Četvrtak, 07.11.2024 | 10:37
IZVOR: kolektiv.me

Ulcinjanka o tituli MISS BIKINI – Predstavljanje Crne Gore ČAST i dodatna MOTIVACIJA

U svijetu mode, gdje konkurencija neprestano raste, potrebni su snažna volja i izdržljivost da bi se ostavilo trajno ime. U svijet modelinga uspješno korača i Ardiana Peku, a njen put je priča o posvećenosti i težnji za autentičnošću.




Foto: Ustupljena fotografija/Privatna arhiva

Za našu sagovornicu modeling nije samo profesija već i način izražavanja i prenošenja poruka. Biti mis bikinija Crne Gore donosi joj čast i motivaciju, dok kroz modeling promoviše ljepotu i kulturu  naše zemlje na međunarodnoj sceni.

O LJEPOTI I SAMOPOUZDANJU

Još kao djevojčica, gledajući modne revije i dive koje sa tolikim samopouzdanjem koračaju pistom, rodila se njena strast prema ovoj profesiji.

“Modeling mi pruža priliku da izrazim sebe kroz odjeću i pokret. Svako takmičenje za mene je prilika da iskusim tu čar na velikoj sceni. Osim toga, putujem, upoznajem nove kulture i radim na sebi”,  priznaje Ardiana.

U ovom poslu konkurencija je jaka, a izazovi su svakodnevni. Sagovornica Kolektiva.me  ističe da je ključ uspjeha samopouzdanje, ali i autentičnost.

“Važno je biti uporan,  ali ostati vjeran sebi, jer modeling zahtijeva mnogo truda i posvećenosti.  Ne dozvoliti da te industrija promijeni, već unijeti svoju jedinstvenost u svaki angažman,“ naglašava ona.

Za naš portal, Ardiana Peku opisuje  kako izgledaju pripreme za takmičenje  i koji su najveći izazovi sa kojima se suočava.

“Priprema zatakmičenjezahtijeva posvećenost i mnogo rada. Osim fizičkih priprema, važno je i psihički biti spreman – nositi se sa pritiskom i očekivanjima. Najveći izazov mi je održati balans između rada na sebi i opuštenosti kako bih na sceni djelovala prirodno i autentično”.

LJEPOTA IZA PREDRASUDA

Foto: Ustupljena fotografija/Privatna arhiva

Ipak, modeling se često doživljava kao profesija koja je površna. A Mis bikinija  otkriva kako se suočava sa predrasudima.

“Da, predrasude su prisutne, posebno jer ovaj posao mnogi ne shvataju kao ozbiljnu karijeru već kao usputnu stanicu u životu.   Naučila sam da ne obraćam pažnju na komentare i uvijek radim ono što volim.  S vremenom, rezultati govore sami za sebe, a podrška dragih ljudi pomaže da ostanem na svom putu.”, istakla je Ardiana za portal Kolektiv.me.

BALANS U MALIM STVARIMA

Mis bikinija vjeruje da balans između posla i privatnog života daje snagu za dalji uspjeh.

“Za mene je ključno da imam vrijeme za sebe i ljude koje volim. Kada nisam na poslu, trudim se da uživam u malim stvarima i provodim vrijeme sa porodicom i prijateljima. Taj balans mi daje energiju i motivaciju da u profesionalnom životu dam najbolje od sebe”.

Naša sagovornica je otkrila i svoje buduće planove.

Kako je naglasila želi  i sama biti pozitivan primjer mladim ljudima koji su tek na početku.

“Želim nastaviti karijeru u modelingu, jer me ovaj posao ispunjava i motiviše. Voljela bih raditi na projektima koji podržavaju samopouzdanje i pozitivnu sliku o ljepoti, a jednog dana možda i pomoći mladima koji tek ulaze u ovu industriju. Modeling me inspiriše, i svaki novi izazov vidim kao priliku da rastem i napredujem”, navela je.

Foto: Ustupljena fotografija/Privatna arhiva

A šta je za nju prava ljepota, ova djevojka objašnjava:

“Prava ljepota za mene dolazi iznutra. Ona se ogleda u autentičnosti, samopouzdanju i pozitivnoj energiji koju osoba nosi. Fizička ljepota privlači, ali unutrašnja ljepota ostavlja pravi utisak, jer oslikava karakter i snagu osobe”.

PONOS I ODGOVORNOST

Mlada Ulcinjanka, nedavno je bila predstavnica Crne Gore na tek završenom izboru za mis Globe u Tirani,  na kojem je proglašena  za Mis bikinija, a zaljubljenost u svijet modelinga, kako sama kaže  nije došla slučajno.

“To je veliki ponos i odgovornost. Predstavljanje Crne Gore na međunarodnim takmičenjima pruža mi osjećaj časti i dodatnu motivaciju da se istaknem na najbolji način. Volim da kroz modeling predstavljam našu kulturu i ljepotu koju nosimo”.

BUDITE HRABRE I VJERNE SEBI

Sve više djevojaka se odlučuje da korača u svijet modelinga, a sagovornica portala Kolektiva.me, ima jednu snažnu poruku za sve njih.

“Svijet modelinga može biti izazovan, ali je najvažnije da se ne mijenjate zbog tuđih očekivanja. Radite na sebi, ponosite se svojom autentičnošću i ne dozvolite da vas bilo ko obeshrabri”,  zaključuje Ardiana Peku.

Piše: Višnja Cvetković 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Simeone i sin fizički napali Arsenalovog defanzivca jer je hodao po grbu Atletika

Četvrtak, 30.04.2026 | 17:20

Atletikov trener Diego Simeone fizički je napao Arsenalovog defanzivca Bena Vajta nakon što je ovaj prešao preko grba madridskog kluba na terenu stadiona Vanda Metropolitano.  

Abazović: Građani u nekom trenutku “progutali” priču o deset dionica puteva

Četvrtak, 30.04.2026 | 18:45

U skupštinskoj raspravi Dritan Abazović poručio je premijeru Milojku Spajiću da pokaže ozbiljnost i precizira kada će početi izgradnja najavljenih dionica auto-puta, ističući da su ranija obećanja ostala neispunjena. Spajić je odgovorio da je zatekao lošu situaciju bez spremnih projekata, ali da je u međuvremenu urađen značajan napredak.

Jovetić novi sportski direktor Partizana?

Četvrtak, 30.04.2026 | 19:21

Crnogorski napadač od ljeta bi mogao da bude u Humskoj u drugoj ulozi. Kako saznaje Mozzart sport, u Partizanu vide Stevana Jovetića kao novog sportskog direktora.

Sjutra sunčano i uglavnom suvo, do 22 stepena

Četvrtak, 30.04.2026 | 21:56

U južnim i centralnim oblastima sunčano, uz povremeno malu do umjerenu oblačnost, a na sjeveru promjenljivo oblačno sa sunčanim periodima i uglavnom suvo.

Fond za ubrzani razvoj mobilisao 6,6 miliona dolara: Fokus na reformama i prioritetima za 2026.

Četvrtak, 30.04.2026 | 17:44

Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović poručio je da uspostavljanje i dalji razvoj Fonda za ubrzani razvoj predstavlja potvrdu te posvećenosti, ali i evoluciju dugogodišnje i plodonosne saradnje sa sistemom Ujedinjenih nacija (UN) u Crnoj Gori.

Naučnici su otkrili gdje se nalazi ivica Mlječnog puta - BLIŽA je nego što se očekivalo

Petak, 01.05.2026 | 17:04

Naučnici su otkrili gdje se nalazi ivica Mlječnog puta, a čak je bliža nego što se očekivalo. Iako zvuči jednostavno, uočiti kraj galaksije iz našeg položaja u njenim spiralnim kracima zadatak je koji decenijama zbunjuje naučnike.

Večeras nam stiže "CVIJETNI MJESEC" - Evo zbog čega se tako zove

Petak, 01.05.2026 | 15:00

Oni koji uživaju u toplom vremenu večeras će imati priliku da vide spektakularan prizor - i to ne želite da propustite.

FOTO: Otvoren novi objekat granične policije na Božaju

Petak, 01.05.2026 | 13:14

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović, zajedno sa pomoćnikom direktora za Sektor granične policije Dejanom Bojićem i načelnikom Regionalnog centra granične policije „Centar“ Branislavom Kneževićem, obišao je novoizgrađeni objekat Stanice granične policije I Podgorica, koji je stavljen u funkciju u blizini graničnog prelaza Božaj.

Pejović: Kroz reformska rješenja usvojena u Skupštini Crne Gore povećane su plate i penzije

Petak, 01.05.2026 | 12:25

U ime Skupštine Crne Gore i u svoje ime, svim građankama i građanima Crne Gore čestitam Prvi maj – Međunarodni praznik rada. Ovaj praznik nas podsjeća na značaj rada, solidarnosti i zajedničke borbe za dostojanstvene uslove života, saopštio je potpredsjednik Skupštine Boris Pejović.

Uz ovaj TAJNI SASTOJAK, pripremite neodoljiv BAKIN KOLAČ

Petak, 01.05.2026 | 16:16

Neki recepti nikada ne izlaze iz mode, bez obzira na trendove, nove tehnike i savremene deserte.

VIDEO - Džej Lo u novoj ROMANTIČNOJ KOMEDIJI: Na platformi Netfliks stiže film o kojem će se pričati

Petak, 01.05.2026 | 12:34

"Kraljica romantičnih komedija", kako zovu Dženifer Lopez, ponovo se vraća na veliko platno.

YouTube testira NOVU FUNKCIJU, koja će vam omogućiti OVO

Petak, 01.05.2026 | 11:00

Google je odlučan u namjeri da nametne AI pretragu što većem broju svojih proizvoda, a najnovija, "žrtva" je YouTube.

Raznovrstan i sadržajan maj u KIC-u

Petak, 01.05.2026 | 10:31

Kulturno-informativni centar „Budo Tomović” nastaviće i tokom maja sa promocijom reprezentativnih umjetničkih vrijednosti kroz bogat i pažljivo koncipiran program.

Za saobraćajnice i mostove sedam miliona eura: Glavni projekat za „Podgoričanku“ u izradi

Petak, 01.05.2026 | 08:07

Brojni projekti...

Crna Gora - Manje brakova nego 1990, razvoda sve više

Petak, 01.05.2026 | 08:02

U Crnoj Gori tokom 2025. godine sklopljen je 2.991 brak, dok je pravosnažno razveden 851 brak, pokazuju najnoviji podaci Uprave za statistiku MONSTAT.