Petak, 31.07.2026 | 08:13
IZVOR: Rtcg.me

Policija će regulisati saobraćaj na putu Kotor – Njeguši

Put Kotor – Njeguši i ove sezone uzrok je nervoze kod građana i turista jer se ne poštuje odluka policije da tom dionicom ne saobraćaju autobusi, kamperi i kamioni preko sedam tona nosivosti. Zato će, kaže komandir Odjeljenja bezbjednosti Cetinje Nenad Jokić za RTCG, policija regulisati saobraćaj na toj dionici.




Foto: Uprava policije

Za ovaj problem nazire se rješenje, makar po riječima Nenada Jokića, komandira Odjeljenja bezbjednosti Cetinje.

“Zbog same konfiguracije saobraćajnice protočnost vozila mora biti otežana, čega smo svi svjesni, a službenici Uprave policije će, u dijelu svoje nadležnosti, nastojati kroz samo prisustvo i regulisanje saobraćaja da omoguće nesmetano odvijanje i kretanje vozila bez zastoja, kako bi svi učesnici bili bezbjedni i u što kraćem vremenu došli do svojih odredišta”, kazao je Jokić.

 Trenutna situacija narušava turističku sliku Cetinja i Kotora, no iz Turističke organizacije Prijestonice nadaju se da će uskoro biti organizovan novi sastanak sa lokalnim stanovništvom, kaže Nikola Jablan.

“Mislim da ćemo u narednom periodu održati novi sastanak sa Upravom policije, sa mještanima svih podlovćenskih sela, Mirca i Njeguša, ugostiteljima, i da vidimo koji je to novi prijedlog kako ubuduće saobraćati na tom putnom pravcu. Ono što je pozitivno jeste da ćemo imati prijedlog za Mjesnu zajednicu Mirac, jer postoji alternativni put koji bi mještani mogli da koriste. Međutim, on je u lošem stanju, ali siguran sam da će se do početka naredne ljetnje sezone stupiti u komunikaciju s Opštinom Kotor i da će se taj problem riješiti”, kazao je Jablan.

Vjeruje se da će se saobraćajne gužve na putu Kotor – Njeguši smanjiti kako bi mještani i turisti bili pošteđeni stresnih situacija.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Uhapšen bivši gradonačelnik Splita Željko Kerum

Četvrtak, 30.07.2026 | 09:42

Bivši splitski gradonačelnik i biznismen Željko Kerum je uhapšen, prenose hrvatski mediji

UEFA spremna da bojkotuje Mundijal

Četvrtak, 30.07.2026 | 09:25

Najviši predstavnici Uefe ne sjede skrštenih ruku poslije informacije da će prvi čovjek Fife Đani Infantino dio prava na Mundijal prodati privatnim investitorima.

Završeno drugo izdanje festivala „SyNK – Jazz na korzu“: Nikšić sve prepoznatljiviji na regionalnoj džez sceni

Četvrtak, 30.07.2026 | 10:01

Nakon pet festivalskih večeri i nastupa renomiranih umjetnika iz pet evropskih zemalja, uspješno je završeno drugo izdanje festivala „SyNK – Jazz na korzu“, koje je, prema ocjeni organizatora, još jednom potvrdilo da Nikšić zauzima sve značajnije mjesto na mapi regionalnih džez festivala.

Luka Dončić dovodi Lejkerse u Sloveniju

Četvrtak, 30.07.2026 | 10:15

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa, predvođeni slovenačkom zvijezdom Lukom Dončićem, boraviće u avgustu u Sloveniji, u sklopu priprema za narednu sezonu, prenijeli su tamošnji mediji.

Monteput objavio tender za projektovanje i izgradnju dionice auto-puta Smokovac–Tološi

Četvrtak, 30.07.2026 | 11:11

Monteput je objavio poziv za pretkvalifikaciju za izradu glavnog projekta i izvođenje radova na dionici auto-puta Bar–Boljare, od Smokovca do Tološa, čime je zvanično započeta procedura za realizaciju jednog od značajnih infrastrukturnih projekata u Crnoj Gori.

Milatović: Plav mora biti mjesto u kojem mladi ostaju, a porodice grade budućnost

Petak, 31.07.2026 | 08:58

Povodom 31. jula, Dana opštine Plav, predsjednik Crne Gore Jakov Milatović uputio je čestitku rukovodstvu Opštine, odbornicama i odbornicima, kao i svim građankama i građanima Plava.

Ministar Dukaj: Posebnu snagu Plavu daje naša dijaspora

Petak, 31.07.2026 | 08:35

Ministar javne uprave, Maraš Dukaj, je predsjedniku Opštine Nihadu Canoviću, predsjedniku Skupštine opštine Alenu Baliću, kao i svim građankama i građanima Plava, čestitao 31. jul - Dan opštine Plav.

Policija će regulisati saobraćaj na putu Kotor – Njeguši

Petak, 31.07.2026 | 08:13

Put Kotor – Njeguši i ove sezone uzrok je nervoze kod građana i turista jer se ne poštuje odluka policije da tom dionicom ne saobraćaju autobusi, kamperi i kamioni preko sedam tona nosivosti. Zato će, kaže komandir Odjeljenja bezbjednosti Cetinje Nenad Jokić za RTCG, policija regulisati saobraćaj na toj dionici.

Kontrole na Skadarskom jezeru: Šest osoba prekršilo propise

Petak, 31.07.2026 | 08:05

Službenici Granične policije i inspektori Lučke kapetanije Bar tokom pojačane kontrole na Skadarskom jezeru utvrdili su nepravilnosti kod šest osoba koje su upravljale plovilima, zbog čega će protiv njih biti preduzete zakonom propisane mjere.

Nađa Laković generalna konzulka u Turskoj

Četvrtak, 30.07.2026 | 17:54

Poslanica Pokreta Evropa sad Nađa Laković imenovana je za generalnu konzulku u Generalnom konzulatu Crne Gore u Turskoj, sa sjedištem u Istanbulu.

Pred Crnom Gorom tropski vikend, temperatura do 40 stepeni

Četvrtak, 30.07.2026 | 15:23

U Crnoj Gori će danas, sjutra i tokom vikenda biti sunčano i veoma toplo, uz temperature koje će u većini mjesta prelaziti 30 stepeni, a u najtoplijim krajevima dostići i 40 stepeni, kazao je Portalu ETV meteorolog Dušan Pavićević.

Džordž Kluni sa djecom evakuisan iz doma zbog stravičnog požara

Četvrtak, 30.07.2026 | 15:15

Slavni glumac i njegova supruga sa djecom napustili su porodični dom u Provansi, a potresnim pismom obratili su se gradonačelniku svog mjesta.

Šćepanović: Nemamo informaciju da je Medenica u Hrvatskoj

Četvrtak, 30.07.2026 | 14:53

Direktor Uprave policije Lazar Šćepanović rekao je da nema informaciju da je objegli Miloš Medenica u Hrvatskoj.

Radulović: Dvojica naših pomoraca se uspješno iskrcali sa broda koji je zaplijenila IRGC i krenuli kući

Četvrtak, 30.07.2026 | 14:39

Dvojica od četvorice crnogorskih pomoraca sa broda “MSC Francesca”, koji je od 22. aprila bio zaustavljen od strane iranskih vlasti, uspješno su se iskrcali i krenuli kući, saopštio je na X mreži ministar pomorstva Filip Radulović.

Vrućine se nastavljaju - Petak u znaku OVIH TEMPERATURA

Četvrtak, 30.07.2026 | 15:30

U petak nas očekue pretežno sunčano i veoma toplo vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.