Ponedjeljak, 07.04.2025 | 09:58
IZVOR: pobjeda.me

Britanski Ekspres pisao o Kotoru: Veličanstven i pun šarma

Evropa ne oskudijeva u plažama koje ostavljaju bez daha i kaldrmisanim trgovima koji djeluju kao filmski setovi, a jedno takvo mjesto nalazi se u Crnoj Gori.




Foto: Ilustracija/Pixabay

- S obzirom na to koliko kontinent ima toga da ponudi, čak i najiskusnijim putnicima može da promakne jedan balkanski dragulj - navodi britanski list Ekspres pišući o Kotoru.

Kotor u Crnoj Gori, koji je pod zaštitom UNESCO-a od 1979. godine, jedno je od najpotcjenjenijih mediteranskih odredišta u Evropi, prema pomenutom listu.

Crnogorski šarmantni srednjovjekovni gradovi i zadivljujuća obala na Jadranskom moru učinili su je jednom od najljepših turističkih destinacija, prenosi b92.

Pun krivudavih uličica i brojnih romaničkih crkava, Kotor je, prema mišljenju putničkih stručnjaka iz Samboata, jedan od najpotcijenjenijih mediteranskih bisera zahvaljujući svom "malom gradskom šarmu".

Smatra se jednim od najbolje očuvanih srednjovjekovnih lokaliteta na Jadranu, a grad se nalazi u Bokokotorskom zalivu, odakle posjetioci mogu da istražuju brojne atrakcije u okolini, uključujući zadivljujuće prirodne pećine i ruševine.

Kotor je i "veličanstvena destinacija za plovidbu", sa brojnim izletima brodom koji polaze iz zaliva, omogućavajući posjetiocima da uživaju u pogledu sa mora, daleko od obale.

Putovanje brodom takođe omogućava da se posjeti Perast, koji je potpuno bez automobila i u kojem se nalazi pregršt restorana sa svježim morskim plodovima.

Još jedna poznata atrakcija je ostrvo Gospa od Škrpjela sa crkvom iz 17. vijeka.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Podignuta optužnica: Tjerao suprugu na prostituciju

Četvrtak, 11.12.2025 | 14:42

Više državno tužilaštvo u Podgorici saopštilo je da je podiglo optužnicu protiv H.A. zbog krivičnog djela trgovina ljudima, jer je vanbračnu suprugu H.M, predavao drugim osobama u cilju prostitucije i dobijeni novac za usluge zadržavao za sebe.

CeMI: Većina građana smatra da je korupcija prisutna u javnom sektoru

Četvrtak, 11.12.2025 | 14:26

U Crnoj Gori većina građana smatra da je korupcija prisutna u javnom sektoru, a kao najčešće percipirane oblike te pojave vide pružanje usluga i davanje poklona, pokazalo je istraživanje Centra za monitoring i istraživanje (CeMI), saopštili su iz ove institucije.

GP URA ponovo predložila osnivanje fonda "Stan za sve"

Četvrtak, 11.12.2025 | 14:23

Predstavnici Građanskog pokreta URA ponovo su danas u skupštinsku proceduru predali Predlog zakona o državnom fondu Stan za sve, navodeći da ovoga puta očekuju podršku poslanika.

BBC Travel uvrstio Crnu Goru među najpoželjnije destinacije za 2026. godinu

Četvrtak, 11.12.2025 | 14:21

Crna Gora je odabrana kao jedna od najistaknutijih destinacija na novoj BBC Travel List 2026, koju je danas objavio bbc.com/travel.

Hadžić: Dijaspora nije servis za glasanje

Četvrtak, 11.12.2025 | 14:11

Poslanici raspravljaju o Predlogu zakona o saradnji Crne Gore sa dijasporom.

Za tri dana pojačane kontrole saobraćaja uhapšeno 10 osoba, izdato preko 700 prekršajnih naloga

Četvrtak, 11.12.2025 | 13:55

Iz Uprave policije saopšteno je da je Odjeljenje bezbjednosti Podgorica i Mobilna jedinica saobraćajne policije u saradnji sa predstavnicima policijske komponente projekta EUROL 4, 9. decembra u Podgorici sprovela treću akciju pojačane kontrole učesnika u saobraćaju.

Knežević: Šta meni dođe moj sin, je li dijaspora u Crnoj Gori

Četvrtak, 11.12.2025 | 13:53

Poslanici raspravljaju o Predlogu zakona o saradnji Crne Gore sa dijasporom.

Milatović sa Tasulasom: Crna Gora završava posao do 2028. godine

Četvrtak, 11.12.2025 | 13:48

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović održao je danas zajedničko predavanje sa predsjednikom Grčke Konstantinosom Tasulasom na Fakultetu političkih nauka u Podgorici, u sklopu EU Akademije Predsjednika Crne Gore, saopšteno je iz kabineta Milatovića.

Vučić: Neću da glumim Crnu Goru, ne mogu da budem toliko jadan

Četvrtak, 11.12.2025 | 13:30

Gostujući na Prvoj, Vučić je istakao kako "neće da glumi Crnu Goru dodvoravajući se Hrvatskoj".

Nikolić: Svi ćemo biti na ulicama, ne možete zaustaviti otpor fašizaciji društva

Četvrtak, 11.12.2025 | 13:26

Koliko god Uprava policije zastrašivala i prijetila zloupotrebolm represivnog aparata ne može zaustaviti otpor fašizaciji društva i otpor primitivizmu.