Petak, 11.07.2025 | 20:42
IZVOR: una.rs

Kilijan Marfi PRIZNAO koja je najzahtjevnija uloga koju je igrao: Bio sam paralisan od STRAHA

Upravo zbog tog straha je i prihvatio ovako zahtjevnu ulogu koja mu je kasnije donijela niz nagrada i veliku slavu.




Foto: YouTube screenshot/The Upcoming

Irski glumac Kilijan Marfi poznat je po tome što ne bira jednostavne uloge. Tokom karijere glumio je psihopate, naučnike, gangstere i borce za pravdu, likove koji su se uvijek mučili sa nekim unutrašnjim nemirom. Kada su ga u jednom intervjuu pitali koja uloga mu je bila najizazovnija, slavni glumac nije dugo razmišljao.

Najzahtjevniji trenutak u karijeri, otkrio je Marfi, bio je kada je trebalo da odigra čovjeka koji je nepovratno promijenio svijet, i morao da nauči kako da glumom prenese i genijalnost i grižu savjesti. Svojom najizazovnijom ulogom smatra Roberta Openhajmera u biografskoj drami "Openhajmer" iz 2023. godine, za koju je dobio Oskara za najboljeg glavnog glumca.

"Volim uloge koje su izuzetno izazovne i koje te bukvalno preplaše kada pomisliš: 'Kako ću to da izvedem?' ", rekao je Marfi za CBS News o ulozi Openhajmera, uz komentar da je upravo taj "strah" bio presudan da prihvati ulogu u filmu Kristofera Nolana.

Marfi je jednom otkrio da ga je odgovornost i istorijska težina lika duboko podstakla:

"To je tako velika stvar, to je uloga koja te stalno plaši. Ako osjećaš da znaš da glumiš taj lik, to te ne zanima", rekao je za Vanity Fair, dodavši da je to bio "jedan od najvećih iskoraka u njegovoj karijeri".

Taj intenzitet specifičan je za Nolanov pristup, a glumac je u intervjuu za People naglasio da je režiser stvorio sigurno, ali zahtjevno okruženje, što mu je omogućilo da dubinski uđe u složene emocije Openhajmera.

Film je temeljen na biografiji "American Prometheus", a prati priču o "ocu atomske bombe", njegov rad na projektu "Manhattan" tokom Drugog svjetskog rata, kao i unutrašnje sukobe i moralne dileme nakon tragičnih posljedica atomske eksplozije.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

NOVEMBAR jednom znaku DONOSI SREĆU - Ostvariće im se sve što su zamislili

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 08:27

Neka se pripreme dobro – čeka ih nešto dobro u novembru.

Korisnici prijavili probleme: 'Pale' popularne aplikacije, među njima i Facebook i Snapchat

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 10:30

U ponedjeljak, 20. oktobra, došlo je do velikog prekida rada desetina popularnih platformi i aplikacija, uključujući Amazon, Snapchat i Duolingo.

Adžić: Imamo spreman "antimafija" zakon, država da udari gdje kriminalce najviše boli

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 09:53

"Tragični događaji na našim ulicama kojima gotovo na nedjeljnom nivou svjedočimo ukazuju na to da je mafija trenutno nadjačala državu i da je krajnje vrijeme za usvajanje konkretnih i efikasnih mjera u borbi protiv korupcije i organizovanog kriminala, a Zakon o oduzimanju nelegalno stečene imovine, to jest, 'antimafija' zakon ključna je alatka u toj borbi", kazao je Filip Adžić, visoki funkcioner Građanskog pokreta URA i doskorašnji ministar unutrašnjih poslova.

Svakodnevno pijete KAFU na PRAZAN želudac? Evo zašto to treba da IZBJEGAVATE

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 08:03

I te kakav zdravstveni problem možete da napravite sebi.

Kadić: Nezakonito pokušavaju da me SMIJENE, cilj je destabilizacija SISTEMA

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 08:10

Direktor Fonda za zdravstveno osiguranje (FZO) Crne Gore, dr Vuk Kadić, oglasio se danas povodom inicijative Upravnog odbora Fonda za njegovo razrješenje, ocjenjujući da je riječ o nezakonitom postupku koji može imati ozbiljne posljedice po zdravstveni sistem i pacijente koji se liječe u inostranstvu.

Mandić u manastiru Morača: Igumanu Rafailu uručio sliku i posebno izdanje Svetog Pisma

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 21:58

Predsjednik Skupštine i lider Nove srpske demokratije Andrija Mandić objavio je na mreži X da je igumana Rafailu povodom jubileja uručio sliku ovog manastira i posebno izdanje Svetog Pisma.

STARA NOVA LJUBAV - Pomirili se Ana Nikolić i Rale?

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 21:54

Pjevačica Ana Nikolić prijavila je svog partnera Gorana Ratkovića Raleta za nasilje, zbog čega je on dobio zabranu prilaska od 30 dana.

Nakon 19 godina SAMOĆE PRONAŠAO LJUBAV: Eminem konačno ima djevojku? (FOTO)

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 21:49

Čuveni reper Eminem (53) je u vezi sa svojom frizerkom Katrinom Malotom, prenosi E! Online.

Zašto psi LAJU na neke ljude? Ne, nije slučajno

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 21:23

Psi su poznati kao izvrsni promatrači i često reagiraju na ljude na načine koji nama mogu izgledati neobjašnjivo.

Janović: Sudije Ustavnog suda ŽELI da izabere svaka partija, a to ne ide u prilog nikome

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 21:05

Sudije Ustavnog suda želi da izabere svaka partija, a to ne ide u prilog nikome, poručio je u emisiji “Naglas” na RTCG poslanik DPS-a Nikola Janović.

Stručnjak upozorio: Ova TRI UREĐAJA nikad NE SMIJETE da uključujete u produžni

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 20:55

"Tri uređaja troše ogromne količine struje, daleko više nego što većina produžnih kablova može bezbjedno da podnese", rekao je stručnjak.

WhatsApp UVODI OGRANIČENJA: Poruke bez odgovora više neće prolaziti nekažnjeno

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 20:42

Ova promjena označava novi korak u borbi protiv digitalnog spama.

Vujović: Projekat "Nikšić Evropska prijestonica kulture 2030" ima STRATEŠKI ZNAČAJ za razvoj kulturnog sistema

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 20:12

Projekat „Nikšić Evropska prijestonica kulture 2030" ima strateški značaj za razvoj crnogorskog kulturnog sistema i jačanje međunarodne saradnje, u skladu s ambicijom Vlade Crne Gore da do 2028. postane članica Evropske unije, pri čemu je podrška Nikšiću sastavni dio našeg evropskog mozaika.

Italija BEZ Sinera u Dejvis kupu

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 20:07

Italijanski tim će u završnicu Dejvis kupa ući bez svog najboljeg tenisera. Drugi reket svijeta, Janik Siner, neće igrati za reprezentaciju u borbi za treću uzastopnu titulu na ovom prestižnom takmičenju. 

Đurđina Jauković MVP prve dvije runde kvalifikacija

Ponedjeljak, 20.10.2025 | 19:37

U idealnoj postavi našla se i Tatjana Brnović.