Srijeda, 17.07.2024 | 21:55
IZVOR: večernjilist.hr

Stjuardesa SAVJETOVALA: "Ako želite biti sigurni u avionu, nemojte raditi ove stvari"

Ove stvari je najbolje izbjegavati raditi kada letite.




Foto: Ilustracija/pixabay.com 

Jedna stjuardesa poznata kao @mrsmiva na TikToku, dijeli savjete i uvide u život posade. U svom novom videu, savjetovala je svoje o stvarima koje nikada ne bi trebali raditi u avionu, ako žele ostati sigurni tokom leta, piše Daily Express. 

Nositi kratke pantalone ili suknju: Stjuardesa objašnjava: "Nikad ne znate koliko je čisto mjesto gdje ćete sjedjeti. Takođe može postati jako hladno."

Piti kafu prije i tokom leta: "Kafa može pojačati napetost, a može vam i poremetiti san", rekla je. 

Napiti se u avionu: Miva ističe da putnici koji su previše pijani rizikuju da budu izbačeni sa svog leta iz sigurnosnih razloga.

Koristiti dezodorans ili sprej za kosu: "Može aktivirati detektor dima u kupatilu", kaže. 

Nasloniti glavu na prozor: Objasnila je da se ti prozori jako rijetko čiste, pa nije pametno na njih naslanjati glavu zbog bakterija.

Zahvalni putnici izrazili su zahvalnost na savjetima stjuardese, a neki su podijelili lična iskustva s osjećajem 'dehidracije' na letovima. "Da, uvijek mi je tako hladno u avionu", komentarisao je jedan korisnik. "Dobro da ovo znam, neke stvari sam do sada radio", dodao je neko drugi. 

VIDEO MOŽETE POGLEDATI OVDJE!

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Stručnjaci upozoravaju: Poljubac od DESET SEKUNDI može da PROMIJENI sve

Utorak, 05.08.2025 | 21:14

Da li ste se ikada zapitali šta jedan poljubac čini zaista posebnim i moćnim? Prema stručnjacima, tajna se ne krije samo u strasti, već i u trajanju.

WhatsApp uvodi NOVU opciju 'Guest Chats' - Evo o čemu je riječ

Utorak, 05.08.2025 | 20:57

WhatsApp razvija novu funkciju pod nazivom Guest Chats, koja će omogućiti korisnicima ove platforme da se dopisuju s drugom osobom koja ne koristi aplikaciju, tako što će im poslati pozivni link. Primalac uopšte neće morati preuzeti aplikaciju niti kreirati nalog.

Idete na LJETOVANAJE - Evo šta smije da ostane UKLJUČENO od kućnih aparata u stanu dok ste odsutni

Utorak, 05.08.2025 | 20:34

Prije nego što krenete na put, obavezno se pobrinite da bojler, klimu, punjač za telefon, ketler i mikrotalasne rerne budu isključeni, kako ne bi došlo do požara.

PREMINUO legendarni portugalski fudbaler Žorž Kosta

Utorak, 05.08.2025 | 18:40

Fudbalski savez Portugalije objavio je danas da je dosadašnji generalni direktor Fudbalskog kluba Porto Žorž Košta preminuo od posljedica srčanog udar.

VELIKO IZNENAĐENJE I PREOKRET: Aca Lukas, Senidah i Barbara Bobak PREDVODE Balkan Dance AdmiralBet Festival!

Utorak, 05.08.2025 | 18:35

Balkan Dance AdmiralBet Festival donosi spektakl ljeta – ali u novom ruhu! Zbog tehničkih izmjena i proširenja produkcije, festival se pomjera na nove datume: od 10. do 12. avgusta, a sve se sada dešava na novoj, većoj i atraktivnijoj lokaciji – Bar Topolica (Nova Bartopolica).

Važno oglašavanje Tanje Savić nakon OTKAZANIH nastupa: „Moje tijelo je ovog puta potpuno otkazalo“

Utorak, 05.08.2025 | 18:27

Nakon što su posjlednjih dana otkazani njeni najavljeni nastupi, Tanja Savić odlučila je da se direktno obrati svojoj publici i otvori dušu, iskreno govoreći o razlozima koji su doveli do toga da se koncerti moraju odložiti.

Evo zašto je za RODITELJE važan povremen ODMOR bez djece

Utorak, 05.08.2025 | 17:00

Mnogi roditelji na sedmičnom nivou provedu između 40 i 60 sati posvećeni djeci, a sve to isprepliće se s poslom, kućnim obavezama zbog čega roditelji gube vrijeme za sebe.

Ivanaj dao izjavu policiji nakon navoda o Milatovićevoj odluci da vrati zakon: Poziv sam shvatio kao PRITISAK predsjednika

Utorak, 05.08.2025 | 16:38

Predsjednik Demokratskog saveza Albanaca (DSA) Ivan Ivanaj dao je danas izjavu podgoričkoj policiji povodom izjava u medijima nakon što je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović vratio parlamentu Zakon o porezu na nepokretnosti.

Transportna zajednica: Crna Gora usvojila DVIJE KLJUČNE zakonske reforme u sektoru saobraćaja – Važan korak na EVROPSKOM putu

Utorak, 05.08.2025 | 16:11

Crna Gora je ostvarila značajan napredak na svom evropskom putu usvajanjem dvije važne zakonske reforme u sektoru saobraćaja, saopštila je Transportna zajednica, regionalno tijelo koje prati i podržava usklađivanje zakonodavstva u oblasti saobraćaja sa pravnom tekovinom Evropske unije.

Da li ste znali da postoji NAJVEĆI HOTEL na svijetu? Evo gdje se nalazi (FOTO)

Utorak, 05.08.2025 | 15:50

Smješten visoko u planinama, u srcu džungle i dostupan samo žičarom, First World Hotel u Maleziji ponosno nosi titulu najvećeg hotela na svijetu prema Ginisovoj knjizi rekorda s nevjerovatnih 7.351 sobom.