Srijeda, 08.01.2025 | 14:07
IZVOR: novilist.hr

Pripremite SAVRŠENU KUPKU za stopala koja može riješiti razne probleme

Kupka za stopala je lijek za sve – ne samo za žuljeve, već i za cijelo tijelo.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com

Može se koristiti u razne svrhe, kao priprema za pedikuru i za uklanjanje žuljeva, za smanjenje oteklina natečenih nogu ili jednostavno za opuštanje nakon dugog dana na poslu.

Napraviti sami kupku za stopala nije ni posebno komplicirano ni skupo. Pripremili smo najčešće tipove kupki za stopala za razne situacije i kako ih jednostavno pripremiti.

Kupka za stopala protiv žuljeva

Naša su stopala svakodnevno izložena stresu. Pogrešne cipele dovode do žuljeva na peti, podnožju stopala i ležištu nokta. Dobra kupka može pomoći u ovom slučaju. Za kupku za stopala protiv žuljeva i za njegu suvih stopala najbolje je koristiti hranjiva ulja. Arganovo ulje je pravo čudo za kožu.

Dodajte otprilike kašiku ulja u veliku zdjelu mlake vode. Da bi se ulje spojilo s vodom potreban je emulgator. Za to su idealne kašika meda i malo mlijeka. Ova dva sastojka takođe su idealna za suvu kožu i čine vaša stopala mekima. Nakon što su stvrdnuta područja omekšala, vrijeme je da ih uklonite.

Prvi korak je piling – ili s kućnom soli ili s posebnom morskom soli. Na područjima s jako žuljevitom kožom, kao što je peta, možete koristiti i kamen plovućac. Nakon toga kožu svakako mažite bogatom kremom.

Opuštajuća kupka za stopala

Nakon dugog dana u uredu, mnogi ljudi čeznu za opuštanjem. Wellness kupka za stopala upravo je za to – čini nešto dobro za vaša stopala i sva vaša osjetila.

Poseban čudotvoran lijek u ovom slučaju su eterična ulja. Lavanda djeluje umirujuće i opuštajuće. I kupka za stopala s limunovim uljem takođe može pomoći u borbi protiv stresa.

U toplu vodu dodajte oko pet kapi eteričnog ulja po vašem izboru. Za dodatnu njegu stopala u vodu možete dodati oko 40 mililitara maslinovog ulja – i spremni ste!

Kupka za znojna stopala

Postoje dva djelotvorna recepta za kupke protiv znojenja stopala. Prvi uključuje to da šaku kadulje (lišće ili čaj) i malo hrastove kore prelijte litrom kipuće vode. Nakon otprilike 15 minuta kuvanja, napitak ulijte u posudu i napunite vodom temperature oko 35 stepeni Celzijusa.

Namačite stopala u tome desetak minuta. Alternativno, kupka za stopala s jabukovim sirćetom može pomoći. Kiselina u jabukovom sirćetu ubija bakterije koje su posebno odgovorne za neugodan miris. Pomiješajte pola šoljice jabukovog sirćeta s dva litra tople vode. Namačite stopala oko 20 minuta. Nakon toga temeljno operite noge.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Na zgradi Skupštine Crne Gore POSTAVLJEN automatski eksterni defibrilator

Srijeda, 05.11.2025 | 11:46

Na zgradi Skupštine Crne Gore instaliran je automatski eksterni defibrilator (AED) — moderni medicinski aparat koji omogućava pružanje prve pomoći u slučaju iznenadnog srčanog zastoja van bolničkog okruženja

Asanović: Kolektor u Botunu NE TREBA GRADITI, čekamo studiju iz Londona

Srijeda, 05.11.2025 | 11:37

Predsjednik Opštine Zeta, Mihailo Asanović, istrajan je u stavu da kolektor u naselju Botun ne treba graditi, uprkos tome što je Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine izdalo građevinsku dozvolu za ovaj projekat.

Gorčević: Izvještaj EK pokazao da rad, dosljednost i odgovornost daju rezultate

Srijeda, 05.11.2025 | 11:28

Stagnacije nema ni u jednoj od 33 oblasti koje ocjenjuje Evropska komisija, što potvrđuje istorijski napredak u procesu integracija, poručila je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Šaranović: NAJVEĆE REFORME MUP-a do sada – poglavlje 24 pred zatvaranjem

Srijeda, 05.11.2025 | 11:02

Profesionalizacija policije, koja više nije samo deklarativna, već stvarna i vidljiva u praksi, potvrđena je i prepoznata kroz dosadašnje izmjene i dopune Zakona o unutrašnjim poslovima, poručio je ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović na radnom doručku sa novinarima, povodom Izvještaja Evropske komisije.

Micotakis Milatoviću: : Crna Gora ima punu podršku Grčke na evropskom putu

Srijeda, 05.11.2025 | 10:47

Premijer Grčke Kyriakos Micotakis čestitao je predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću na pozitivnom Izvještaju Evropske komisije o napretku Crne Gore.

EK: Prepoznat NAPREDAK Crne Gore u oblasti socijalne politike, zaštite djece i porodice

Srijeda, 05.11.2025 | 10:45

Ministarstvo socijalnog staranja, brige o porodici i demografije saopštilo je da je u Izvještaju Evropske komisije za 2025. godinu prepoznat značajan napredak Crne Gore u oblastima koje su u neposrednoj nadležnosti ovog resora – socijalne i dječje zaštite, deinstitucionalizacije, brige o porodici, demografije, zaštite osoba sa invaliditetom i zaštite žrtava nasilja.

Lekić: Spajićeva odluka o UKIDANJU bezviznog režima neubjedljiva, promišljena politika je nužna

Srijeda, 05.11.2025 | 10:37

Duhovno je i moralno samoubistvo klicati i pozivati na protjerivanje jedne etničke grupe, ma koja god ona bila, prokomentarisao je incidente i proteste u Podgorici koji su prethodili hapšenju turskih državljana bivši ministar inostranih poslova i dugogodišnji diplomata Miodrag Lekić.

Odabrani NAJBOLJI STUDENTI Univerziteta Crne Gore za studijsku 2025/26. godinu

Srijeda, 05.11.2025 | 10:30

U skladu sa Pravilnikom o nagrađivanju najboljih studenata Univerziteta Crne Gore, rektor Univerziteta prof. dr Vladimir Božović donio je Odluku kojom se dodjeljuju nagrade za 17 studenata koji su postigli najveći uspjeh tokom studija za studijsku 2025/26. godinu.

Mještani Buljarice: Nećemo biti ućutkani niti prodati

Srijeda, 05.11.2025 | 10:24

Mještani Buljarice, okupljeni kroz građansku inicijativu Naša Buljarica, upozoravaju javnost na planove za prodaju ovog izuzetno vrijednog dijela crnogorske obale stranom investitoru Mohamedu Alabbaru i njegovoj kompaniji Eagle Hills, saopšteno je iz ove građanske inicijative.

Milatović: DIJELIMO BOL sa građanima BiH u ovom teškom trenutku

Srijeda, 05.11.2025 | 09:53

Sve nas je pogodila tužna vijest o tragediji u Domu penzionera u Tuzli u kojoj su stradali štićenici te institucije, i povrijeđeno na desetine njih, saopštio je predsjednik Jakov Milatović.