Četvrtak, 05.12.2024 | 17:51
IZVOR: n1.hrvatska.hr

Ovo su NAJBOLJE namirnice za MRŠAVLJENJE, jedna bi vas mogla iznenaditi

Dok se mnogi spremaju za svoje novogodišnje odluke i planiraju krenuti s dijetama nakon Božića, stručnjaci Food Label Makera, analizirali su nedavno istraživanje časopisa Obesity Science and Practice kako bi otkrili ključne namirnice koje bi mogle revolucionarizirati proces mršavljenja.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

U centru "pažnje" stavili su neočekivanu namirnicu.

Svježi sir

Na popisu se, na iznenađenje mnogih, našao svježi sir koji sa svojim proteinom kazeinom, koji se duže probavlja, pomaže da se osjećate siti. Ne samo da pomaže u suzbijanju gladi, već je i prepun kalcijuma i proteina koji su neophodni za zdravlje kostiju i rast mišića, navodi Mirror.

Stručnjaci savjetuju i da napunite  frižider  jajima, nazivajući ih “savršenim proteinom za doručak”. S oko 13 grama proteina na 100 grama, započinjanje dana s jajima može podržati sve vježbe za izgradnju mišića, a istovremeno “promicati gubitak masnoće”.

Tofu je hvaljen kao fantastična zamjena za biljke, s otprilike 8 grama proteina za svakih 100 grama. Stručnjaci preporučuju i čija  sjemenke, koje sadrže 17 grama na 100 grama, i sjemenke konoplje koje sadrže 31 gram proteina na svakih 100 grama.

Ne samo da su prepune proteina, ove sjemenke su takođe prepune esencijalnih masnih kiselina, što ih čini idealnim namirnicama koje se može neprimjetno integrirati u razne recepte bez značajnog mijenjanja ukusa.

“Životinjski proteini obično nude potpunije proteine po gramu, ali biljne opcije poput čija sjemenki daju dodatna vlakna i esencijalne hranjive tvari”, rekla je Maria AbiHanna iz Food Label Makera, dodavši: “Uravnotežena ishrana koja uključuje obje vrste proteina idealna je za mršavljenje".

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Bijela kuća: Španija je pristala na saradnju s američkom vojskom

Srijeda, 04.03.2026 | 20:55

Portparolka Bijele kuće Karoline Leavitt održala je konferenciju za medije na kojoj je poručila da je Španija pristala na saradnju s američkom vojskom u posljednjih nekoliko sati.

Mujović: Napadom na imovinu izvođača radova u Botunu pređena crvena linija

Srijeda, 04.03.2026 | 09:33

Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović saopštio je za Portal RTCG da je vandalizmom i napadom na imovinu izvođača radova na postrojenju u Botunu pređena crvena linija.

Botunjani i danas protestuju, Stojanović: Zapaljen bager na gradilištu, obezbjeđenje nije reagovalo

Srijeda, 04.03.2026 | 08:29

Mještani Botuna i jutros su se okupili kod gradilišta sistema za prečišćavanje otpadnih voda u tom zetskom naselju, najavljujući radikalizaciju protesta. Jedan od okupljenih Peđa Stojanović, kazao je za ADRIA TV da je jutros neko zapalio bager na gradilištu, a da ti povodom obezbjeđenje nije reagovalo.

Aco Đukanović nakon pregleda u privatnoj klinici vraćen u pritvor

Srijeda, 04.03.2026 | 10:35

Uhapšeni biznismen Aco Đukanović viđen je sinoć u jednoj privatnoj bolničkoj ustanovi u Podgorici, gdje je doveden u pratnji policije. To je Portalu RTCG potvrđeno iz više izvora.  

Ministarstvo javnih radova raspisalo tender za izgradnju bazne stanice budućeg ski centra Hajla–Štedim

Srijeda, 04.03.2026 | 09:20

U cilju daljeg razvoja zimskog turizma i jačanja turističke infrastrukture na sjeveru Crne Gore, Ministarstvo javnih radova raspisalo je tender za izradu glavnog projekta i izvođenje radova na izgradnji bazne stanice budućeg ski centra „Hajla–Štedim“.

Španija ekspresno demantovala Bijelu kuću: I dalje ne sarađujemo sa SAD-om u napadima na Iran

Srijeda, 04.03.2026 | 21:00

Nakon što je portparolka Bijele kuće iznijela tvrdnju da su u prethodnih nekoliko sati Španci pristali na saradnju sa Sjedinjenim Američkim Državama po pitanju napada na Iran, ekspresno je stigao demantij iz Španije.

Vremenska prognoza - ČETVRTAK u znaku ovih temperatura

Srijeda, 04.03.2026 | 21:25

U južnim i centralnim oblastima promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, ali i uslovima ponegdje za kratkotrajnu kišu. 

Ani Ivanović tokom razvoda propao biznis vrijedan tri miliona eura

Srijeda, 04.03.2026 | 21:44

Bivša srbijanska teniserka Ana Ivanović se tokom razvoda od nekadašnjeg nogometaša Bastiana Schweinsteigera suočila i s propadanjem biznisa u koji je uložila tri miliona eura.

Bijela kuća: Španija je pristala na saradnju s američkom vojskom

Srijeda, 04.03.2026 | 20:55

Portparolka Bijele kuće Karoline Leavitt održala je konferenciju za medije na kojoj je poručila da je Španija pristala na saradnju s američkom vojskom u posljednjih nekoliko sati.

Kompletan Irak je u mraku: Ministarstvo objavilo da su pogođeni potpunim nestankom struje u državi

Srijeda, 04.03.2026 | 21:21

Primorac dobio Jug uprkos lošem startu

Srijeda, 04.03.2026 | 21:49

Minimalna pobjeda vaterpolista Primorca u prvoj utakmici osmine finala Evrokupa.

STEGA: Sada se pokazuje koliko bi bio pogubno za vladavinu prava da je uspio planirani “blickrig”

Srijeda, 04.03.2026 | 20:13

Redakcija za pravo i politički sistem Strategije za evropsku i građansku Crnu Goru (STEGA) izrazila je zadovoljstvo činjenicom da je u javno objavljenom odgovoru Evropske komisije (EK) potvrđen stav STEGE da izmjene dva zakona iz oblasti bezbjednosti nijesu usaglašeni sa EK, posebno u dijelu radno-pravnog statusa zaposlenih.

Lesor bi sredinom marta mogao da se vrati na teren

Srijeda, 04.03.2026 | 20:10

Matijas Lesor bi uskoro mogao da se vrati na teren, nakon pauze od više od godinu zbog povrede skočnog zgloba.

MVP poziva crnogorske državljane zainteresovane za evakuaciju da se jave ambasadama i konzulatima

Srijeda, 04.03.2026 | 20:46

Oni su apelovali na crnogorske državljane da do daljnjeg ne putuju u pogođena i bezbjednosno rizična područja

Milatović upriličio iftar: Ramazan je simbol zajedništva, mira i međusobnog uvažavanja

Srijeda, 04.03.2026 | 19:40

Ramazan je simbol zajedništva, mira i međusobnog uvažavanja, kazao je predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, koji je večeras upriličio iftar.