Utorak, 13.05.2025 | 10:21
IZVOR: una.rs

DiKaprio će uručiti POČASNU Zlatnu palmu Robertu De Niru

Dvije filmske zvijezde igrale su zajedno u šest filmova. 




Foto: YouTube screenshot/ABC News; YouTube screenshot/Saturday Night Live (Kolaž)

Glumac Leonardo DiKaprio uručiće počasnu Zlatnu palmu Robertu De Niru, na otvaranju 78. Filmskog festivala u Kanu sutra uveče.

Dvije filmske zvijezde igrale su zajedno u šest filmova, a ponovo će se sjutra naći na crvenom tepihu na svečanoj ceremoniji otvaranja festivala, piše Figaro.

Poslednji film u kojem se dvojica glumaca zajedno pojavljuju je ''Killers of the Flower Moon'', reditelja Martina Skorsezea.

DiKaprio, sedmostruki Oskarovac, već je jednom uručio nagradu De Niru 2020. a u pitanju je bilo priznanje američkog Udruženja glumaca za životno djelo.

Sjutrašnju ceremoniju otvaranja vodiće Loran Lafit koji će, između ostalih zvanica, dočekati i žiri kojim ove godine predsedava Žilijet Binoš, a članove čine imena poput Hale Beri, Lejle Slimani i Džeremi Stronga.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Jul donosi SREĆU odabranima - Ova dva horoskopska znaka biće pod ZAŠTITOM svemira

Ponedjeljak, 30.06.2025 | 13:42

Jul 2025. donosi snažne astrološke pomake koji neće jednako utIcati na sve znakove Zodijaka. Dok se neki mogu suočiti s izazovima zbog retrogradnih kretanja planeta, drugi će osjetiti kako im se svemir otvara i pruža prilike za uspjeh, rast i unutašnji mir.

Za sjutra NAJAVLJEN narandžasti meteo-alarm - Sunčano i veoma toplo

Ponedjeljak, 30.06.2025 | 18:37

Zbog očekivanih visokih temperatura, za sjutra je na snazi narandžasti meteo-alarm za teritoriju Crne Gore. Meteorolozi najavljuju sunčano i veoma toplo vrijeme.

Ova saobraćajnica se smatra NAJLJEPŠOM u Evropi - Evo šta je čini POSEBNOM (FOTO)

Ponedjeljak, 30.06.2025 | 14:23

Transfagarasan je spektakularna i legendarna planinska cesta u Rumuniji duga oko 150  km, koja povezuje regije Vlaška i Transilvanija preko masiva Fagaras. Smatra se jednom od najatraktivnijih puteva u Evropi i često je nazivana najboljim putem na svijetu.

Boris Beker ČEKA DIJETE sa 23 godine mlađom lJepoticom (FOTO)

Ponedjeljak, 30.06.2025 | 15:06

Boris Beker i njegova 23 godine mlađa supruga Lilijan de Karvaljo Monteiro očekuju svoje prvo dijete!

Spajić: Stvorili smo USLOVE za zaključivanje SPORAZUMA sa Francuskom i Mađarskom

Ponedjeljak, 30.06.2025 | 16:34

Na tematskoj sjednici Vlade stvorili smo uslove za zaključivanje sporazuma sa dvije države članice -i Francuskom i Mađarskom, čime potvrđujemo našu spremnost da ne samo na nivou Unije već i bilateralno jačamo saradnju sa našim evropskim partnerima, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Nakon sudara ponovo USPOSTAVLJEN saobraćaj na auto-putu iz pravca Kolašina

Utorak, 01.07.2025 | 13:04

Saobraćaj na auto-putu "Princeza Ksenija" iz pravca Kolašina ka Podgorici ponovo je uspostavljen, nakon što je bio u prekidu zbog sudara, saopšteno je za portal Dan iz "Monteputa"

Mbape na meti Juventusa: Sprema li se senzacionalni transfer?

Utorak, 01.07.2025 | 12:59

Dobre vijesti za Špance jesu povratak Kilijana Mbapea u tim.

Bogdanović: Ne bilo nas ako država NE UHAPSI one koji su je obukli u uniformu, a prodali za koverat

Utorak, 01.07.2025 | 12:53

Ne bilo nas ako država ne uhapsi one koji su je obukli u uniformu, a prodali za koverat, kazao je poslanik Demokrata Boris Bogdanović.

Svako četvrto domaćinstvo u Crnoj Gori je SAMAČKO: Šavnik prednjači, Tuzi na dnu liste

Utorak, 01.07.2025 | 12:39

U Crnoj Gori ima 215.227 domaćinstava, a najviše domaćinstava, njih 99.622 ili 46,29 odsto, ima tri do pet članova, saopšteno je iz Monstata.

Pljevlja: ZAPALJENO vozilo Komunalne policije, uzrok požara još nepoznat

Utorak, 01.07.2025 | 12:23

Jedno vozilo pljevaljske Komunalne policije oštećeno je tokom noći u požaru, a uzrok izbijanja vatre biće utvrđen tokom istrage.

Zabranjeni samoinicijativni skokovi sa Starog mosta u Mostaru: Klub skakača postavio upozorenje nakon incidenta

Utorak, 01.07.2025 | 12:10

Na Starom mostu u Mostaru postavljen je ručno izrađen znak na bosanskom i engleskom jeziku kojim se zabranjuju skokovi bez prethodnog odobrenja. Ovaj potez uslijedio je nakon što je švajcarski turista Luka Bont samoinicijativno skočio sa Starog mosta, što je izazvalo burne reakcije lokalne zajednice, prenosi Radio Sarajevo.    

Zbog UDESA OBUSTAVLJEN saobraćaj na auto-putu iz pravca Kolašina

Utorak, 01.07.2025 | 12:08

Saobraćaj na auto-putu "Princeza Ksenija" iz pravca Kolašina ka Podgorici obustavljen je zbog udesa, saopšteno je "Danu" iz Operativno-komunikacionog centra Uprave policije.

Nakon TRENINGA ovo OBAVEZNO uradite: Koža će vam biti zahvalna

Utorak, 01.07.2025 | 11:59

Koja su 4 koraka za njegu kože posijle teretane koji obezbjeđuju čistu i blistavu kožu?

ASAP Roki slučajno OTKRIO POL PRINOVE: Nakon dva dječaka stiže mala Rijana?

Utorak, 01.07.2025 | 11:48

ASAP Roki i Rijana pojavili su se na premijeri „Štrumfova“ u Briselu i tom prilikom su progovorili o polu njihove treće bebe koja je na putu.

Mrdak: Parkovi prirode nisu ograničenja, već suživot prirode i čovjeka

Utorak, 01.07.2025 | 11:43

Uspjeh zaštite prirode u 21. vijeku ne zavisi samo od kvalitetnih studija i zakonskih okvira, već prije svega od kvalitetne komunikacije, povjerenja i partnerstva između države i lokalnih zajednica.