Ponedjeljak, 07.10.2024 | 08:26
IZVOR: kolektiv.me

Evropski savez: Nepostupanje države u slučaju elementarnih nepogoda u Šavniku odražava krah sistema

Nepostupanje državnih organa u slučaju nepogoda koje su zadesile Šavnik predstavlja ne samo nebrigu, nemar i ravnodušnost, već i odražava stanje sunovrata u kojem se cjelokupan državni sistem trenutno nalazi, saopšteno je iz Evropskog saveza.




Foto: Evropski savez

"Odnos Vlade Crne Gore prema Šavniku i njegovim građankama i građanima nakon elementarne nepogode koja ih je pogodila teško je opisati, a ostati pristojan. Kažnjaviti jedan grad samo zato što je opozicioni i očigledno ignorisati posljedice nevremena i kritičnu situaciju sa odsječenim mještanima i turistima, kao i potrebu za hitnim pružanjem pomoći, mogu samo visoki državni funkcioneri koji svoju ulogu ne povezuju sa odgovornošću. Nećemo biti grublji i pominjati ljudskost. Ministar Šaranović koji voli da snima propagande materijale, oblači uniforme po lijepom i sigurnom vremenu i glumi šefa FBI, mogao je sada kada je to zaista potrebno, u istom kombinezonu u kojem je ispratio spasilačke ekipe za BiH, produžiti za Šavnik. Ne pada mu na pamet to, tamo je suviše mokro, hladno i neugodno, nije on zbog toga ministar unutrašnjih poslova. U prvi plan istura načelnika Direkcije za civilnu zaštitu, da tragikomično konstatuje kako su zadovoljni reakcijom lokalne samouprave".

Kako su naveli iz Evropskog saveza, "ministar Krapović je Šavnik vjerovatno privremeno prekrižio kao grad u Crnoj Gori kakvu on zamišlja, jer mu se ne uklapa u njegov sistem vrijednosti, pa neka se Šavničani muče sami kada ne biraju Demokrate da im upravljaju gradom".

"A za premijera Spajića ne moramo ni pitati – nema ništa kripto u slanju mehanizacije i ljudstva kako bi se hitno pomoglo opozicionom Šavniku da bi Vlada donijela takvu odluku. Posljedice elementarne nepogode u jednom crnogorskom gradu nije tema ni za hitne telefonske sjednice njegove Vlade, koje su mu inače uobičajene", zaključeno je u saopštenju Evropskog saveza.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Pejović: URA-in predlog bi nas koštao 50 miliona, nijesu ga predlagali kad su bili na vlasti

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 20:23

Potpredsjednik Skupštine i funkcioner PES - a Boris Pejović, komentarišući URA-in predlog za povećanje dječijih dodataka, koji nije dobio podršku u parlamentu, kaže da do večeras od predlagača nijesu čuli predloge za prihodnu stranu. Tema emisije "Naglas" je socijalna pravda.

Spajić na poziv Marte Kos sjutra na Forumu o proširenju EU u Briselu

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 16:36

Predsjednik Vlade Milojko Spajić na poziv evropske komesarke za proširenje Marte Kos učestvovaće sjutra (utorak, 18. novembra) na Forumu o proširenju Evropske unije.

Knežević: Marković se okružio KADROM iz vremena Milivoja Katnića

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 16:09

Lider DNP-a kazao da se, nakon neusvajanja Izvještaja o radu tužilaštva, postavlja pitanje "da li imamo vrhovnog državnog tužioca"

Dizdarević: Nedovoljan odziv kandidata pokazuje slabije povjerenje u pravni sistem

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 15:47

Počela sjednica Skupštine na čijem dnevnom redu je izbor dva člana Tužilačkog savjeta iz reda uglednih pravnika koji nijesu advokati. Kandidati su Veselin Šćepanović i Sekule Raičević.

Đurašković: Cetinje spremno da preuzme troškove saniranja štete na vozilima hrvatskih navijača

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 15:32

Gradonačelnik Cetinja Nikola Đurašković saopštio je da će Prijestonica, ukoliko to bude prihvatljivo građanima koji su napadnuti, preuzeti sve troškove saniranja štete nastale na njihovim vozilima, misleći na incident koji se sinoć dogodio kada je grupa hrvatskih navijača napadanuta.  

ANKETA: Da li smatrate da treba uvesti VJERONAUKU kao predmet u školalama?

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 15:02

Povodom najave uvođenja vjeronauke u državne škole, u javnosti su se otvorila pitanja o tome da li takva odluka narušava sekularni karakter države i utiče na neutralnost obrazovnog sistema. Pojedini akteri smatraju da škole treba da ostanu inkluzivan prostor za svu djecu, bez obzira na vjeru, te da prioritet treba da bude moderno građansko obrazovanje zasnovano na demokratiji, toleranciji i ljudskim pravima. Cilj ankete je da ispitamo stavove građana o tome da li vjeronauka treba da bude dio nastavnog programa u državnim školama.

Vučićevo upozorenje dobija težinu: Berlin poručuje da se Evropa približava ratu

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 12:37

Njemački ministar odbrane Boris Pistorijus izjavio je da je prošlo ljeto možda bilo "poslednje mirno" za Evropu, čime je potvrdio riječi predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da je rat između Evrope i Rusije sve izvesniji, pišu mediji.

Vuksanović: Želim jasno poručiti hrvatskoj javnosti ovo nedjelo nisu počinili Cetinjani, niti Crnogorci, niti dobronamjerni građani Crne Gore

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 15:07

Kako danas ne mogu prisustvovati skupštinskom zasjedanju, jer kao hrvatska zajednica u Crnoj Gori obilježavamo stradanje Vukovara, koristim ovu prigodu da se obratim javnosti povodom nemilog događaja u kojem su napadnuti hrvatski navijači, saopštio je predsjednik Hrvatske građanske inicijative Adrijan Vuksanović.

Sve vrste goriva skuplje od ponoći

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 12:28

Sve vrste goriva od ponoći će biti skuplje, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

FOTO: KOLAPS U SAOBRAĆAJU prema centru Podgorice

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 13:53

Obilne padavine koje su jutros pogodile Podgoricu izazvale su ozbiljne probleme u saobraćaju, posebno na prilazima centru grada.

Vučinić - Pokazali smo da možemo da igramo sa svima

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 23:37

Selektor Mirko Vučinić nakon meča sa Hrvatskom istakao je da je dosta stvari danas bilo dobro, ali da je na kraju ipak naša selekcija poražena i to je ono što se pamti.

Budva: Jedrilica se nasukala na Slovenskoj plaži

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 22:15

Jedrilica na kojoj se vije crnogorska zastava nasukala se u plićaku na Slovenskoj plaži kod restorana Tropico, pišu Vijesti.

Navijači Crne Gore zviždali na povike hrvatskih navijača "Ubij Srbina"

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 21:50

Navijači Hrvatske na stadionu pod Goricom skandirali su: „Ubij Srbina“

Berane: Uhapšen osumnjičeni, osumnjičen da je primoravao žensku osobu na prostituciju i seksualno je zlostavljao

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 21:23

Beranska policija uhapsila je operativno interesantnu osobu R.G. (44) zbog sumnje da je primoravao žensku osobu na prostituciju i seksualno je zlostavljao, saopšteno je iz Uprave policije.

Jokić sa Vukovićem: Radovi na putu Prošćenske planine – Barice – Krupice u završnoj fazi

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 21:16

Državni sekretar Ministarstva javnih radova Marko Jokić, zajedno sa direktorom Turističke organizacije Mojkovac Radonjom Vukovićem i saradnicima, obišao je radove na lokalnom putu Prošćenske planine – Barice – Krupice, koji je u završnoj fazi, saopšteno je iz ovog Vladinog resora.

Izložbom radova studenata arhitekture otvoren Studentski festival umjetnosti 2025

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 20:48

Izložbom 35 radova studenata arhitekture na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta Crne Gore otvoren je Studentski festival umjetnosti 2025, koji promoviše kreativnost, inovativnost i zajedništvo studenata i šalje poruku da umjetnost i arhitektura oblikuju prostor, inspirišu zajednicu i povezuju ljude.

Pejović: URA-in predlog bi nas koštao 50 miliona, nijesu ga predlagali kad su bili na vlasti

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 20:23

Potpredsjednik Skupštine i funkcioner PES - a Boris Pejović, komentarišući URA-in predlog za povećanje dječijih dodataka, koji nije dobio podršku u parlamentu, kaže da do večeras od predlagača nijesu čuli predloge za prihodnu stranu. Tema emisije "Naglas" je socijalna pravda.

Podgorica dobija još PET parkirališta sa više od 400 mjesta

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 19:35

U elaboratu o parking zonama uvršteno je još pet parkirališta, sa 406 mjesta, na kojima će se ubuduće naplaćivati parking. Parking servis je zbog toga izmijenio dokument i stavio ga na javnu raspravu, prenosi RTV Podgorica.

Velike gužve i saobraćajni kolaps pred noćašnji duel Crne Gore i Hrvatske (FOTO)

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 19:22

Navijači su se već od ranih večernjih sati počeli okupljati ispred stadiona, gdje će večeras reprezentacije Crne Gore i Hrvatske odigrati meč. Atmosfera je uzbudljiva i intenzivna – čuju se povremena skandiranja, pjesma, a na prilazima su vidljive brojne zastave i navijački rekviziti.

FOTO: Počelo OKUPLJANJE NAVIJAČA pred utakmicu Crna Gora - Hrvatska

Ponedjeljak, 17.11.2025 | 19:12

Počelo okupljanje navijača pred večerašnji fudbalski meč Crna Gora - Hrvatska.