Četvrtak, 30.05.2024 | 13:27
IZVOR: grand.nova.rs

Italijanski RECEPT za fenomenalne špagete koje se prave praktično ni od čega

Italijani su majstori za pripremu ukusne hrane od vrlo malo namirnica i koje su cjenovno prihvatljive. Pasta aglio e olio jedan je od takvih recepata.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Kao što ime kaže, riječ je o tjestenini koja se sljubljuje s italijanskim osnovama – bijelim lukom i maslinovim uljem, a koja se posebno priprema oko Napulja.

Tajna ovoga recepta počiva na idealnoj metodi dinstanja bijelog luka. Da bi jelo imalo savršen ukus, bijeli luk je potrebno narezati na sitne kriške i polako ga izdinstati u maslinovom ulju dok ne dobije zlatnožutu boju.

Ako je bijeli luk blijed, testenina neće imati punoću ukusa. Ako je pak pretaman, dobiće gorčinu koja će uništiti ukus cijelog jela. Ljubitelji ljutih stvari u ovo jelo dodaju i pahuljice čilija, koje jelu daju novu dimenziju, a na kraju sve zajedno završe s nešto svježeg peršuna.

Sastojci za tjesteninu aglio e olio

400 grama sušenih špageta

125 ml maslinovog ulja

5-6 češnjeva bijelog luka

½ čajne kašičice pahuljica čilija

soli i bibera po želji

svjež peršun za posipanje po želji

Priprema

Skuvajte tjesteninu prema uputama na pakovanju.

Bijeli luk očistite i narežite na tanke kriške.

U tiganj stavite ulje i bijeli luk te ih zagrijevajte na laganoj do umjerenoj temperaturi dok ne dobiju zlatnosmeđu boju. Za to će vam trebati 10 do 15 minuta. Kada ste zadovoljni bojom dinstanog bijelog luka, sve prelijte preko kuvane tjestenine i dobro promiješajte. Posolite, pobiberite, a po želji dodajte i pahuljice čilija.

Ukrasite svježim peršunom prije posluživanja.

Prijatno!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Klub odbornika DPS Berane: NEODGOVORNA lokalna vlast OSTAVLJA "na ulici" više od 200 porodica

Srijeda, 06.08.2025 | 20:59

Iz beranskog Klub odbornika DPS ističu da kako vrijeme odmiče, u Beranama se potvrđuje ono što je njihov Klub odbornika potencirao od samog početka formiranja ovakve lokalne samouprave – ova lokalna vlast ne mari za interese građana Berana.

Da li će ovo biti NAJGLEDANIJI Netflixov film svih vremena? Neočekivani hit o K-pop djevojkama piše ISTORIJU (VIDEO)

Srijeda, 06.08.2025 | 20:20

„Lovkinje na demone iz K-popa“ bi mogle postati najgledaniji Netflixov film svih vremena.

Stanić: Odbor doveo do KRAJA PROCEDURU za davanje imena ulica na Cetinju po admiralu Vladimiru Baroviću i kapetanu Henriku Angelu

Srijeda, 06.08.2025 | 20:06

Predsjednik Glavnog odbora SDP-a i predstavnik Evropskog saveza Mirko Stanić naveo je da će dvije ulice na Cetinju dobiti imena po Vladimiru Baroviću i Henriku Angelu.

UHAPŠEN Zećanin: Bježao policiji, kroz prozor izbacio 11 kesica heroina

Srijeda, 06.08.2025 | 19:56

Podgorička policija uhapsila je I.K.(40) iz Golubovaca zbog sumnje da je počinio krivično djelo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga. 

Auto-putem od početka godine prošlo 1,81 MILION VOZILA

Srijeda, 06.08.2025 | 19:51

Auto-putem Princeza Ksenija je od početka ove godine prošlo 1,81 milion vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa.

OpenAI sprema LANSIRANJE NOVOG ChatGPT-a: Evo šta donosi

Srijeda, 06.08.2025 | 19:40

OpenAI, kompanija koja stoji iza popularnog ChatGPT-a, uskoro bi mogla predstaviti najnoviju verziju svog modela vještačke inteligencije – GPT-5.

Cijelog života POGREŠNO jedemo krastavac – TRIK koji mijenja ukus i teksturu

Srijeda, 06.08.2025 | 19:26

Postoji jednostavan trik koji može potpuno da promijeni ukus krastavca i to pomoću obične soli.

Razlika između slavnih glumaca 25 godina, a BRAK CVJETA: Ketrin Zita-Džons o odnosu sa Majklom Daglasom

Srijeda, 06.08.2025 | 19:09

Ketrin ističe da razlika u godinama nikad nije bilo tabu među njima.

MPNI: ULAGANJE od preko 450.000 EURA u SMŠ „Danilo Kiš“ u Budvi

Srijeda, 06.08.2025 | 19:00

Zahvaljujući podršci kroz Regional challenge fund u SMŠ „Danilo Kiš“, Budva se izvode radovi na adaptaciji prostora namijenjenog realizaciji nastave na smjeru hotelijersko-turistički tehničar, saopšteno je iz MPNI.

PREMINULA majka slavnog glumca: Dirljiva poruka porodice Breda Pita (FOTO)

Srijeda, 06.08.2025 | 18:49

Majka holivudskog glumca Breda Pita, Džejn Pit, preminula je u 84. godini.