Četvrtak, 01.02.2024 | 20:35
IZVOR: n1.info.rs

Oslobađa od stresa - Ovo je JEDAN od "NAJOPUŠTENIJIH" gradova Evrope

Poznat kao jedan od „najfotogeničnijih“ lokacija na svijetu, grad Talin, glavni grad Estonije ima još jedno odlikovanje.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Talin se nalazi na listi najopuštenijih gradova na svijetu zahvaljujući svojoj živahnoj, ali mirnoj atmosferi sa lakim pristupom prirodi.

Tim kompanije MoneiSuperMarket Travel Insurance sastavio je listu od 10 gradova koji najviše podmlađuju i koji najviše oslobađaju od stresa.

Foto: Ilustracija/Pixabay.com 

Da bi to uradili, rangirali su popularne destinacije za odmor u gradu na osnovu devet faktora, uključujući kvalitet vazduha, zagađenje, buku, gužve u saobraćaju i sreću i ljubaznost njihovih stanovnika i svakom gradu dodjelili ukupni indeks.

Rejkjavik, Island, nalazi se na prvom mjestu. Ali upravo je Talin povoljan za budžet koji je zaista privukao pažnju ljubitelja putovanja.

Lonely Planet, pohvalio je mješavinu znamjenitosti Talina, uključujući drevne crkve, srednjovekovne ulične pejzaže i kuće plemenitih trgovaca.

Drugi na listi, Talin je čist, miran grad koji nudi živahnu kulturnu scenu, efikasnu infrastrukturu i raznovrstan noćni život. U poređenju sa Rejkjavikom, Talin je povoljnija destinacija koja pruža zadivljujući pogled i lak pristup prirodi za one koji žele da se opuste tokom gradskog odmora, piše Metro.co.uk.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Luka Modrić ODUŠEVIO Milicu Todorović: "Ne postoje riječi da opišem zahvalnost" (VIDEO)

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 11:05

Pala je i po koja suza.

Svaki horoskopski znak ima svoju BOJU LIČNOSTI - Provjerite koja je vaša

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:54

Znate onaj osjećaj kad vidite boju i pomislite: “Ovo sam baš ja!”? E pa, možda je za to zaslužna vaša astrološka vibra. Svaki horoskopski znak nosi sa sobom određenu energiju, a ako ju prevedete u boje, dobit ćete paletu karaktera ravno s neba.

Od ponoći SKUPLJE sve vrste goriva

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:38

Sve vrste goriva će od ponoći poskupiti jedan do dva centa, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva.

Da li znate da KROASAN nije originalno pecivo iz Francuske? Evo gdje je sve POČELO

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:25

Kroasani su danas simbol francuske kuhinje i obožavani su širom svijeta, međutim, rijetki znaju da oni zapravo potiču iz Austrije i da su inspirirani austrijskim pecivom kipferl.

UP - Tokom vikenda UHAPŠENO 66 vozača; 31 lice vozilo pod dejstvom alkohola

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:12

Tokom proteklog vikenda, od 13. do 15. juna 2025. godine, na teritoriji cijele države, lišeno je slobode 66 vozača. Evidentirane su 62 saobraćajne nezgode u kojima je jedno lice smrtno stradalo, dok je 12 lica zadobilo teške, a 22 lica lake tjelesne povrede, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Na Fakultetu političkih nauka ukupno 140 budžetskih mjesta za upis u prvu godinu studija

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 10:05

Fakultet političkih nauka Univerziteta Crne Gore i ove godine otvara vrata novim generacijama studenata koji žele da se profesionalno ostvare u oblastima politike, međunarodnih odnosa, novinarstva, medija, socijalne politike i socijalnog rada, saopšteno je iz Univerziteta Crne Gore (UCG).

Projekcija filma „Granice, kiše” 19. juna u KIC-u

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:59

Nagrađivani dugometražni igrani film ,,Granice, kiše'' (2018) nastao u režiji Nikole Mijovića i Vlastimira Sudara biće prikazan u okviru filmskog programa KIC-a „Budo Tomović” u četvrtak, 19. juna, u sali DODEST, sa početkom u 20 sati.

Rudnik uglja Pljevlja: Klizište zatrpalo mašinu, lakše povrijeđen bagerista

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:42

Tokom izvođenja redovnih radova na PK “Potrlica” u nedelju, 15. juna u poslepodnevnim časovima, došlo je do iznenadnog pomjeranja tla i aktiviranja klizišta. Klizište je zahvatilo zaglinjeni prostor i dovelo do zatrpavanja mašine, saopšteno je iz Rudnika uglja Pljevlja.

Evo kako da UŠTEDITE na porodičnom odmoru? Uz ove TRIKOVE možete da putujete, a da ne "bankrotirate"

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:40

Donosimo vam korisne savjete kako da ne potrošite previše novca na porodičnim odmorima.

Vuksanović: Do Nove godine OTVARANJE puta Mojkovac - Đurđevića Tara

Ponedjeljak, 16.06.2025 | 09:18

Direktor Uprave za saobraćaj Radomir Vuksanović kazao je u emisji "Dobro jutro Crna Goro" na TVCG da će, po izjavama izvođača i po izjavama nadzora, do Nove godine put Mojkovac - Đurđevića Tara biti pušten u saobraćaj.