Srijeda, 28.05.2025 | 20:34
IZVOR: klix.ba

Nova Netflix serija OTKRIVA mračnu istinu iza smrti sedam ljudi iz Čikaga (VIDEO)

Netflix je predstavio novu dokumentarnu seriju "Cold Case_ The Tylenol Murders" koja istražuje jedan od neriješenih slučajeva u američkoj istoriji, misterioznu smrt sedam osoba iz Čicaga 1982. godine.




Foto: YouTube screenshot/ Netflix

Ovaj slučaj potresao je cijeli svijet i pokrenuo jednu od najvećih kriminalističkih istraga u istoriji SAD-a. Sedam osoba iz Čiikaga preminulo je 1982. godine nakon konzumacija tableta protiv bolova Tylenol za koje nisu znali da su kontaminirane cijanidom.

Dokumentarac koji su režirali režirali Jotam Gendelman i Ari Pajns, a producirali Džo Berlinger donosi nove uvide i neočekivane teorije. Iako je javnost tada bila uvjerena da je riječ o izolovanom slučaju trovanja, dokumentarac otkriva da bi iza svega mogao stajati ne samo serijski ubica, već i potencijalno uznemirujuća zavjera i zataškavanje.

"Prije 1982. godine niko nije razmišljao o tome da bočica tableta protiv bolova može biti smrtonosna. Danas svaki zaštitni pečat na pakovanju lijeka podsjeća na taj tragičan trenutak kada je svakodnevno sredstvo protiv bolova postalo oružje za ubistvo. Naš dokumentarac daje novi pogled na ovaj složeni, zagonetni slučaj i nadamo se da će porodice žrtava dovesti korak bliže odgovorima koje traže", tvrde producenti.

Dokumentarna serija uključuje intervjue s članovima porodice žrtava, istražiteljima koji su radili na slučaju te i s glavnim osumnjičenim Džejmsom Levisom, koji je preminuo 2023. godine.

Levis je bio uhapšen zbog ucjene kompanije Johnson & Johnson, ali nikada nije službeno optužen za ubistva. U dokumentarcu iskreno govori o svojim razlozima za pisanje pisama ucjene i prijašnjim zločinima. Samo dva dana nakon premijere, Cold Case: The Tylenol Murders postao je druga najgledanija serija na Netflixu, odmah iza dramske serije Sirens. Gledaoci širom svijeta dijele svoje reakcije putem društvenih mreža, a komentari su puni oduševljenja i šoka.

"Ovaj dokumentarac o Tylenolu na Netflixu je apsolutno ludilo", "Uvijek me privlače istinite priče, a ovaj dokumentarac duboko analizira jedan od najjezivijih neriješenih slučajeva u američkoj istoriji. Preporučujem od srca", "Niko nije znao ko bi mogao biti sljedeća žrtva", bili su samo neki od komentara.

Mnogi se slažu da je dokumentarac istovremeno "jeziv, uvjerljiv i uznemirujući", te da će biti novi hit za ljubitelje dokumentaraca o stvarnim zločinima.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Herceg Novi: Bogdan Diklić i film Dom otvaraju 39. Filmski festival

Petak, 07.08.2026 | 15:12

Glumačka legenda Bogdan Diklić, ovogodišnji dobitnik nagrade „Milan Žmukić“ za izuzetan doprinos filmskoj umjetnosti, svečano će otvoriti 39. Filmski festival Herceg Novi – Montenegro Film Festival, koji će biti održan od 22. do 28. avgusta.

„Spajdermen: Novi dan“ najuspješniji film 2026. godine, premašio zaradu od 1,15 milijardi dolara

Četvrtak, 06.08.2026 | 12:20

Film „Spider-Man: Brand New Day“ postao je film s najvećom zaradom u 2026. godini nakon što je za samo sedam dana prikazivanja u bioskopima ostvario ukupnu zaradu od 1,155 milijardi dolara. Sonijev i Marvelov nastavak, u kojem glavne uloge tumače Tom Holand i Zendaja, do sada je zaradio 449 miliona dolara na domaćem tržištu i 706,3 miliona dolara na međunarodnom, čime je nadmašio Diznijev film „Toy Story 5“, koji je od juna ostvario zaradu od 1,067 milijardi dolara.

Novi "Sam u kući" sa originalnim Kevinom? Mekoli Kalkin pregovara sa Diznijem

Srijeda, 29.07.2026 | 13:03

Dizni navodno priprema povratak kultne božićne franšize „Sam u kući“, a u središtu planova ponovo je Mekoli Kalkin.

VIDEO: Nastavak koji se iščekuje - Objavljen tizer za treću sezonu serije „Gospodar prstenova: Prstenovi moći“

Subota, 25.07.2026 | 12:39

Ljubitelji epske fantastike dobili su prvi uvid u treću sezonu serije „Gospodar prstenova: Prstenovi moći“, čiji je tizer premijerno predstavljen na ovogodišnjem Komik-konu 2026.

Nakon Top Gana, Tom Kruz se vraća još jednoj kultnoj ulozi

Petak, 24.07.2026 | 09:23

Nastavak kultnog filma "Dani groma" sve je bliži realizaciji, a Tom Kruz mogao bi da se vrati jednoj od svojih najlegendarnijih uloga.

Brnabić: Zvanična Podgorica, ne Crna Gora, pokazala da Srbiji želi sve najgore

Srijeda, 12.08.2026 | 08:09

Predsjednica Skupštine Srbije Ana Brnabić najoštrije je osudila optužbe crnogorskog premijera Milojka Spajića na račun Srbije i njenog predsjednika Aleksandra Vučića.

Radičević: Vučić bi da se svađa sa Crnom Gorom, kako bi sakrio sve izdaje i neprincipijelnosti

Srijeda, 12.08.2026 | 08:37

Odbornik Pokreta Evropa sad (PES) u Skupštini Glavnog grada i član Glavnog odbora PES-a Branislav Radičević, ocijenio je da predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pokušava da podizanjem tenzija sa Crnom Gorom skrene pažnju sa problema u sopstvenoj državi.

Zelenski: Predali smo SAD predloge za kraj rata, Moskva poslije izbora sprema novu mobilizaciju

Srijeda, 12.08.2026 | 08:23

Predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je sinoć da je Ukrajina predala američkim pregovaračima predloge za plan okončanja rata sa Rusijom i sugerisao da će Rusija iskoristiti parlamentarne izbore sljedećeg mjeseca kao izgovor za novu mobilizaciju.

Đuričković: Brnabić priznala miješanje Srbije u izbore u Crnoj Gori, MVP da reaguje

Srijeda, 12.08.2026 | 08:28

Funkcioner Evropskog saveza Miloš Đuričković ocijenio je da je izjava predsjednice Skupštine Srbije Ane Brnabić, da je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić pomogao crnogorskim vlastima da dođu na vlast, priznanje miješanja Srbije u unutrašnje prilike Crne Gore i pozvao Ministarstvo vanjskih poslova (MVP) da reaguje.

Tuča u lokalu u Rožajama, povrijeđene dvije osobe

Srijeda, 12.08.2026 | 11:05

Dežurna služba Odjeljenja bezbjednosti Rožaje obaviještena je jutros oko 01.35 časova od strane Jedinice za hitnu medicinsku pomoć da su im se, radi ukazivanja ljekarske pomoći, javili E.H. (36) i S.S. (36), oba iz Rožaja, sa povredama zadobijenim od noža, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Najmanji kandidat, najveća brzina

Srijeda, 12.08.2026 | 16:50

Pod sloganom „28 do 28“, Crna Gora intenzivno promoviše cilj da 2028. godine postane 28. članica Evropske unije. Zaista, nijedna od zemalja kandidata nije toliko odmakla u pregovorima kao mala balkanska država. Ali, kakve su zaista šanse da se taj cilj ostvari, pita se ugledni njemački informativni portal RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

Platfroma za Evropsku Srbiju: Vučićeva frustracija ne smije biti prepreka odnosima Srbije i Crne Gore

Srijeda, 12.08.2026 | 15:27

Platforma za evropsku Srbiju, koju čine Stranka slobode i pravde (SSP), Srbija centar (SRCE), Pokret slobodnih građana (PSG) i Građanski pokret Solidarnost, ocijenila je danas da su „orkestrirani napadi“ vlasti u Srbiji na rukovodstvo Crne Gore neprihvatljivi jer dodatno udaljavaju dve države jednu od druge, kao i njihove narode koji su najbliži jedan drugom.

Monstat: Rast broja putnika u avio-saobraćaju

Srijeda, 12.08.2026 | 15:23

Prevoz putnika u Crnoj Gori tokom drugog kvartala ove godine bilježi različita kretanja u zavisnosti od vrste saobraćaja. Prema podacima Monstata, rast je zabilježen u drumskom i vazdušnom saobraćaju, dok je broj putnika u željezničkom saobraćaju smanjen.

Kad želite brz i zasitan obrok: Napravite ovu kremastu salatu sa tunom

Srijeda, 12.08.2026 | 15:13

Ako tražite jednostavan obrok koji ne zahtijeva mnogo vremena za pripremu, kremasta salata od tune može biti odličan izbor.

Blagojević: Očekujemo značajno bolje rezultate od prethodne sezone

Srijeda, 12.08.2026 | 15:03

Crna Gora je u junu ostvarila odlične rezultate u turizmu, a dosadašnji pokazatelji potvrđuju da se očekuje značajno uspješnija sezona u odnosu na prethodnu godinu, uz rast turističkog prometa i prihoda, poručila je generalna direktorica u Ministarstvu turizma Olivera Blagojević gostujući u Jutarnjem programu Javnog servisa.

Kovinić zaustavljena u prvom kolu turnira u Kuršumlijskoj Banji

Srijeda, 12.08.2026 | 14:45

Crnogorska teniserka Danka Kovinić eliminisana je u prvom kolu ITF turnira u Kuršumlijskoj Banji, pošto je poražena od Grkinje Marte Matoule sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

U Baru tri kazne zbog kupaćeg kostima van plaža, kazne do 1.000 eura

Srijeda, 12.08.2026 | 14:33

Od početka ljetnje turističke sezone u Baru su tri lica novčano kažnjena zbog boravka u kupaćem kostimu na javnoj površini, a sve kazne izrečene su u gradskoj zoni. Kako je za Radio Bar i Bar Info kazao načelnik Komunalne policije Safet Kočan, sa kažnjavanjem su počeli prošle nedjelje, dok su do tada građane i turiste uglavnom upozoravali.

Zvijezda serije "Wednesday" šokirala priznanjem o maltretiranju same sebe: "Radila sam stvari koje nisu bile zdrave"

Srijeda, 12.08.2026 | 14:20

Džena Ortega otvorila dušu.

U Tivtu uhapšena dva komunalna policajca osumnjičena za zloupotrebu službenog položaja

Srijeda, 12.08.2026 | 14:16

Tivatska policija je uhapsila dva službenika Komunalne policije Opštine Tivat, S.B. (53) i P.G. (43), zbog sumnje da su izvršili krivično djelo zloupotreba službenog položaja, na štetu državljanina Ujedinjenog Kraljevstva i Opštine Tivat, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Pojačane kontrole saobraćaja, MUP objavio raspored za danas i sjutra

Srijeda, 12.08.2026 | 14:10

U okviru nacionalne kampanje „Živi, ne žuri“, Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) – Uprava policije tokom 12. i 13. avgusta sprovodiće pojačane aktivnosti na putevima širom Crne Gore, sa ciljem dodatnog unapređenja bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju, navodi se u saopštenju MUP-a.