Subota, 02.05.2026 | 08:34
IZVOR: rtcg.me

Lebron nije dozvolio sedmu: Lejkersi pregazili Hjuston i zakazali duel sa Oklahomom

Dva puta su Los Anđeles Lejkersi tokom ove sedmice imali šansu da završe posao protiv Hjuston Rokitsa i dva puta su je ispustili. Treći put nijesu ostavili prostor ni za nervozu, ni za povratak, ni za još jednu noć u kojoj bi tim iz Teksasa povjerovao da serija može potpuno da promijeni smjer.




Foto: YouTube screenshot /House of Highlights

Lejkersi su u šestoj utakmici prve runde plej-ofa savladali Hjuston 98:78 u "Tojota centru", dobili seriju i izborili plasman u drugo kolo, prvi put nakon 2023. godine. Tamo ih čeka prvoplasirani tim Zapadne konferencije, Oklahoma Siti Tander.

Ekipa iz Los Anđelesa bila je predvođena Lebronom Džejmsom, koji je ubacio 28 poena, dok je Rui Hačimura dodao 21. U večeri u kojoj su Rokitsi ponovo bili bez Kevina Durenta (pitanje hoće li se uopšte vraćati ikada više u tu uniformu), Lejkersi su poslije uvodnih osam minuta preuzeli kontrolu i više je nijesu ispuštali.

Džejms je već sredinom druge četvrtine polaganjem iz prodora odveo Lejkerse na plus 19, 38:19, što je bila najveća razlika u prvom poluvremenu. U trećoj dionici prednost gostiju išla je i do 25 poena, pa se pitanje pobjednika praktično riješilo mnogo prije posljednjih minuta.

Hačimura, koji je regularni dio sezone završio sa prosjekom od 11,5 poena, drugi put u ovoj seriji prebacio je granicu od 20 poena. Ostin Rivs, u drugoj utakmici ovog plej-ofa, pogodio je sedam od 14 šuteva iz igre i meč završio sa 15 poena. Kod Hjustona je Amen Tompson bio najefikasniji sa 18, dok je Alperin Šengun dodao 17 poena.

Atmosfera u "Tojota centru" prije početka obećavala je drugačiju noć. Navijači Hjustona nosili su energiju iz prethodna dva meča, u kojima su Rokitsi produžili seriju i vratili vjeru da mogu do sedme utakmice. Ipak, Lebron Džejms je vrlo brzo podsjetio koliko u plej-ofu momentum zna da bude varljiv.

Najvažniji dio utakmice odigrao je u drugoj četvrtini. Džejms je u tih 12 minuta ubacio 14 poena, dok su Rokitsi kao ekipa postigli 13. Lejkersi su stegli odbranu, usporili Hjuston, zatvorili reket i natjerali domaćina da dugo traži šut koji nikako nije dolazio.

Trener Lejkersa Džej-Džej Redik ranije je rekao da je znao koliko će biti teško "ubiti" Rokitse. U petak veče njegov tim se pobrinuo da Hjuston ne dobije još jednu priliku za povratak.

Četiri utakmice zaredom Rokitsi su pronalazili načine da budu bolji protiv Lejkersa, ali su iz tog napretka izvukli samo dvije pobjede. U šestom meču računali su na mladost, domaći teren i energiju iz prethodnih duela. Lejkersi su, sa druge strane, izabrali mirniji recept, odmor, oporavak, video-analizu i povratak na nivo koji su čekali tokom čitave serije.

Upravo to se i dogodilo. Los Anđeles je prvi put u seriji izgradio 20 poena razlike, a prvi put je dobio i takozvanih "srednjih osam" minuta, završnicu druge i početak treće četvrtine, period koji često prelomi plej-of utakmicu.

Kada je Hjuston skoro deset minuta bio bez koša iz igre, Lejkersi su minus pet pretvorili u plus 19. Bio je to preokret od 24 poena koji je odlučio utakmicu i ugasio svaku ozbiljniju nadu domaćina.

Ostin Rivs je počeo meč u startnoj petorci, što se moglo naslutiti još u prethodnoj utakmici, kada je u drugom poluvremenu zamijenio Luka Kenarda. Poslije loše šuterske večeri, u kojoj je bio na 25 odsto iz igre, sada je pogodio sedam od 14 pokušaja, iako je promašio sve četiri trojke.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

U utorak radovi na pranju tunela “Klisura“ i “Ključ“: Mogući kraći zastoji u saobraćaju

Nedjelja, 21.06.2026 | 15:43

U okviru redovnih aktivnosti na održavanju i očuvanju državne putne infrastrukture biće izvedeni radovi na pranju tunela „Klisura“ i „Ključ“, zbog čega će doći do privremene izmjene režima saobraćaja na regionalnim putevima Buče–Jezerine i Mateševo–Kolašin, saopšteno je iz Uprave za saobraćaj.

Vojinović: Klima se promijenila na cijeloj teritoriji Crne Gore

Nedjelja, 21.06.2026 | 21:39

Klimatske promjene više nijesu problem budućnosti, već realnost koju osjećamo svakodnevno. Temperature u Crnoj Gori rastu, godišnja doba gube svoje prepoznatljive granice, a stručnjaci upozoravaju da je sjever zemlje među područjima koja se najbrže zagrijavaju.

Vučić: FBI i FSB potvrdili da nije pucano iz zvučnog topa, da jeste – ne bih bio predsjednik

Nedjelja, 21.06.2026 | 14:39

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da su i FBI i FSB potvrdili da u Srbiji nije pucano iz zvučnog topa na protestu 15. marta prošle godine i ponovio da u suprotnom ne bi više ni jednog dana bio predsjednik.

Ne možete zaspati? Metoda 4-7-8 mogla bi biti rješenje za brzo uspavljivanje

Nedjelja, 21.06.2026 | 16:20

Problemi s uspavljivanjem muče veliki broj ljudi, a ubrzan tempo života, stres i pretjerano korištenje elektronskih uređaja često dodatno otežavaju odlazak na spavanje.

Čolović Kajević: Ne dirajte dijasporu, ne brišite građane

Nedjelja, 21.06.2026 | 15:57

Ne dirajte dijasporu, ne brišite građane, poručila je predsjednica Saveza patriota Crne Gore u Njemačkoj Emina Čolović Kajević.

Čovjek techno-orkestar premijerno u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:55

Stephan Bodzin, apsolutni čarobnjak elektronske muzike, jedan od najimpresivnijih i najcjenjenijih live izvođača elektronske scene današnjice, na oduševljenje muzičkih sladokusaca, po prvi put će usidriti svoj legendarni live nastup u Crnoj Gori, 4. jula, na ulcinjskoj Velikoj plaži. Bodzin aka „Techno orkestar u jednoj osobi” – preuzeće kormilo jedne od najiščekivanijih noći ljeta i povesti publiku prvog poglavlja EXIT 2 Montenegro festivala na hipnotično putovanje između mora, zvijezda i bezvremenskog techno zvuka.

CDT: Javnost ima pravo da zna ko preuzima uticajne medije u Crnoj Gori

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:54

Centar za demokratsku tranziciju (CDT) poziva na punu transparentnost procesa koji bi mogao dovesti do promjene vlasništva nad dijelom medija koji su poslovali u okviru United Grupe, uključujući objavljivanje podataka o stvarnim vlasnicima kapitala, vlasničkoj strukturi i izvorima finansiranja transakcije, saopštili su iz CDT-a.  

Više uhapšenih u Budvi: Alkoholisani vozači, odbijanje testiranja i zaplijenjene droge

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:48

Tokom pojačanih aktivnosti i ciljanih kontrola na području Budve, službenici Uprave policije kontrolisali su 42 vozača, pri čemu je evidentirano više prekršaja u vezi sa vožnjom pod dejstvom alkohola, odbijanjem testiranja na psihoaktivne supstance i posjedovanjem manjih količina opojnih droga. Više osoba je uhapšeno.  

Joković: Kuća poljoprivrede u Pljevljima u završnoj fazi, podrška proizvođačima i unapređenje uslova rada službi

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 13:05

Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Vladimir Joković boravio je danas u radnoj posjeti Pljevljima zajedno sa državnim sekretarom Krstom Rađenovićem i vršiocem dužnosti direktora Agencije za plaćanja Markom Radonjićem.  

Gorčević: Istraživanje WeBalkans pokazuje da građani jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa EU

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:57

Raduje me što građani Crne Gore jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa Evropskom unijom, rekla je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.

Uhapšena Cetinjanka osumnjičena da je prijetila mužu

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:41

Policija je na Cetinju uhapsila I.Š, zbog osnovane sumnje da je uputila ozbiljne prijetnje svom suprugu u prisustvu njihove djece, saopšteno je iz Osnovnog državnog tužilaštva Cetinje.

Vučić: Srbija među najbrže rastućim ekonomijama u Evropi

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:32

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je danas u Beogradu svečanom otvaranju XXI Svetskog kongresa ekonomista Međunarodne ekonomske asocijacije.

Crna Gora prije 20 godina postala članica OEBS-a

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:29

Na današnji dan 2006. godine Crna Gora je zvanično postala članica Organizacije za evropsku bezbjednost i saradnju (OEBS), čime je napravljen jedan od važnih koraka u procesu međunarodnog pozicioniranja države nakon obnove nezavisnosti, rečeno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Kvar sistema na carini: Šleperi satima čekaju na granici, roba ne može da se deklariše

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:20

Tehnički problem na carinskom sistemu za elektronsku deklaraciju robe onemogućava protok teretnog saobraćaja već od sinoć.

Objavljuje bluz album: Morgan Frimen se otisnuo u muzičke vode

Ponedjeljak, 22.06.2026 | 12:16

Proslavljeni glumac Morgan Frimen ulazi u svijet muzike sa novim projektom „Morgan Freeman’s Symphonic Blues Experience“.