Petak, 18.04.2025 | 17:42
IZVOR: klix.ba

TIHI SIGNALI tijela: Šta znači kad spavate s RUKOM ISPOD JASTUKA?

Spavate li često s jednom rukom ispod jastuka?




Foto: Ilustracija/Pexels.com 

Stručnjaci upozoravaju da to može značiti da vaš jastuk nije pravi za vas i da je vrijeme da ga promijenite.

Stručnjaci za spavanje kažu da postoji jedan položaj za spavanje koji se manje odnosi na individualne preferencije udobnosti, a više na nenalaženje pravog jastuka za naše potrebe - položaj u kojem zavlačimo ruku ispod jastuka dok spavamo.

Ako spavate na boku, možda ćete otkriti da možete nesvjesno gurnuti ruku ispod jastuka. Iako ovo može biti korisno za glavu i vrat, postavlja se pitanje zašto jastuk ne pruža ovu podršku.

Naše glave teže između četiri i šest kilograma, a ako jastuk ne radi svoj posao, možemo podsvjesno koristiti ruku umjesto toga da podupremo glavu, pružajući na taj način potporu za vrat. To se najčešće dešava ako je jastuk prenizak ili previše ravan. Ako se probudimo sa trncima u ruci ili bolom u ramenu, odgovor je jasan.

S druge strane, spavanje s rukom ispod jastuka može imati svoje prednosti. Ako jastuk ne radi svoj posao, korištenje vaše ruke kao potpore može pomoći u smanjenju napetosti u ramenima i vratu i održavanju kičme u pravoj liniji.

Spavanje s rukom ispod jastuka može dugoročno uzrokovati probleme s vratom i kičmom. Jedino rješenje je pronaći pravi jastuk za vas. Ovo bi trebalo osigurati podršku za glavu i vrat, eliminišući potrebu da koristite ruku za podršku. Preporučuje se da eksperimentišete s različitim visinama jastuka i nivoima čvrstoće, kako biste pronašli ono što vam najbolje odgovara. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Tramp tvrdi da nije obaviješten o odluci Irana da obustavi pregovore

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:49

Predsjednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je da nije dobio nikakvu zvaničnu informaciju iz Teherana o tome da Iran obustavlja pregovore sa Vašingtonom, ali je poručio da ga eventualni prekid dijaloga ne zabrinjava.

Dajković saslušan u policiji zbog pjesama, u znak protesta došao sa guslama

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:03

Predsjednik Slobodne Crne Gore Vladislav Dajković saslušan je u podgoričkoj policiji zbog, kako se navodi, izvođenja pjesama na crkvenom saboru u Pljevljima. U znak protesta, on je u policiju došao sa guslama, poručujući da se radi o apsurdnom postupku i ograničavanju slobode izražavanja.

Vučinić: Mislim da smo na putu da izrastemo u pravi tim

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:05

Crna Gora je u Plovdivu ostvarila važan trijumf nad Bugarskom, savladavši domaćina minimalnim rezultatom i pritom po prvi put nakon dužeg perioda sačuvala svoju mrežu.  

Mirjana Pajković raspoređena na mjesto savjetnice u Ministarstvu ljudskih i manjinskih prava

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:24

Bivša generalna direktorica Direktorata za unapređenje i zaštitu ljudskih prava i sloboda u Ministarstvu manjinskih i ljudskih prava, Mirjana Pajković, koja je zbog afere sa eksplicitnim snimcima krajem januara dala ostavku, a Vlada je razriješila 19. marta, nastavila je karijeru u tom Ministarstvu, pišu Vijesti.

Janović: Vlast mora pokazati odgovornost i razgovarati sa opozicijom

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:13

Vlast mora pokazati odgovornost i razgovarati sa opozicijom, kazao je na mreži X nezavisni poslanik Nikola Janović.

Mandić: Sada da vratimo i imovinu SPC i Karađorđevićima

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 20:44

U Skupštini Crne Gore izglasan je Zakon o statusu dinastije Petrović Njegoš. Glasalo je 45 poslanika, 40 je bilo za, 3 su bila protiv, 2 su bila uzdržana.

Žunjić: Svako treće dijete u riziku od siromaštva, nasilje među djecom u porastu

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:54

 Međunarodni je dan djeteta. Pažnja je usmjerena na izazove sa kojima odrastaju najmlađi i pitanje – koliko su danas zaštićeni? U Crnoj Gori, kako ističu iz Udruženja roditelji, neophodan je sistemski odgovor na brojne probleme, prenosi RTV Podgorica.  

Vladimir Putin i vještina ličnog marketinga

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 21:30

Tokom godina, Putin je transformisao Rusiju iz krhke demokratije u nastanku u uglavnom autoritarnu državu koja se vrti oko njega kao predsjednika. Dramatično je transformisao i samog sebe.

Ibrahimović: Crna Gora ostaje posvećena članstvu u EU

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 20:30

Potpredsjednik Vlade Crne Gore i ministar vanjskih poslova Ervin Ibrahimović razgovarao je danas sa delegacijom poslanika Hrišćansko-demokratske unije (CDU) iz pokrajinskih parlamenata Hesena, Donje Saksonije i Hamburga, kao i sa Jakovom Devčićem, direktorom Fondacije Konrad Adenauer (KAS) za Crnu Goru i Srbiju o evropskoj integraciji Crne Gore, regionalnoj saradnji i aktuelnim bezbjednosim izazovima, saopštili su iz Ministarstva vanjskih poslova.  

Pakistanac uhapšen u Italiji po međunarodnoj potjernici NCB Interpol Podgorica

Ponedjeljak, 01.06.2026 | 20:20

Službenici Policije Italije su, postupajići po međunarodnoj potjernici NCB Interpol Podgorica, uhapsili državljanina Pakistana A.A. (44), saopštila je Uprava policije (UP).