Poslanici su danas u Skupštini nastavili sa radom.
Foto: YouTube screenshot/Skupština Crne Gore/Kolaž
„Umjesto da se radujemo što imamo kredibilnog investitora, mi danima unazad danima slušamo različite spinove, imamo napade na poslanike, danima slušamo političke profitere. Moram reći – živjela demokratija. Za ovo smo se borili, na izražavanje nezadovoljstva na odluke Vlade, svako drugačije mišljenje je dobrodošlo. No, taj govor ne smije prerastati u govor mržnje. Mislim na ekonomske populiste koji danima napadaju poslanike PES-a“, kazala je Jelena Nedović (PES).
Ko god misli da sporazum nije u skladu sa Ustavom i Zakonom, ili, dodaje ona, misli da su poslanici PES počinili neko krivično djelo, postoje nadležne institucije.
„Neće se ovim sporazumom betonirati plaže i sjeći šume. Neće biti betoniranja Ulcinja, ništa se na silu neće raditi“, poručuje Nedović.
Nedović dodaje da Imamo odliv mozgova sa sjevera.
"Zato što nemaju radnih mjesta. Ovim sporazumom, dajemo šansu Crnoj Gori, dajemo šansu siromašnim opštinama", poručuje Nedović i podvukla da neće biti prodaje državnog zemljišta.
Nikola Rakočević (DPS) je kazao da je dobro jda nakon pet godina protjerivanja stranih investitora govorimo o privlačenju novih investicija.
"Ono što nije dobro, je način na koji to pokušavamo uraditi“, kazao je on.
Od 2006. do 2020. u Crnu Goru uloženo je, navodi on, 14 milijardi stranih investicija.
„Za trećinu vremena koliko je ova većina na vlasti, koliko je za trećinu vremena bilo stranih investicija. Nijeste morali biti bolji od nas, mogli ste biti jednaki, makar da privučete jednog investitora“, poručuje on.
Ovaj sporazum je, dodaje Rakočević – sporan.
"Nema transparentnosti i inkluzivnosti lokalnih zajednica u kojima se htjelo uložiti 20-30 milijardi. Očigledno je da su se pregovori vodili iza zatvorenih vrata“, rekao je Rakočević.
Rakočević je kazao da je Vlada napravila problem Alabaru, ozbiljnom investitoru, da bude konkurent za zakup plaža.
"On u komunikaciji sa premijerom vjeruje da je on najozbiljniji čovjek, no Spajić je napravio veliki problem tom investitoru, kroz neustavan i šarlatanski protest. Zato ne možemo podržati ovaj sporazum", istakao je Rakočević i dodao da treba privlačiti strane investirore, ali kroz ozbiljnu raspravu i transparentnost.
KOMENTARI (0)