Subota, 22.06.2024 | 19:46
IZVOR: azra.ba

LJETNJI makeup savjeti: Evo kako IZBJEĆI masni sjaj

Ako svoju makeup rutinu ne možete zamisliti bez pudera, ljeti se možete naći u problemu.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Zbog velikih vrućina više se znojimo, a svi znamo koliko je važno nositi SPF, koji, nažalost, često ostavlja masni trag, zbog čega nam se puder brže topi na licu. Ako i vama puder izgleda “cakey”, odnosno imate mrlje na licu i nakuplja vam se masnoća u T-zoni, imamo par savjeta kako to izbjeći ili barem smanjiti taj efekt.

Hidratacija je izrazito bitna tokom cijele godine, pa i ljeti. Uprkos mišljenju da vam se od nekih hidratantnih krema koža masti, moguće je da ih ne nanosite dovoljno često. Koža će vam se više mastiti ako je dehidrirana jer će stvarati višak sebuma kako bi nadoknadila nedostatak vlage. Pogrešno ćete misliti da imate masnu kožu, a zapravo vam nedostaje hidratacije.

Bitno je raditi piling nekoliko puta sedmično da uklonite mrtve ćelije kože, spriječite ljuštenja i smanjite začepljenost pora. Dok umasiravate hidratantnu kremu u kožu, usredsredite se na područja sklona mrljama, poput T-zone i područja ispod očiju.

Prije šminkanja nanesite prajmer koji će ujednačiti teksturu vaše kože i spriječiti stvaranje finih linija. Pobrinite se da koristite proizvode prikladne vašoj koži, ako ste masni tip, nemojte koristiti ništa što sadrži ulja ili, na primjer s maslac. Za masnije tipove kože preporučuje se puder u kamenu, koji će ukloniti višak masnoće.

Koristite sunđer za šminku jer će vam se tapkanjem  proizvod bolje upiti u kožu, pogotovo ako je malo navlažite. Takođe je dobro  da sunđer nanositi korektor, postoje posebne podloge baš za to područje. Probajte korektor nanositi samo na kutove očiju, postići ćete isti efekt, a manje proizvoda ćete imati na licu.

Vrlo važan detalj je korištenje “setting” spreja, on je zadnji korak u makeup rutini i služi za učvršćivanje šminke, “fiksira” je da stoji na mjestu duže. Za kraj, uvijek imajte pri ruci listiće za upijanje viška ulja, te puder u prahu kako biste njime “izblendali” vidljive pore.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Grbić poslije poraza: Zaslužena pobjeda Španije; Sada kreće ono pravo

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 10:02

Reprezentativka Itana Grbić poručila je nakon meča da poraz od Španije nije razlog za brigu, već pouka pred nastavak takmičenja.

Tramp: Objaviću rezultate magnetne rezonance, pokidao sam kognitivni test

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 09:54

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da je spreman da objavi rezultate magnetne rezonance (MRI) koju je uradio u oktobru, naglasivši da su nalazi “savršeni”, a da je test kognitivnih sposobnosti prošao sa odličnim ocjenama, prenosi NBC.

Iva Đuričković, briljatna studentkinja s prosjekom 9,91 - "Farmacija me oduvijek facinirala"

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 09:38

Najbolja studentkinja Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore za 2025/2026. godinu, sa prosjekom A (9.91), je Iva Đuričković, studentkinja Farmacije, saopštili su iz Univerziteta Crne Gore.  

Eurodizel od ponoći jeftiniji dva centa

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 09:35

Iz Ministarstva energetike i rudarstva saopšteno je da će litar Eurodizela od ponoći biti jeftiniji dva centa, dok će cijene Eurosupera 98 i 95 po litru ostati nepromijenjene.

Ministarstvo finansija: Novo zaduženje od 450 miliona eura

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 09:22

Ministarstvo finansija saopštilo je da je obezbijedilo 450 miliona eura isključivo za stvaranje fiskalne rezerve za 2026. i 2027. godinu, u skladu sa Zakonom o budžetu Crne Gore i Odlukom o zaduživanju za 2025. godinu.

Slavković: Pokazali smo drugačije lice

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 08:54

Najavljivali su crnogorski košarkaši i selektor Andrej Žakelj da se mora popraviti utisak iz startnog poraza od Portugala i to su u Piteštiju učinili – u znatno boljem izdanju protiv Rumunije došli su do prve pobjede u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, 80:75 . I nije samo trijumf dobitak sa ovog gostovanja, već pristup i borbenost koje su momci pokazali i koji bi trebalo da ih krase i u nastavku.

Uhapšena Danilovgrađanka osumnjičena da je iz zlatare ukrala prsten vrijednosti blizu 1.000 eura

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 08:39

Podgorička policija uhapsila je B.P. (51) iz Danilovgrada, zbog sumnje da je iz zlatare ukrala zlatni prsten vrijednosti blizu 1.000 eura a potom ga prodala za 100 eura, saopšteno je iz Uprave policije.

Ivanović: Nova vlada će uvesti Crnu Goru u EU, ali se neće razlikovati od aktuelne

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 08:26

Crna Gora ulazi u najosjetljiviju fazu evropskih integracija, a nova vlada – iako će, prema riječima potpredsjednika Vlade za vanjske i evropske poslove Filipa Ivanovića, završiti tehnički dio pregovora – neće biti ona koja će zemlju formalno uvesti u EU.

UP - U Srbiji uhapšen crnogorski državljanin sa međunarodne potjernice

Ponedjeljak, 01.12.2025 | 08:03

Postupajući po međunarodnoj potjernici koja je raspisana od strane NCB Interpola Podgorica, policijski službenici Republike Srbije su lišili slobode crnogorskog državljanina V.M. (30) iz Podgorice, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Abazović: Svaka partija u Crnoj Gori je danas DPS, liše Ure

Nedjelja, 30.11.2025 | 21:48

Borili smo se za promjene, ali mi danas poštovani građani živimo i dalje vrijeme DPS-a, kazao je lider Ure Dritan Abazović na 4. kongresu budvanskog odbora partije.