Petak, 19.04.2024 | 20:09
IZVOR: index.hr

VIDEO - MekDonalds predstavio prvi MIRISNI BILBORD na svijetu, miriše na ovo jelo

Ako osjetite miris kultnih McDonald'sovih krompirića dok se šetate ulicom u Amsterdamu, postoji šansa da se, umjesto u blizini McDonald'sa, nalazite u blizini mirisnog reklamnog panoa.




Foto: YouTube screenshot/McDonald's Nederland

Da, dobro ste pročitali - McDonald's je predstavio prvi reklamni pano na svijetu koji miriše po prženim krompirićima, a ovi krumpirići imaju toliko specifičan miris da najpopularniji lanac brze hrane na svijetu na billboard nije trebao staviti ni ime ni logo, jer su svi znali o čemu se radi.

Kako su to napravili, sigurno se pitate. Naime, ove je reklamne panoe izradila amsterdamska agencija TBWA\Neboko, koja je arađivala s producentskom kućom Raúl&Rigel. Reklamni panoi, koji su ili crveni ili žuti, imaju skriveni pretinac u kojem su uskladišteni legendarni krompirići. 

Unuttrašnji sistem grijanja i ventilacije pojačava miris krompirića, koji se tako širi i pet metara od samih panoa, a ovi su panoi postavljeni kao eksperiment - prolaznici koji su bili zbunjeni ovim panoima snimljeni su za video pod nazivom "Smells Like McDonald’s" te su nakon toga intervjuisani kako bi se vidjelo mogu li prepoznati miris. I naravno da su ga prepoznali.

"Dokazano je da je miris djelotvorniji u izazivanju jasnih i emotivnih sjećanja od slika. Uključivanjem ovog osjećaja u naše oglašavanje, pronašli smo novi način da podsjetimo ljude na sva ta dobra vremena provedena u McDonald'su", rekao je Stijn Mentrop-Huliselan, direktor marketinga u McDonald'su u Amsterdamu. 

Ovo je poprilično dobar marketinški trik, jer su reklamni panoi postavljeni svega nekoliko metara od McDonald'sa, pa ako miris reklamnog panoa namami ljude na te fine krompiriće, ne moraju dugo hodati, jer najbliži McDonald's je već iza ugla.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

POGLEDAJTE - Ovo su proizvodi sa limitiranim cijenama

Petak, 07.11.2025 | 07:46

Vlada je juče usvojila je Odluku o privremenim mjerama za ograničavanje cijena proizvoda od posebnog značaja za život i zdravlje ljudi – Limitirane cijene, kojom se uvode privremene kontrole cijena osnovnih životnih namirnica i higijenskih proizvoda.

RTV Budva: Novak Đoković u maju OTVARA Sveti Stefan

Petak, 07.11.2025 | 11:28

Od maja naredne godine grad–hotel Sveti Stefan mogao bi ponovo da otvori svoja vrata, a prema nezvaničnim informacijama, menadžersku palicu mogao bi da preuzme svjetski teniski as Novak Đoković.

Zemljotres jačine 3,6 stepeni na granici Crne Gore i BiH

Petak, 07.11.2025 | 09:32

Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju je jutros u 8.59 sati registrovao zemljotres jačine 3.6 jedinica Rihterove skale, sa epicentrom na 19 km jugoistočno od Srbinja (Bosna i Hercegovina).

Vozači, PAŽNJA - Ove saobraćajnice u Podgorici biće ZATVORENE

Petak, 07.11.2025 | 07:55

Povodom održavanja trke NLB Podgorica Millenium Run od petka 07. novembra do nedjelje 09. novembra, biće privremeno obustavljen saobraćaj na više lokacija u Podgorici, saopšteno je iz Uprave policije (UP).

Građani za Kolektiv.me o LIMITIRANIM CIJENAMA: "Male promjene, ali NE UTIČE mnogo na budžet“

Petak, 07.11.2025 | 12:25

Vlada je juče donijela odluku o privremenim mjerama za ograničavanje cijena osnovnih životnih namirnica i higijenskih proizvoda – Limitirane cijene.  Cilj je zaštita životnog standarda građana usljed rasta troškova života i inflacije, uz očuvanje stabilnosti tržišta i sprečavanje neosnovanog poskupljenja.

OBLAČNOST i KIŠA - Prvi dan vikenda donosi ove TEMPERATURE

Petak, 07.11.2025 | 22:02

U subotu nas umjereno do potpuno oblačno vrijeme, povremeno kiša, pljuskovi i grmljavina, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

MPNI: Završena rekonstrukcija škole u Rožajama

Petak, 07.11.2025 | 21:47

Iz Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija saopštili su da je završena rekonstrukcija školskog objekta JU OŠ „Miroslav Đurović”, Bašča u Rožajama.

Tim užičkih urologa oborio EVROPSKI REKORD– odstranili tumor prostate težak oko pola kilograma

Petak, 07.11.2025 | 21:05

U Opštoj bolnici Užice jutros je odstranjen tumor prostate rekordne težine 471 gram, što predstavlja evropski rekord.

Crnogorski reprezentativac SUSPENDOVAN na DEVET mečeva zbog RASIZMA

Petak, 07.11.2025 | 20:47

Crnogorski reprezentativac i napadač Prestona Milutin Osmajić suspendovan je na devet utakmica nakon što je optužen za rasno vrijeđanje veznog igrača Barnlija Hanibala Mejbrija.

Uefa uskoro predstavlja NOVI SISTEM kvalifikacija za Mundijal i Evropsko prvenstvo

Petak, 07.11.2025 | 20:41

Evropska fudbalska unija (UEFA) za šest mjeseci će predstaviti novi format u kvalifikacijama za Mundijal i Evropsko prvenstvo, otkrio je njen predsjednik Aleksandar Čeferin.

NVO Legalis: Najnoviji predlog ograničenja cijene peleta dolazi prekasno i ne rješava suštinski problem

Petak, 07.11.2025 | 20:23

NVO Legalis izražava duboko nezadovoljstvo zbog, kako su kazali, zakašnjele i nedovoljno efikasne reakcije Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede u vezi sa problemom cijena peleta, koje već mjesecima opterećuju i građane i proizvođače.

Ivanović: Naredne godine još jača borba protiv organizovanog kriminala i visoke korupcije

Petak, 07.11.2025 | 20:03

Potpredsjednik Vlade za vanjsku politiku Filip Ivanović naredne godine očekuje još jaču borbu protiv organizovanog kriminala i naročito visoke korupcije, ali i presude u slučajevima koji su već pokrenuti. Komentarišući izvještaj Evropske komisije, Ivanović za TVCG naglašava da je Crna Gora ocijenjena kao funkcionalna demokratija, u kojoj Vlada funkcioniše u stabilnom okruženju.

Omiljeni plod jeseni: Kesten u službi našeg zdravlja

Petak, 07.11.2025 | 19:52

Jesen donosi mnoge ukusne i zdrave plodove, a kesten je svakako jedan od najposebnijih. Ova namirnica ne samo da ima prepoznatljiv, nježno sladak ukus, već obiluje i vrijednim nutrijentima koji pozitivno djeluju na zdravlje organizma.

DESET medalja za Crnu Goru na Svjetskom prvenstvu u Bangkoku

Petak, 07.11.2025 | 18:39

Džiu-džicu takmičari iz Crne Gore ostvarili su izvanredne rezultate na Svjetskom prvenstvu u Bangkoku

CGO: Suštinska TRANSFORMACIJA političke kulture i društva kao CILJ evropskih integracija

Petak, 07.11.2025 | 17:40

Proces evropskih integracija nije samo ispunjavanje tehničkih kriterijuma, već podrazumijeva suštinsku transformaciju institucija, političke kulture i društva u kome odgovornost i vladavina prava postaju dio svakodnevne prakse, jedna je od poruka Evropskog kafea koji je organizovao Centar za građansko obrazovanje (CGO).