Utorak, 01.07.2025 | 13:49
IZVOR: Zadovoljna.hr

SNIMA se Đavo nosi Pradu 2, evo šta sve znamo o nastavku kultnog filma

Meril Strip, En Hatavej, Emili Blant i Stenli Tuči ponovo stižu na modnu pistu velikog platna — i to sa nastavkom kultnog filma „Đavo nosi Pradu“.




Foto: YouTube screenshot/Rotten Tomatoes Classic Trailers

Otkako je prvi deo očarao generacije djevojaka širom sveta već pri prvom gledanju, očekivanja od nastavka su visoka, glamurozna i naravno, modno besprekorna.

Uz povratak originalne glumačke ekipe iz 2006, stigla je i nova doza uzbuđenja — putem Instagrama potvrđeno je da će se u ulozi supruga ledene kraljice modne štampe, Mirande Prisli, pojaviti Kenet Brana. Vijest je ispraćena uz elegantan, ali zlokoban tizer: par đavolski crvenih štikli koje ne obećavaju ništa manje od haute couture haosa.

Film je zasnovan na romanu Loren Visberger iz 2004. godine, koji prati životni preokret mlade novinarke Endi Saks. Kada dobije posao iz snova u prestižnom modnom časopisu, sve dJeluje kao bajka, dok ne shvati da je rad sa čuvenom (i zastrašujuće zahtevnom) Mirandom Prisli zapravo modna verzija pakla na Zemlji. Autorku romana inspirisalo je lično iskustvo, budući da je kratko radila kao asistentkinja čelične Ane Vintur.

U savršenom tajmingu za modni svijet, čuvena Ana Vintur više nije glavna uredica magazina Vogue US, što je objavila nedavno, nakon impresivnih 37 godina — baš u trenutku kada Miranda Prisli ponovo stupa na scenu.

Iako detalji zapleta u nastavku još nisu u potpunosti otkriveni, zna se da će se fokusirati na Mirandu Prisli koja se bori da sačuva svoj uticaj u svijetu modnih časopisa suočenih sa nestajanjem. Emili, koju tumači Emili Blant, sada je visoko pozicionirana u luksuznom modnom konglomeratu i drži u rukama ključne reklamne budžete za koje Miranda očajnički vodi bitku. U međuvremenu, uloga Endi Saks, koju ponovo tumači En Hatavej, i dalje je obavijena velom misterije, budući da je na kraju prvog filma napustila Runway i okrenula se karijeri u novinarstvu.

Iza kamere, poznata ekipa iz prvog filma ponovo se okuplja da donese savršen spoj talenta i magije. Režiser Dejvid Frenkel i scenaristkinja Alin Broš Mekena vraćaju se da ponovo ožive ovaj modni svijet, dok producentkinja Karen Rozenfelt sa istom strašću i predanošću prati svaki korak, obećavajući da će nastavak zasijati još jače.

„Đavo nosi Pradu 2“ stiže u bioskope 1. maja 2026. godine. Do tada, vežbajte hod u štiklama, izraze pasivno-agresivnog oduševljenja i – ne zaboravite da vam kafa uvek bude „na tačno 22 stepena celzijusa“. Miranda bi bila ponosna. Ili bar ne bi frknula.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Stiže nova "Stranger Things" avantura: Netflix teaserom najavio animirani spin-off popularne serije

Srijeda, 04.02.2026 | 21:58

Iako je serija „Stranger Things“ nedavno završena, Netflix je juče objavio teaser i datum premijere animiranog spin-offa „Stranger Things: Tales From ’85“, iza kojeg stoje Erik Robles i izvršni producenti, braća Duffer.

Ruski kandidat za Oskara nadahnut legendom o tri sestre iz Prčnja

Srijeda, 04.02.2026 | 12:11

Jedan od kandidata za Oskara u selekciji kratkog animiranog filma ove godine je rusko ostvarenje „Tri sestre“ reditelja Konstantina Bronzita, za koji je djelimično ovaj ruski animator, bio nadahnut crnogorskom legendom o tri sestre iz Prčnja.

Dokumentarac „Melanija“ obara rekorde u zaradi, uprkos drugačijim prognozama

Utorak, 03.02.2026 | 08:59

Analitičari očekuju da će se pokazati da je dokumentarni film o prvoj dami SAD Melaniji Tramp tokom vikenda ostvario zaradu od osam miliona dolara od prikazivanja u bioskopima.

Mask napao Kristofera Nolana zbog Lupite u ulozi Jelene Trojanske: Izgubio je integritet

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 20:17

Tehnološki milijarder Ilon Mask izazvao je buru na društvenim mrežama nakon što je javno kritikovao reditelja Kristofera Nolana, tvrdeći da je “izgubio integritet” ukoliko se ispostavi da će glumica Lupita Njongo u filmu “Odiseja” tumačiti lik Jelene Trojanske.  

"Đavo nosi Pradu 2": Objavljen trejler za dugo očekivani nastavak (VIDEO)

Ponedjeljak, 02.02.2026 | 10:17

Dvadeset godina nakon što je „Đavo nosi Pradu“ osvojio bioskope, Meril Strip i En Hatavej vraćaju se u nemilosrdni svijet visoke mode i kancelarijskih intriga.

Saudijska liga upozorila Ronalda da ne može da odlučuje van svog kluba

Petak, 06.02.2026 | 20:07

Saudijska fudbalska liga upozorila je Kristijana Ronalda da nijedan pojedinac, pa makar bio najveća zvijeda takmičenja, ne može da donosi odluke van svog kluba.

Šćepanović: Znamo gdje je Medenica bio kad je napustio svoj stan u noći prije izricanja presude i ko mu je pružao logistiku

Četvrtak, 05.02.2026 | 20:52

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović saopštio je da je policija utvrdila gdje je Miloš Medenica boravio u noći kada je napustio svoj stan i ko mu je dao logistiku, ali detalje te informacije nije htio da otkrije javnosti.

Šćekić u Vladi za godinu zaradio 31.000 eura

Petak, 06.02.2026 | 09:58

Bivši ministar sporta i mladih Dragoslav Šćekić na toj funkciji je u prošloj godini zaradio 22.116 eura, dok je dodatnih 9.097 eura prihodovao kao predsjednik Savjeta za prava djeteta.

Na snazi narandžasti meteoalarm: Očekuje se jak vjetar, ponegdje obilne padavine

Petak, 06.02.2026 | 08:12

Narandžasti meteoalarm ostaje na snazi i danas na području cijele Crne Gore zbog jakog vjetra, čiji udari mjestimično prelaze 50 kilometara na sat.

Nova pravila: Bašte ugostiteljskih objekata moraju biti udaljene dva metra od zgrada

Petak, 06.02.2026 | 08:37

Više stotina ugostitelja moraće da pomjeri bašte lokala dva metra od stambenih zgrada jer je 30. decembra prošle godine stupio na snagu Pravilnik o vrstama i bližim uslovima postavljanja odnosno građenja i uklanjanja privremenih objekata Ministarstva prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine, prenosi Dan.

Milatović: Želio sam da pokažem ko koči evropski put

Petak, 06.02.2026 | 20:10

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović izjavio je da je vraćanjem zakona u skupštinsku proceduru želio da pokaže ko u našoj zemlji koči evropski put. On je za TVCG kazao da je na sceni "raspad sistema" u Skupštini, Vladi, bezbjednosnom i pravosudnom sektoru. Poručio je i da će u ponedjeljak predložiti, po njemu, jedino trajno rješenje za neradnu nedjelju, a to je izmjena Ustava.

Borovinić Bojović: Rok za novo zasijedanje Skupštine Glavnog grada očekuje se 8. marta

Petak, 06.02.2026 | 19:37

U Glavnom gradu se ponovo otvara pitanje rada Skupštine, nakon što su odbornici DNP-a najavili odsustvo sa narednih sjednica. Predsjednica Skupštine Jelena Borovinić Bojović u Jutarnjem programu RTV Podgorica istakla je da su izborni procesi u posljednje tri godine predstavljali ozbiljnu opstrukciju rada lokalne uprave, te upozorava da bi odlaganje sjednica moglo uticati na usporavanje evropskih integracija.

MJU Jokiću: Ili dokumentujte nezakonitosti službenika, ili se ne oglašavajte

Petak, 06.02.2026 | 19:07

"Profesionalci u institucijama nijesu i ne smiju biti taoci dnevne politike. Zato ministar ne prima pohvale koje istovremeno provlače pokušaje ciljane diskreditacije stručnih i vrijednih službenika zbog kojih ovaj resor bilježi rezultate"

Ubijen hrvatski karikaturista, ubica izvršio samoubistvo

Petak, 06.02.2026 | 18:58

U Malom Mihaljevcu u Međimurju, u Hrvatskoj, danas je ubijena jedna osoba, piše Index.hr.

Ambasada Palestine: Osuđujemo saradnju Ministarstva odbrane Crne Gore i izraelske vojske

Petak, 06.02.2026 | 18:02

Ambasada Države Palestine u Crnoj Gori osuđuje kontinuiranu saradnju između Ministarstva odbrane Crne Gore i izraelske vojske i njene vojne industrije, navode u saopštenju.

Turčinović: Bučni dok se hapsi, zamuknu kad im šmugnu

Petak, 06.02.2026 | 17:59

Član Glavnog odbora Građanskog pokreta URA Božidar Turčinović saopštio je da ako je Crnoj Gori bio potreban još jedan dokaz institucionalne truleži - Miloš Medenica ga je nesumnjivo isporučio.

Nenezić: Aktuelna većina funkcioniše putem trulog kompromisa

Petak, 06.02.2026 | 17:05

Aktuelna većina funkcioniše putem trulog kompromisa koji je vezan za funkcije, kazao je poslanik SD-a Branislav Nenezić u emisiji “Okrugli sto” na RTCG-u.

Kina testirala moćno mikrovalno oružje visoke snage, moglo bi srušiti Starlink

Petak, 06.02.2026 | 19:56

Naučnici navodno tvrde da su izgradili izuzetno snažno mikrovalno oružje visoke snage (HPM) pod nazivom TPG1000Cs. Prema dostupnim informacijama, ono može emitirati impulse snage 20 gigavata u trajanju do jedne minute, čime nadmašuje postojeće tehnologije.

Lavrov: Kijev stoji iza pokušaja ubistva ruskog generala

Petak, 06.02.2026 | 19:44

Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov optužio je danas Kijev za pokušaj ubistva general-potpukovnika Vladimira Aleksejeva u Moskvi, navodeći da taj napad pokazuje želju Ukrajine da potkopa mirovni proces.

Čarapić: Parlamentarna većina će nastaviti da uspješno obavlja svoj posao

Petak, 06.02.2026 | 16:45

Šef poslaničkog kluba Pokreta Evropa sad (PES) Vasilije Čarapić vjeruje da će se parlamentarna većina presabrati, konsolidovati i da će nastaviti da uspješno obavlja svoj posao. Da aktuelna većina funkcioniše putem trulog kompromisa koji je vezan za funkcije smatra Branislav Nenezić, poslanik SD-a. On je u emisiji "Okrugliu sto" problematizovao pitanje oko toga ko će upravljati Ministarstvom saobraćaja. Bogdan Božović je kazao da je koalicioni sporazum temelj parlamentarne većine te da vanredni izbori nisu realnost.