Subota, 06.07.2024 | 10:46
IZVOR: MediaBiro

Herceg Novi bilježi RAST broja gostiju iz Zapadne Evrope, posebno u periodu predsezone

U hercegnovskoj opštini ljetnja sezona je počela dosta ranije. 




Foto: MediaBiro

Tome je prethodila rana predsezona koja je ove godine počela već u martu mjesecu, kazao je agenciji Media Biro predstavnik Turističke organizacije (TO) Herceg Novi Dalibor Vuković. Kako je kazao, zabilježen je vrlo intezivan rast u broju gostiju od perioda marta ove godine i dodao da je period početka ljetnje turističke sezone, odnosno mjesec jun i jul na nivou prethodne godine.

“U periodu predsezone najbrojniji su gosti iz Zapadne Evrope, dok se već u ovo doba godine ta struktura mijenja i više smo orjentisani na goste iz regiona”, rekao je on.

Kako je naveo, dobroj posjećenosti doprinjela je i dobra avio povezanost. Govoreći o strukturi gostiju, Vuković se osvrnuo na Monstatovo istraživanje i rekao da Opština Herceg Novi bilježi znatan rast u broju gostiju, posebno sa teritorije Zapadne Evrope.

“Francuza je bilo 10 odsto više, Britanaca 30 odsto kao i Njemaca koji su ove godine brojniji za nekih 23 odsto. To su veoma bitna tržišta gdje smo se u prethodnom periodu dosta marketinški angažovali. Kada govorimo o tržištu Velike Britanije, opet i tu moram pomenuti dobru avio povezanosti, posebno sa Dubrovačkim aerodromom sa kojeg se oko 30 odsto putnika preliva kod nas”, kazao je on.

Ono po čemu je Herceg Novi prepoznatljiv posebno u ljetnjem periodu svakako su brojni muzički festivali. Određeni broj festivala predstavlja simboliku ovog grada, te će se realizovati i ove godine.

“Međunarodni festival “Dani muzike” biće otvoren u srijedu, 10. Jula, zatim “Operosa”, “Guitar Art Summer Fest” zatim filmski festival I brojni drugi festivali u organizacije TO kao što je “Family fun festival”, Trg od knjige, Trg od ćirilice su samo jedni od festivala koji karakterišu jul i avgust”, naveo je on.

U periodu septembra mjeseca ljubitelji stripa imaće priliku da posjete “Strip festival” a za ljubitelje gejminga sprema se i "Big game fishing", istakao je Vuković I najavio brojne druge manifestacije zabavnog karaktera koje će upotpuniti turističku ponudu grada.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uhapšena inspektorka Službe komunalne policije i inspekcije Opštine Zeta

Četvrtak, 09.04.2026 | 18:35

Policija je saopštila da su po nalogu tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, uhapsili inspektorku Službe komunalne policije i inspekcije Opštine Zeta M.V. (35).

Udes kod Ekonomskog fakulteta

Četvrtak, 09.04.2026 | 19:15

Sudar dva automobila dogodio se oko 18 sati na raskrsnici ulica 13. jula i Jovana Tomaševića u Podgorici, kod Ekonomskog fakulteta.

Predložene nove tarife notara: Ugovori od 180 eura, ostavinski postupci do 350...

Petak, 10.04.2026 | 08:45

Skupština Notarske komore Crne Gore utvrdila je predlog novih tarifa o naknadama za rad notara i troškovima notarskih usluga, kao i posebnu tarifu za rad notara kao povjerenika suda u ostavinskim postupcima, kojom su jasno definisane cijene notarskih akata, ovjera, depozita i vođenja ostavinskih rasprava, navodi se u dokumentu objavljenom na sajtu Vlade.

Vremenska prognoza - PETAK donosi OVE temperature

Četvrtak, 09.04.2026 | 21:48

Pročitajte vremensku prognozu za sjutra.  

Ministarstvo zdravlja: Uspješno sprovedena eksplantacija organa u Kliničkom centru CG

Petak, 10.04.2026 | 10:21

U okviru kontinuiranih napora usmjerenih ka unapređenju zdravstvenog sistema i pružanju najviših standarda medicinske zaštite, juče je u Kliničkom centru Crne Gore uspješno realizovan jedan od najsloženijih i najzahtjevnijih medicinskih procesa – eksplantacija organa, sprovedena u saradnji sa međunarodnom organizacijom Eurotransplant, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja.

Joanikije: Umnožimo molitve za mir u svijetu, učimo se da činiti dobro nije nešto zastarjelo i prevaziđeno

Petak, 10.04.2026 | 16:16

Mitropolit crnogorsko-primorski Srpske pravoslavne crkve Joanikije pozvao je vjernike u Vaskršnjoj poruci da "umnožimo svoje molitve za mir u svijetu", izrazivši zabrinutost zbog toga što se "sve glasnije ističe zakon jačeg, što se veliča sila, a prezire pravda i istina".

Nakon 77 dana završena skijaška sezona na državnom Ski-centru Kolašin 1600

Petak, 10.04.2026 | 13:00

Tokom zimske sezone u Kolašinu bilo 80.000 gostiju i 25.000 prodatih ski-pasova, u Ski-centru zadovoljni.

Spajić: Evropska Crna Gora sazrijeva u suštinski i simbolički važnom trenutku za našu zemlju

Petak, 10.04.2026 | 11:35

Evropska Crna Gora sazrijeva u suštinski i simbolički važnom trenutku za našu zemlju, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Šta bi se desilo sa Zemljom kada bi Sunce odjednom NESTALO?

Petak, 10.04.2026 | 17:44

Sunce je stalni pratilac Zemlje još od njenog nastanka. Ali šta bi se dogodilo sa našom planetom kada bi Sunce iznenada nestalo?

Vjerovatno svako od nas ima svog dvojnika sa kojim dijeli i sličnu DNK

Petak, 10.04.2026 | 17:00

Novo istraživanje otkriva da među ljudima koji nisu u srodstvu, a međusobno fizički veoma liče, postoje sličnosti i na genetskom nivou.

Tri obavezne boje jaja za Vaskrs: Nose moćnu simboliku i obavezne su u vašoj korpi

Petak, 10.04.2026 | 12:30

Uskršnja jaja u crvenoj, ljubičastoj i bijeloj boji nose duboku simboliku. Otkrijte zašto su ove boje obavezne na vašoj prazničnoj trpezi.

Pripremite sami - Najbolja verzija posnih čupavaca

Petak, 10.04.2026 | 13:40

Malo je kolača koji nas tako brzo vrate u djetinjstvo kao čupavci, a ova verzija je toliko dobra da ćete zaboraviti na originalni recept.

Kraj buke tokom poziva: WhatsApp uvodi funkciju koju smo svi čekali

Petak, 10.04.2026 | 15:40

WhatsApp testira novu funkciju za suzbijanje pozadinske buke koja će omogućiti kristalno čiste glasovne i video pozive.

Manjinski akcionari spremni da prodaju udio u Barskoj plovidbi investitoru iz Dubaija

Petak, 10.04.2026 | 14:33

Manjinski akcionari, vlasnici 22% akcija Barske plovidbe, zainteresovani su da prodaju udio u toj brodarskoj kompaniji investitoru iz Dubaija.

Stručnjak OTKRIVA: Evo kako broj odspavanih sati UTIČE na vaše tijelo i mozak

Petak, 10.04.2026 | 16:20

"Ako sad legnem, uhvatiću osam sati sna... dobro, ako legnem sad, biće barem pet..." Svi smo barem jednom vodili ovakav unutrašnji monolog, ostajući budni zbog neprijatnih uspomena ili beskonačnog skrolovanja po TikToku. Sada je savjetnica za spavanje detaljno objasnila kako broj odspavanih sati utiče na tijelo, bilo da se radi o idealnih osam ili nijednom.