Četvrtak, 18.09.2025 | 20:50
IZVOR: radiosarajevo.ba

Zaboravite na dugotrajno RIBANJE - Revolucionarni trik za čišćenje PLASTIČNIH POSUDA

Uklanjanje mrlja s plastičnih posuda, posebno nakon jela poput bolonjeza ili curryja, često se smatra jednim od najtežih kuhinjskih zadataka.




Foto: Ilustracija/ Pexels

Bez obzira na to koliko ih perete ili stavljate u mašinu za suđe, mrlje kao da postaju trajne. Iako su posude čiste, izgledaju prljavo što zna biti frustrirajuće.

Međutim, jedna korisnica TikToka po imenu Kristie podijelila je jednostavan trik koji je, prema njenim riječima, "jedan od najkorisnijih koje je ikad vidjela". U videu koji je pregledan više od 6.7 miliona puta, pokazala je kako ukloniti mrlje u svega nekoliko sekundi, bez potrebe za ribanjem.

Kristie je pokazala da je dovoljno staviti par kapi deterdženta za suđe i malo vode u zamrljanu plastičnu posudu. Zatim je ubacila komadić kuhinjskog papira, zatvorila poklopac i snažno protresla posudu nekoliko sekundi. Nakon toga je izvadila papir, isprala posudu koja je bila potpuno čista.

Ova metoda djeluje zahvaljujući kombinaciji fizičkog pokreta i upijajućeg materijala. Tresenje pomaže deterdžentu da razgradi masnoću i mrlje, dok papir upija nečistoće s površine plastike. Trik je naročito učinkovit kod svježih mrlja, ali korisnici tvrde da pomaže i kod starih.

U komentarima na videu mnogi su potvrdili da im je ova metoda "promijenila život", a neki su dodali da već godinama koriste isti trik. Iako su neki zbog mrlja prešli na staklene posude, ovaj jednostavan trik mogao bi mnogima vratiti vjeru u plastiku i olakšati svakodnevno čišćenje.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Milatović: DIJELIMO BOL sa građanima BiH u ovom teškom trenutku

Srijeda, 05.11.2025 | 09:53

Sve nas je pogodila tužna vijest o tragediji u Domu penzionera u Tuzli u kojoj su stradali štićenici te institucije, i povrijeđeno na desetine njih, saopštio je predsjednik Jakov Milatović.

Od početka godine boravak OTKAZAN za 1.601 stranca, protjerano njih 170

Srijeda, 05.11.2025 | 09:47

Policijski službenici su juče, 4. novembra 2025. godine, na nivou svih regija, realizovali 76 represivnih mjera shodno Zakonu o strancima u okviru kojih je: podnijeto 59 prekršajnih prijava, odnosno izdato naloga, donijeto 11 rješenja o povratku lica, otkazan boravak za pet stranih državljana, te iniciran prestanak privremenog boravka za jednog stranog državljanina, saopšteno je iz Uprave policije.

Nova ROMANSA - Sofi Tarner u VEZI sa poznatim pevačem?

Srijeda, 05.11.2025 | 09:06

Prema pisanju stranih medija, frontmen grupe Coldplay, Kris Martin, i glumica iz Igre prijestola, Sofi Tarner, navodno su započeli romansu.

Ministarstvo finansija: Prepoznati smo kao jedan od ključnih generatora EVROPSIH REFORMI

Srijeda, 05.11.2025 | 08:44

Najnoviji Izvještaj Evropske komisije o Crnoj Gori potvrđuje ono na čemu Ministarstvo finansija predano radi a to je konkretan, mjerljiv i sveobuhvatan napredak u procesu pristupanja Evropskoj uniji, saopštili su iz tog resora.

Granice su nestale. Igra je počela.

Srijeda, 05.11.2025 | 08:37

Ljubitelji sporta i kazino igara dobijaju kompletno iskustvo koje spaja adrenalin najvećih liga sa dinamikom modernog online kazina.

Kakvo nam VRIJEME donosi srijeda? Pročitajte VREMENSKU PROGNOZU!

Utorak, 04.11.2025 | 21:57

Pročitajte kakvo nas vrijeme očekuje sjutra.

Pao je i glavni favorit za osvajanje Eurokupa! Budućnost bolja od Bešiktaša za šestu pobjedu u nizu!

Utorak, 04.11.2025 | 21:20

Besprekorno veče u Morači u svakom smislu!

Antifašisti Cetinja: Vandalizovanje Titovog spomenika pokušaj da se izbriše antifašistički temelj crnogorske državnosti

Utorak, 04.11.2025 | 21:14

Nevladina organizacija Antifašisti Cetinja oglasila se povodom vandalizovanja spomenika Josipu Brozu Titu u Podgorici. Oni najoštrije osuđuju ovaj, kako kažu, kukavički čin i smatraju da je on očigledan simptom vremena u kojem su četnički narativi, podignuti iz istorijskog blata, dobili prostor da se slobodno šire iz institucija i medija.

EIB Global otvorila predstavništvo u Crnoj Gori

Utorak, 04.11.2025 | 20:47

Evropska investiciona banka (EIB Global) otvorila je kancelariju u Crnoj Gori kako bi unaprijedila finansijsku i tehničku podršku za javne i privatne investicije u zemlji, saopšteno je iz EIB-a. Nova kancelarija, navode, nalazi u glavnom gradu u okviru Delegacije EU, a vodiće je Davor Kunc, koji radi u Grupaciji EIB-a od 2018. godine.

Zenović: Zatvaranje 18 poglavlja naredne godine realno očekivanje

Utorak, 04.11.2025 | 20:19

Glavni pregovarač Crne Gore sa EU Predrag Zenović kazao je u Dnevniku TVCG da članstvo Crne Gore u 2028. godine više nije samo ambicija Crne Gore, već i realno očekivanje. On je to rekao komentarišući nikad pozitivniji Izvještaj EK za Crnu Goru koji je danas objavljen. Kaže da je Crna Gora napravila ključni bilans između vladavine prava i cijelog seta tehničkih poglavlja, na kojima je nastavila da radi predano.