Utorak, 15.10.2024 | 20:59
IZVOR: n1.info.rs

Nastavak „Džokera“ mogao bi da IZGUBI na blagajnama od 150 do 200 MILIONA DOLARA

Nastavak neće zaraditi ni približno toliko do kraja prikazivanja u bioskopima, a predviđa se da će prodaja karata stati na 65 miliona dolara u zemlji i 210 do 215 miliona dolara na globalnom nivou kada „Folie à Deux“ napusti veliko platno.




Foto: YouTube screenshot/Warner Bros. Pictures

To je veliki problem jer „Džoker 2“ košta 200 miliona dolara za proizvodnju i otprilike 100 miliona dolara za marketing i distribuciju.

Ovim tempom, film se neće približiti ni blizu 450 miliona dolara potrebnih da se isplati njegovo stvaranje (prodaja ulaznica je podeljena između studija i vlasnika bioskopa).

Izvori iz Vorner Brosa kažu da će film dostići čak 375 miliona dolara.

Nakon što su kritičari i publika loše primili ovaj film, koji je dobio 33 dosto na Roten Tomejtos i rijetku ocjenu „D“ na Sinemaskoru, to će biti jedan od najvećih filmskih neuspjeha u godini.

Film će izgubiti 150 do 200 miliona dolara, prema procjenama insajdera, kao i trojice rukovodilaca koji poznaju slične produkcije.

Jedan izvor Varajetija spekuliše da će film na kraju izgubiti i više od 200 miliona dolara, dok drugi vjeruje da bi šteta mogla biti bliža 125 miliona dolara.

„Sve procjene anonimnih ‘insajdera’ ili ‘rukovodilaca’ su pogrešne i nastavljaju trend u kome se glasine prijavljuju kao činjenice. Film nastavlja da se prikazuje u bioskopima, ove nedjelje stiže u Kinu, i nastaviće da zarađuje i nakon što se premjesti na male ekrane“ , rekao je portparol Vorner Brosa.

Vorner Bros. može povratiti barem dio svoje investicije kada „Folie à Deux“ stigne na striming platforme 29. oktobra.

Ipak, njeni mali prihodi su šokantni kada se uzme u obzir koliko je zaradio prvi dio – dobio je 335 miliona dolara u Sjevernoj Americi i 1,078 milijardi dolara širom svijeta i u to vrijeme bio film sa najvećom zaradom u istoriji.

„Džoker“ je bio jedna od najprofitabilnijih adaptacija stripova ikada – iako je Vorner Bros morao da podijeli bogatstvo sa dva kofinansijera.

Ali „Folie à Deux“ je već previše košta, delom zbog honorara reditelja Toda Filipsa i glumca Hoakina Feniksa, koji su obojica zaradili po 20 miliona dolara unaprijed, kao i Lejdi Gage, koja se pridružila timu za 12 miliona dolara.

Analitičari vjeruju da je Filips otuđio bazu obožavatelja DC-ja unoseći pjesme i ples u nastavak, što je rezultiralo ogromnom razlikom u prodaji između prvog i drugog „Džokera“.

Dok je original bila mračna i jeziva drama koja je pozajmljena iz filmografije Martina Skorsezea, sljedeće poglavlje je fantastični mjuzikl.

„Filmadžije treba pohvaliti što su zauzeli nekonvencionalan pristup u nastavku, dodajući i romansu i Lejdi Gagu. Ali ovaj put, nije uspjelo“, rekao je analitičar David A. Gros.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Serija 'Wednesday ' dobija i TREĆU sezonu! Otkriveni novi DETALJI – Evo kada stiže na Netflix

Srijeda, 10.09.2025 | 09:50

Netflixova hit serija „Wednesday“ ponovo drži fanove u neizvjesnosti, a pitanje koje svi postavljaju glasi – kada stiže treća sezona?

Novi “Superman” STIŽE RANIJE nego što se očekivalo: Otkriven i NAZIV

Ponedjeljak, 08.09.2025 | 21:23

Ovogodišnji ljetnji kino hit “Superman”, prvi s  Dejvid Korensvet Dejvid Korensvet u glavnoj ulozi, dobit će nastavak “Superman: Čovjek sutrašnjice” (Superman: Man of Tomorrow), koji stiže ranije nego što se očekivalo – 9. jula 2027. godine.

IZNENAĐENJE u Veneciji - Film Džima Džarmuša POBIJEDIO favorita festivala

Nedjelja, 07.09.2025 | 09:41

Na Venecijanskom filmskom festivalu, film „Otac Majka Sestra Brat” Džima Džarmuša pobedio je favorita kritike „Glas Hind Radžab”, ratnu dramu iz Gaze.

Lejdi Gaga u seriji “Wednesday”: Fanovi oduševljeni PJESMOM i pojavom u drugoj sezoni (VIDEO)

Subota, 06.09.2025 | 17:28

Serija “Wednesday” nastavlja pisati historiju, a to potvrđuju i brojna iznenađenja druge sezone, između ostalog i pojava Lady Gage.

Crnogorska kinoteka i Filmski centar: OČEKUJEMO da tužilaštvo procesuira ODGOVORNE za prekid projekciju filma

Petak, 05.09.2025 | 16:10

Iznenađeni smo i zabrinuti zbog nemilog događaja na Zabjelu, gdje je prekinuta projekcija filma „Roda“, u režiji Ise Ćosje, u okviru Džada Film Fest-a, navodi se u zajedničkom saopštenju Crnogorske kinoteke i Filmskog centra Crne Gore.

Znate li koji je NAJPOPULARNIJI sladoled na svijetu? Ovaj UKUS bio je apsolutni hit još u doba KRALJEVA

Utorak, 16.09.2025 | 19:59

 Istorija sladoleda duga je hiljade  godina, a njegov ukus i danas budi nostalgiju, sreću i želju za još jednom kuglicom!

Zečević: Od septembra u punom KAPACITETU - Saobraćaju 32 AUTOBUSKE LINIJE, uskoro dobijamo još 11 KOMBIJA

Utorak, 16.09.2025 | 19:39

Gradski saobraćaj u Podgorici od početka školske godine funkcioniše besprekorno, ocijenili su iz ,,Puteva”. Uz nova vozila koja su već u funkciji, uvode se i probne, privremene linije koje saobraćaju do Zlatice, Starog aerodroma i Zabjela, kao i do sela Komani. Pored linijskog prevoza, ekipe ,,Puteva” rade na poboljšanju putne infrastrukture u gradskim i prigradskim područjima.

Despotović: SDT duže od dvije godine NE ODGOVARA na sumnje u vezi projekta Meljine - Petijevići

Utorak, 16.09.2025 | 19:32

Poslanica DPS-a Aleksandra Despotović istakla je da već duže od dvije godine čekaju odgovor od Specijalnog državnog tužilaštva šta se dešava u slučaju gradnje puta Meljine - Petijevići. Kako je naglasila postoji osnovana sumnja da je državi od tog posla napravljena šteta od četiri miliona eura.

Gorčević: Vladavina prava je KLJUČNI STUB evropskog puta Crne Gore

Utorak, 16.09.2025 | 19:24

Vladavina prava ostaje ključni stub evropskog puta Crne Gore, ne samo kao uslov za pregovore, već i kao temelj vrijednosti koje gradimo za budućnost države, poručila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević na sastanku Savjeta za opšta pitanja EU (GAC) koji je održan danas u Briselu.

Oglasila se Nataša Bekvalac nakon RAZVODA Danila Ikodinovića (FOTO)

Utorak, 16.09.2025 | 19:14

Dok mediji bruje o razvodu njenog bivšeg supruga Danila Ikodinovića i odbojkašice Maje Ognjenović, Nataša Bekvalac se oglasila na društvenim mrežama

Sitnica koja mijenja vožnju - Evo zašto je korisno držati koru CITROSA u automobilu

Utorak, 16.09.2025 | 19:02

Razlog će vas možda iznenaditi.

Bijelo Polje: KRIVIČNA PRIJAVA protiv zaposlenih u Sekretarijatu za inspekcijske poslove

Utorak, 16.09.2025 | 18:47

Bjelopoljska policija je, nakon sprovedenih aktivnosti na suzbijanju krivičnih djela iz oblasti ekonomskog kriminaliteta, podnijela krivičnu prijavu protiv dvije osobe zaposlene u lokalnoj samoupravi. One su, kako se sumnja, zloupotrijebile službeni položaj tako što su nezakonito omogućile investitoru izvođenje radova sačinjavanjem zapisnika, saopšteno je iz Uprave policije.

Incident u Moskovskoj ulici: Napadnut VOZAČ autobusa (VIDEO)

Utorak, 16.09.2025 | 18:37

Vozač preduzeća Putevi napadnut je izvan autobusa na autobuskom stajalištu kod zgrade Vektra u Moskovskoj ulici.  

Zaboravljeni znakSTARENJA - Obratite PAŽNJU na ovaj dioTIJELA

Utorak, 16.09.2025 | 18:29

Misao o starenju predstavlja veliki stres za mnoge ljude, možda čak i više nego sam fizički proces starenja. Ako ste među njima, pripremite se.

Vlada: Danci KUPUJU brodove Crnogorske plovidbe za 13,2 MILIONA DOLARA

Utorak, 16.09.2025 | 18:12

Vlada Crne Gore odobrila je na današnjoj elektronskoj sjednici prodaju dva broda državne kompanije Crnogorska plovidba – "Kotor" i "Dvadesetprvi maj".