Srijeda, 15.01.2025 | 15:45
IZVOR: n1.info.rs

Gordon Remzi svakodnevno jede OVA TRI OBROKA da bi izbjegao prejedanje

Poznati kuvar Gordon Remzi je poznat po svojoj ljubavi prema hrani i ima veliki broj restorana sa Mišlenovim zvjezdicama, ali ima veoma strogi način ishrane kojeg se pridržava kako bi ostao u formi.




Foto: Instagram screenshot/gordongram

Gordon Remzi otkrio je svoju tajnu održavanja forme i izbjegavanja iskušenja da se prepusti ukusnim jelima koje pravi u svojim restoranima.

Kako se mnogi trude da se pridržavaju novogodišnjih odluka, koje često uključuju smanjenje unosa alkohola i mršavljenje, Remzi će se držati svog uobičajenog dnevnog režima.

Televizijska ličnost je poznata po svojim pedantnim standardima u svojim nagrađivanim restoranima, ali ovu disciplinu primjenjuje i na svoj lični život, posebno na zdravlje. I u 58 godini uspijeva da održi mladalački izgled i stas.

Često učestvuje na maratonima, takmičenjima Iron Man-a i triatlonima. Ishrana igra ključnu ulogu u održavanju kondicije, a otac šestoro djece je podijelio svoje svakodnevne navike u ishrani koje mu pomažu da održi težinu.

U intervjuu za Men’s Health sa Džejsonom Foksom Remzi je otkrio da tokom perioda intenzivnih treninga kada treba da jede čisto, pribjegava „dosadnoj“ hrani. Tražio je savet od kuvara kako da svoju ishranu učini privlačnijom.

Remzi insistira da „dobra hrana ne mora da bude dosadna hrana, a zdrava hrana nikada ne mora da bude hir“, tokom otvorenog razgovora.

On je podijelio svoj kulinarski pristup poboljšanju ukusa: „Bilo da je u pitanju čili ili je to najnevjerovatniji začin, uvijjek ću napraviti nešto ukusno od prilično jednostavne, osnovne hrane“, prenosi Mirror.

Kuvar je zatim izneo svoj dnevni režim ishrane koji ga održava u formi: „Volim da jedem“, priznao je.

„Proteinski šejk ujutru, kajgana za ručak, a onda nešto poširano za večeru, bilo da je to poširana piletina ili riba. Ne konzumira puno salata, ali pronalazi balans.“

Dajući savjete Džejsonu, koji se obično opredjeljuje za kuvanu piletinu dok je na dijeti, predložio je da se piletini doda tanko isječeno povrće pre nego što je kuva za ukusniji obrok.

Na pitanje kako izbjegava da se prepusti primamljivim jelima u sopstvenim restoranima, otkrio je svoju strogu rutinu samokontrole: „Super sam disciplinovan“. Ograničava se na probavanje samo dva zalogaja jela za kontrolu kvaliteta i ništa više.

„Bolno je jer sjediš tamo kao zelenooko čudovište, očajnički željeći da pojedeš cijeli taj tanjir“, priznao je.

„Disciplinovaću se na dva puna zalogaja i onda se izvučem iz tog tanjira. Boli me, ali znam ako pojedem treći, četvrti, peti, to je to – znate, gotova je utakmica.“

Gordon je otkrio da mu je život izmakao kontroli zbog karijere.

„Nisam imao vremena. Radio sam sedam dana u nedjelji, imao sam restorane koji su se otvarali svuda, Mišlen zvijezde su bile svuda oko mene i odjednom mi je život propao“, priznao je.

„Tako sam dobro pogledao sebe i shvatio sam da sam gojazan, van kontrole i zaboravio sam svoje vrijeme. Zaboravio sam najvažniji dio svog dana, a to je bila ona sesija od 90 minuta vježbi, pet dana u nedjelji za sebe.“

Sada vježba četiri ili pet puta nedeljno, kombinujući trčanje, veslanje, plivanje, vožnju bicikla i tegove.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Knežević: Da je NSD prva izašla iz Vlade, DNP bi krenuo za njom

Srijeda, 25.03.2026 | 08:24

Da je Nova srpska demokratija (NSD) prva izašla sa zahtjevima o identitetskim temama i izašla iz Vlade, sazvao bih Predsjedništvo Demokratske narodne partije (DNP) i iz Vlade bismo izašli i mi, saopštio je lider te partije Milan Knežević.

Uvodi se treća smjena na Tivat-Jaz, vozačima apel na oprez u zoni radova

Srijeda, 25.03.2026 | 08:46

Iz Uprave za saobraćaj saopštili su da se od danas uvodi treća smjena na izgradnji bulevara Tivat-Jaz kako bi radovi bili gotovi prije početka ljetnje turističke.

Iranci predstavili svoje uslove za kraj rata: Amerikanci moraju zatvoriti sve baze u regionu

Srijeda, 25.03.2026 | 11:13

Prema pisanju Wall Street Journala nakon što su SAD ponudile plan od 15 tačaka za mir s Iranom, Iran je odgovorio svojim zahtjevima koji uključuju gašenje američkih baza na Bliskom istoku i naplaćivanje prolaza kroz Hormuški moreuz.

Zirojević nakon saslušanja u CB Podgorica: Prijavu Dejana Vukšića smatram pokušajem sprječavanja vršenja poslaničke dužnosti

Srijeda, 25.03.2026 | 09:08

Poslanik Socijaldemokrata Nikola Zirojević objavio je na FB profilu da je u prostorijama CB Podgorica dao izjavu povodom prijave koju je protiv njega podnio bivši direktor ANB i bivši savjetnik predsjednika države za bezbjednost, Dejan Vukšić.

Posebne mjere bezbjednosti na memorijalnom turniru Andrija Delibašić

Srijeda, 25.03.2026 | 08:44

U Nikšiću će danas biti održan prvi memorijalni turnir „Andrija Delibašić“, koji će se igrati na Gradskom stadionu sa početkom u 18 časova. Na turniru učestvuju fudbalski klubovi Sutjeska iz Nikšića, Budućnost iz Podgorice i Partizan iz Beograda.

Sjutra promjena vremena, padavine i južni vjetar

Srijeda, 25.03.2026 | 21:55

Pretežno oblačno sa kišom, u višim planinskim predjelima na sjeveru i snijegom i susnježicom. 

Partizan u penal seriji savladao Budućnost i osigurao finale

Srijeda, 25.03.2026 | 21:46

Fudbaleri Sutjeske i Partizana igraće finale prvog Memorijalnog turnira ,,Andrija Delibašić".

Vuković-Kuč: Ne traže građani kafu i kolače već odgovornu vlast

Srijeda, 25.03.2026 | 21:04

Pokušaj trivijalizacije ozbiljne političke krize i duboke društvene polarizacije potpuno je u maniru Milojka Spajića, poručuje poslanica DPS Vuković-Kuč, o Spajićevoj izjavi da opoziciju na sastanku čekaju „kafa i kolači".

Podgorica odala počast Danu nezavisnosti Grčke

Srijeda, 25.03.2026 | 20:31

U Podgorica je večeras simbolično obilježen Dan nezavisnosti Grčke, kada je jedan od najprepoznatljivijih simbola glavnog grada, Most Milenijum, zasijao u plavo-bijelim tonovima.

Gatuzo pred najveći test: Ovo je najvažnija utakmica moje trenerske karijere

Srijeda, 25.03.2026 | 21:31

Selektor Italije Đenaro Gatuzo ne krije emocije i pritisak pred odlučujući baraž meč protiv Sjeverne Irske – ulog je ogroman, plasman na Svjetsko prvenstvo.  

Haverc očekuje uspješan Mundijal sa Njemačkom uprkos problemima sa povredama

Srijeda, 25.03.2026 | 20:57

Napadač Njemačke Kai Haverc poručio je da se vraća u gotovo najbolju formu nakon serije povreda u prethodnih 12 mjeseci, te da će mu uspješni nastupi Arsenala u tri takmičenja biti idealna priprema za predstojeće Svjetsko prvenstvo.

Tramp: Iran dao poklon SAD - bezbjedan prolaz više tankera kroz Ormuski moreuz

Srijeda, 25.03.2026 | 21:20

Američki predsjednik Donald Tramp izjavio je da je Iran dao Vašingtonu poklon u formi bezbjednog prolaska više tankera sa gorivom kroz Ormuski moreuz.

Abazović: Đukanović ne može da dokaže porijeklo imovine

Srijeda, 25.03.2026 | 20:02

Bivši visoki državni zvaničnik i lider Demokratske partije socijalista (DPS) Milo Đukanović ne može da dokaže porijeklo svoje imovine, tvrdi predsjednik Građanskog pokreta URA Dritan Abazović.  

Pentagon potvrdio: SAD poslale kopnene snage na Bliski istok, stiže najelitnija jedinica vojske

Srijeda, 25.03.2026 | 20:19

Sjedinjene Američke Države zvanično su potvrdile raspoređivanje dijela kopnenih snaga na Bliski istok, nakon višednevnih spekulacija i upita javnosti.

Bojanić Lalović: Spremna sam da nadležnim institucijama dam sve odgovore

Srijeda, 25.03.2026 | 19:58

Odgovarajući na optužbe organizacije Alternativa Crna Gora, da se na sumnjiv način trošio novac građana dok je bila direktorica podgoričke gimnazije, Zoja Bojanić Lalović je u emisiji „Kontakt“ na Televiziji Nikšić poručila da je spremna da tim povodom da odgovore nadležnim institucijama. Dodala je da je period njenog rukovođenja Gimnazijom „Slobodan Škerović“ bilo zlatno doba te obrazovne ustanove.