Petak, 15.11.2024 | 16:23
IZVOR: klix.ba

Zašto se ČARAPE uvijek IZGUBE nakon pranja u veš mašini?

Vjerovatno vam je poznat scenario kada s punom korpom opranih čarapa krenete da nađete parove i uredno ih složite, ali na kraju uvijek završite s ogromnom gomilom  onih koji odjednom nemaju svoju polovinu.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Iako ste sigurni da ste sve stavili u mašinu za pranje veša, uvijek se nešto 'čudom' izgubi na putu između prljavog i čistog veša. Uz malo sreće i nekoliko pametnih savjeta, vaši dani traženja nestalih čarapa uskoro će zauvijek završiti.

Čovjek u prosjeku izgubi oko jedne čarape mjesečno, što na prvi pogled ne izgleda mnogo. Kad bolje razmislite, to je 12 čarapa godišnje! Tokom života nakupi se dosta misteriozno nestalih čarapa.

Pronalaženje nestalih čarapa može biti prilično neugodan i neugodan zadatak. Čini se da čak ni ne znaš gdje da ih potražiš. Možda ćemo vas spasiti ako vam damo nekoliko savjeta gdje se najčešće skriva.

Često se dešava da prilikom premještanja veša iz korpe čarapa uđe ispod mašine za pranje ili čak iza nje. Prije svega provjerite prostoriju u kojoj perete veš, bilo da je to vešeraj ili kupatilo. Pogledajte i ispod ormarića i u drugim skrivenim djelovima prostorije.

Zatim provjerite unutrašnjost sušilice i mašine za pranje veša, jer se čarapa ponekad može zalijepiti za zidove bubnja ili ventilacijski otvor sušilice.

Za vaš problem može biti kriv statički elektricitet. To nastaje kada se čarape trljaju o odjeću u sušilici. Zbog toga se lijepe za druge tkanine i teško ih je vidjeti. Kao rezultat toga, često ostaju neprimijećeni kada perete veš i na kraju se izgube. Ne zaboravite pogledati i filter mašine za pranje veša ili sušilice.

Sasvim je moguće i da se vaše čarape izgube u filteru mašine za pranje ili sušenje. To se događa jer između bubnja mašine i filtera postoji mali otvor kroz koji se male čarape lako mogu provući. Preporučuje se i redovno čišćenje filtera jer se u njemu mogu sakriti izgubljene čarape.

Između bubnja i vrata mašine za sušenje veša postoji još jedan razmak u koji mogu da prođu manji komadi veša. Sušilice za veš imaju još jedan otvor, gdje mogu ići i čarape. Između vrata i bubnja postoji razmak, koji može biti riznica izgubljenih čarapa.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Ivanović: SNAŽNA PODRŠKA evropskih parlamentaraca za Crnu Goru u EU 2028.

Petak, 19.09.2025 | 15:36

Potpredsjednik Vlade za vanjske i evropske poslove Filip Ivanović istakao je da je danas u crnogorskom parlamentu usvojena Deklaracija Parlamentarnog odbora za stabilizaciju i pridruživanje, u kojoj se jasno ističe krupan napredak Crne Gore u pridruživanju Evropskoj uniji. 

UHAPŠEN maloljetnik: OSUMNJIČEN za krađu novca i nakita, napad na policajca i ucjenu

Petak, 19.09.2025 | 15:33

Podgorička policija je, po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva u Podgorici 17. septembra uhapsila maloljetnika starosti 16 godina, zbog sumnje da je izvršio tri krivična djela – krađa, ucjena i napad na službeno lice, dok je protiv još dvoje maloljetnika podnijela krivične prijave.

SAOBRAĆAJNA NEZGODA na regionalnom putu Slijepač most-Pljevlja

Petak, 19.09.2025 | 15:24

Usaobraćajnoj nezgodi koja se dogodila danas oko 9:15 časova na regionalnom putu Slijepač Most – Pljevlja, u mjestu Sadike, povrijeđene su dvije osobe.

Ćulafić Zirojeviću: Angažovanje dodatnih stručnjaka refleksija hroničnog NEDOSTATKA administrativnih kapaciteta

Petak, 19.09.2025 | 14:56

Ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić reagovao je povodom navoda poslanika Nikole Zirojevića u kom ga je upitao za šta služe zaposleni u njegovom resoru kad zakone pišu treće osobe preko javnih nabavki, i kazao da je angažovanje dodatnih stručnjaka refleksija hroničnog nedostatka administrativnih kapaciteta.

Zimnica od CRVENOG LUKA kakvu još niste probali - Idealan PRILOG mnogim JELIMA

Petak, 19.09.2025 | 14:48

Jednostavni recept za brzinski kisjeli crveni luk će da vam osvježi i začini svako jelo, od takosa, preko salata do hamburgera.

Mugoša saopštio RAZLOG zbog kojih opozicija NIJE podržala Deklaraciju

Petak, 19.09.2025 | 14:33

U ime opozicije sam na sjednici POSP-a saopštio razloge zbog kojih nismo podržali Deklaraciju poslanika vlasti u crnogorskom parlamentu i poslanika Evropskog parlamenta, saopštio je poslanik SD-a Boris Mugoša.

Abazović u Pekingu: Crna Gora je naredna članica EU - Zajednički da GRADIMO mostove između Istoka i Zapada

Petak, 19.09.2025 | 14:24

Crna Gora ima toliko toga da ponudi svijetu, kazao je predsjednik Građanskog pokreta URA

ZAVRŠENA sanacija klizišta na Dobrakovu

Petak, 19.09.2025 | 14:12

Sanacija klizišta Dobrakovo završena je i obezbijeđeno je nesmetano odvijanje saobraćaja na ovom putnom pravcu. Riječ je o klizištu koje se nalazi između dva granična prelaza, na jednom od najvažnijih putnih pravaca koji povezuje Crnu Goru i Srbiju.

Konzumacija ove NAMIRNICE na prazan želudac može poboljšati ZDRAVLJE SRCA

Petak, 19.09.2025 | 13:48

Nar je voće poznato po bogatom nutritivnom sastavu i osnažujućem djelovanju na organizam, sve više se ističe kao prirodni saveznik zdravlja. Njegova svakodnevna konzumacija, posebno ujutro na prazan želudac, može donijeti brojne koristi za cjelokupno zdravlje, a posebno za srce i probavni sistem.

Monika Beluči i Tim Barton RASKINULI vezu: Objavili ZAJEDNIČKO saopštenje

Petak, 19.09.2025 | 13:26

Monika Beluči je ponovo slobodna.