Nedjelja, 31.03.2024 | 09:10
IZVOR: una.rs

POSNI DORUČAK gotov za 15 MINUTA - Napravite ITALIJANSKI SENDVIČ iz rerne

Aromatično, hrskavo i spremno za 15 minuta.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Tokom posta na vodi najčešće se za doručak jedu džem i marmelada sa hljebom, ovsene kaše ili palenta, ali sada vam donosimo ideju koje će razbiti monotoniju.

Otkrivamo kako da napravite ukusne italijanske sendviče za doručak na vodi, a ukus će vas oduševiti, kao i kombinacija aromatičnog i hrskavog.

Sastojci su prilično jednostavni, a za ovaj recept neće vam trebati više od 15 minuta - 5 minuta za pripremu i 10 za pečenje. 

Postoje razne varijacije na recept i možete dodavati i razne sastojke po svojoj volji - na primjer, malo ljute paprike ili svežeg paradajza, kao i čeri paradajz. Mi vam donosimo osnovu, a vi pustite maštu na volju i kombinujte razne ukuse i sastojke kako biste stvorili kulinarsku čaroliju baš po vašoj želji.

Sastojci:

hljeb sa kukuruznim brašnom

paradajz sos ili kečap

150 g šampinjona

origano

sušeni peršun

so

2 crvene paprike (pečene ili svježe)

Priprema:

Stavite rernu da se grije na 200 stepeni. Pleh obložite papirom za pečenje i isjecite hljeb na kriške. Poređajte kriške hljeba na pleh, pa svaku premažite paradajz sosom, ali tako da kriške budu lijepo natopljene. Isjeckajte šampinjone na listove i poređajte preko svake kriške hljeba i posolite. Isjeckajte papriku na sitno i dodajte preko šampinjona. Pospite sendviće sušenim peršunom i origanom. Ubacite u rernu da se peče oko 10 minuta

Možete preko da dodate i kukuruz šećerac, pasulj iz konzerve ili leblebiju, takođe, sjajan ukus daje i rukola, kao i tikivca i patlidžan isečeni na kolutove. Ali i osnovni recept je sjajan, tako da vam možda ove varijante neće biti ni potrebne.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

U utorak stiže POMOĆ iz Hrvatske i Slovenije; Najkritičnije tačke trenutno su Kufin, Piperi, Kuči i Kokoti

Ponedjeljak, 11.08.2025 | 21:57

Ministarstvo unutrašnjih poslova uputilo je poziv za pomoć državama članicama EU Mehanizma civilne zaštite jutros u 11:28 časova, imajući u vidu da je na teritoriji Crne Gore od sinoć i ranih jutarnjih časova aktivan veći broj požara, a mnogi od njih približili su se kućama i prijetili da ugroze imovinu građana.

Bojanović: Uzrok nastanka požara LJUDSKI FAKTOR, vatrogasci cijelu noć gasili, situacija je mirnija

Utorak, 12.08.2025 | 08:01

V. d. komandira Službe zaštite i spašavanja Glavnog grada Nikola Bojanović kazao je da su vatrogasci do prije dva sata gasili požare i da je situacija sada mirnija.

NATO još RAZMATRA zahtjev Crne Gore za POMOĆ

Utorak, 12.08.2025 | 15:15

Nato još nije odlučio da li će poslati pomoć koju je Crna Gora zatražila zbog požara. Specijalizovani helikopter juče je poslala Srbija, a od jutros požare u Crnoj Gori gasi i kanader iz Hrvatske.

Vojnik Dejan Božović stradao, Marko Iković teško povrijeđen u prevrtanju cisterne u Kučima

Utorak, 12.08.2025 | 13:52

Mlađi vodnik Dejan Božović (42) iz Danilovgrada je stradao, a vodnik Marko Iković (43) zadobio je teške tjelesne povrede tokom angažovanja na gašenju požara u rejonu Kuča, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Joković ZAHVALIO vatrogascima: Vi ste ISTINSKI HEROJI današnjice

Utorak, 12.08.2025 | 08:10

Lider Socijalističke narodne partije Vladimir Joković zahvalio je najdublju zahvalnost i iskreno divljenje svim vatrogascima i hrabrim građanima Crne Gore koji ovih dana, neumorno i požrtvovano, danonoćno gase požare po Crnoj Gori i bore se sa vatrenom stihijom.

Ibrahimović: Žrtva Božovića predstavlja TRAJNU OBAVEZU za Crnu Goru

Utorak, 12.08.2025 | 21:03

Sa velikom tugom u srcu izražavam najiskrenije saučešće porodici vojnika Dejana Božovića koji je, služeći Crnoj Gori i svakom njenom građaninu i građanki, danas izgubio život, poručio je ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović.

Dvije decenije kasnije - Dženifer Aniston progovorila o ODNOSU s Bredom Pitom

Utorak, 12.08.2025 | 20:51

Otkrila je čime se vodila nakon razvoda.

Božović: Pokrenućemo RASPRAVU o mogućem pooštravanju zakonskih odredaba koje se odnose na NAMJERNO izazivanje požara

Utorak, 12.08.2025 | 20:23

"Naša je obaveza da zaštitimo građane i prirodu Crne Gore", kazao je ministar pravde.

Silvester Stalone više nije Rambo – Novi glumac preuzima kultnu ulogu

Utorak, 12.08.2025 | 19:54

Noah Centineo je angažovan da igra mladog Džon Rembo, ulogu koju je proslavio Silvester Stalone, u novom prednastavku filma Rambo pod nazivom John Rambo, koji priprema kompanija Milennium Media.

Evo zašto Japanci tokom cijele godine nose KIŠOBRANE: Razlog nije ni kiša, ni sunce

Utorak, 12.08.2025 | 19:40

Japanci na ulici često hodaju sa otvorenim kišobranom i kada nema ni kiše ni jakog sunca.

Opština Bar apelovala: Građani da NEODGOVORNIM ponašanjem ne dovode u OPASNOST ljude i okolinu

Utorak, 12.08.2025 | 19:30

Opština Bar još jednom je uputila apel građanima i turistima u Baru da se odgovorno ponašaju, ne pale i ne koriste vatru ili bilo kakve zapaljive materije i predmete na javnim površinama, parkovima, šumama, plažama i drugim javnim mjestima ali ni na privatnim posjedima.

Gorčević: EU je sloga i solidarnost u TEŠKIM trenucima

Utorak, 12.08.2025 | 19:25

Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević izrazila je saučešće porodici vojnika Dejana Božovića koji je tragično stradao pokušavajući da pomogne sugrađanima u borbi protiv strahovitih požara.

Gest HUMANOSTI: Porodica iz dijaspore OBEZBIJEDILA stipendiju za školovanje djece stradalog vojnika

Utorak, 12.08.2025 | 19:13

Poštovanjem i divljenjem prema herojskoj žrtvi pripadnika Vojske Crne Gore, Dejana Božovića, crnogorska porodica iz Berlina odlučila je da mu na poseban način oda počast i podrži njegovu porodicu u ovim teškim trenucima. Naime, u znak zahvalnosti i priznanja za njegovu hrabrost crnogorska porodica iz Berlina obezbijedila je stipendiju koja će omogućiti školovanje i obrazovanje svih četvoro djece Dejana Božovića.

Uz pomoć kanadera POŽARI u Buljarici i Čanju pod KONTROLOM

Utorak, 12.08.2025 | 19:05

Italijanski kanader koji je djelovao na području Budve i Bara stavio je pod kontrolu požare u Buljarici i Čanju, saznaje TVCG.

Milatović: Zahtijevam HITNO usvajanje Markovog i Mašanovog ZAKONA na prvom sljedećem zasijedanju Skupštine

Utorak, 12.08.2025 | 18:58

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović razgovarao je danas na Cetinju sa porodicama onih čiji su životi ugašeni u dva masovna ubistva u Prijestonici u protekle tri godine, poručujući da bez rezerve podržava “Markov i Mašanov zakon”.