće.

Vučić na sastanku sa američkim kongresmenima o pitanju Naftne industrije Srbije

Nedjelja, 23.11.2025 | 17:59

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić prenio je kongresmenima dvije američke savezne države, Ohajo i Nju Džersi da je za Srbiju "veoma značajno pitanje funkcionisanja Naftne industrije Srbije (NIS) i "izrazio uvjerenje da će se to pitanje uskoro riješiti".

Baranin UHAPŠEN zbog sumnje da je podmetnuo požar u lokalu čiji je zakupac državljanin Turske

Nedjelja, 23.11.2025 | 17:34

Osamnaestogodiṣ̌nji Baranin S. B. uhapšen je zbog sumnje da je 28. oktobra u rodnom gradu podmetnuo požar u lokalu čiji zakupac je državljanin Turske.

Trinaestogodišnja Nikolina Vulikić pronađena i vraćena porodici

Nedjelja, 23.11.2025 | 17:07

Policija je djevojčicu pronašla u naselju Preko Morače u Podgorici, saopštili su iz Uprave policije.

Unimedika: Privremena ZABRANA RADA nije povezana sa načinom liječenja preminulog dječaka

Nedjelja, 23.11.2025 | 16:59

Ordinacija Unimedika (Unimedica) saopštila je da privremena zabrana rada njihove ambulante u Ulcinju nije ni na koji način povezana sa načinom liječenja preminulog dječaka iz Bara.

UGAŠEN manji požar u Podgorici

Nedjelja, 23.11.2025 | 16:47

Podgorički vatrogasci ugasili su danas manji požaru u zgradi Zetagradnje u ulici Vasa Raičkovića, preko puta Elektro škole.