Nedjelja, 28.04.2024 | 08:21
IZVOR: Mediabiro

Vujović: Vjerujemo da će ova sezona NADMAŠITI onu prethodnu

Nacionalna turistička organizacija Crne Gore i veliki broj lokalnih turističkih organizacija sa primorja, ali i sjevera Crne Gore predstavili su se na sajmu "Sarajevo Travel Fest". Svoju bogatu turističku ponudu je, između ostalih, prezentovala i Turistička organizacija Budve. 




Foto: YouTube screenshot/ MediaBiro 

"Budva svake godine nastupa na Sajmu turizma u Sarajevu, jer nam sa ovog tržišta tradicionalno dolaze naši dragi gosti, kao i iz cijelog regiona. Opšte je poznato da imamo veliki broj noćenja iz Bosne i Hercegovine, ali bih htjela napomenuti da imamo preko 40.000 dolazaka turista sa ove teritorije tokom sezone". kazala je predstavnica TO Budva, Helena Vujović.

Osim mogućnosti da direktno odgovore potencijalnim gostima na pitanja o predstojećoj sezoni, situaciji u predsezoni, ponudi hotelskog i privatnog smještaja, Sajam je bio prilika da se svim posjetiocima predstavi jedna od najomiljenijih i najveselijih manifestacija u Budvi, Međunarodni budvanski karneval.

"Međunarodni budvanski karneval se odvija od 27. aprila do 2. maja, Velika karnevalska povorka održaće se 1. maja. Imamo preko 50 prijavljenih karnevalskih grupa, na hiljade učesnika i preko 20 svirki o kojim se više možete informisati putem naših društvenih mreža i na sajtu budva.travel", dodala je Vujović.

Ovogodišnji Karneval se odvija pod sloganom „Zajedno“!, a NVO „Feštađuni“ kao osnivači Karnevala i Turistička organizacija opštine Budva i Opština Budva kao organizatori, očekuju da u skladu sa uloženim dvadesetogodišnjim trudom, radom i entuzijazmom, ovogodišnji Karneval u Budvi bude najbolji i najposjećeniji do sada.

Tome će doprinijeti i bogat program koji je počeo juče autentičnim budvanskim Abrumom, tokom kojeg su maskirane grupe, uz pjesmu i ples, pozvali građane i posjetioce Rafailovića, Pržna, Svetog Stefana i Petrovca na Karneval. Program se nastavlja danas Dječjim karnevalom (Mala karnevalska povorka), kada će preko 1.500 maskiranih mališana prošetati svoje kostime gradskim šetalištem, nakon čega će na trgu ispred Starog grada uslijediti predstavljanje grupa i veseli dječji program.

29. aprila će biti upriličeni muzički nastupi unutar zidina Starog grada. Na Pjaceti kod kuće Čekrdekovića od 19 sati nastupa lokalni DJ Fikus, nakon njega Bucotzar, i Ana Vol (Anna Wall) rezident jednog od najpoznatijih londonskih klubova – Fabric London. Na platou kod „Jadranske straže“ od 20 sati nastupa Mixa The Dude, predstavnik hip-hop lokalne scene sa ruskog govornog područja, zatim Radio Katakomba, takođe hip-hop lokalni kolektiv i u završnici večeri kultni beogradski rep sastav Prti Bee Gee.

U utorak, 30. aprila, održaće se tradicionalni Abrum unutar Starog grada. Na Pjaceti kod kuće Čekrdekovića od 19 sati veče otvara Notsoserious, Novak Radulović, nakon kojeg nastupa budvanski DJ Burkakke i za kraj rezident novosadskog kluba Tunnel, DJ Runy. Iste večeri na platou kod „Jadranske straže“ nastupa lokalni bend Jack Lupino, nakog kojeg na scenu izlazi regionalna elektro-pop senzacija, bend Fantom. Na Trgu palmi 30. aprila od 20 sati nastupa lokalni sastav Eliza Stark & The Dappers i nakon njih Đurđa Petrović Poljak, vokal The Grupe.

Velika karnevalska povorka održaće se 1. maja kada će unutar Starog grada, na platou kod „Jadranske straže“ od 19 sati nastupiti DJ Enklavaparci iz Podgorice, zatim lokalni DJ John K i za kraj večeri jedan od najpopularnijih regionalnih DJ-eva, Andrew Meller. Na Trgu palmi nastupaju crnogorski bendovi Nitro i Priganitze.

"TO Budva poziva sve zainteresovane da nas prate putem društvenih mreža, da prate naša dešavanja i da posjete Budvu, ali i ostale gradove u Crnoj Gori. Vjerujemo da će ovo biti sezona koja će nadmašiti onu prethodnu . Mi očekujemo veliki broj posjetilaca iz država regiona, ali i iz inostranstva", poručila je predstavnica TO Budva, Helena Vujović.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Uprava carina: Nema višednevnih zadržavanja kamiona zbog carinskih procedura

Četvrtak, 16.07.2026 | 13:53

Uprava carina saopštila je da službene evidencije ne potvrđuju navode o višednevnim zadržavanjima teretnih vozila koja bi bila posljedica rada carinske službe ili sprovođenja carinskih procedura, reagujući na tvrdnje predsjednika Udruženja prevoznika Crne Gore Đorđija Lješnjaka o višednevnim zadržavanjima kamiona na granicama.

Zvanični podaci potvrđuju rast turističkog prometa - Crna Gora bilježi više turista i noćenja

Četvrtak, 16.07.2026 | 11:17

Povodom različitih medijskih navoda o toku ljetnje turističke sezone, Ministarstvo turizma ukazuje da zvanični podaci Uprave za statistiku (Monstat) potvrđuju nastavak rasta turističkog prometa i pokazuju da Crna Gora bilježi više turista i noćenja u odnosu na prethodnu godinu.

Upis u katastar nelegalnih objekata do 14. avgusta

Četvrtak, 16.07.2026 | 10:09

Sekretarijat za planiranje prostora i održivi razvoj Glavnog grada Podgorica poziva sve vlasnike bespravno izgrađenih objekata koji još nisu podnijeli zahtjev za upis u Katastar nepokretnosti da to učine najkasnije do 14. avgusta tekuće godine, u skladu sa Zakonom o legalizaciji bespravnih objekata i važećim izmjenama i dopunama zakona, saopštili su iz Glavnog grada.

Pojačane kontrole inspekcija: Manje zloupotreba na plažama, fiskalni računi i dalje najveći problem

Srijeda, 15.07.2026 | 21:32

Primorje i sjever ovih dana bilježe rast broja gostiju, ali i inspekcijskih kontrola. Od početka jula na terenu je svakodnevno gotovo 100 inspektora, a prvi rezultati kontrola pokazuju da privrednici najviše krše obavezu izdavanja fiskalnih računa, a da najmanje ima zloupotreba u dijelu oslobađanja plaža od mobilijara.  

Bez kvoruma za raspravu o povlašćenim stambenim kreditima i dodjeli stanova; Ćeman: Budžet oštećen za 25 miliona eura

Srijeda, 15.07.2026 | 17:39

Nakon što zbog nedostatka kvoruma nije održana ni druga sjednica Odbora za zdravstvo, rad i socijalno staranje, poslanik Demokrata Albin Ćeman najavio je da neće odustati od inicijative za otvaranje pitanja dodjele stanova i stambenih kredita po povlašćenim uslovima javnim funkcionerima bivše vlasti.  

Gorčević: Vlada i parlament neće imati odmor zbog zatvaranja poglavlja

Četvrtak, 16.07.2026 | 21:34

Pred nama je još 15 pregovaračkih poglavlja. Među najizazovnijima svakako su poglavlja 23 i 24, koja ćemo zatvoriti posljednja. Ministarka evropskih poslova Maida Gorčević za TVCG kaže da je na redu zatvaranje poglavlja 14 i 31 koja su već spremna, te da su i ostala u finalnoj fazi.

Kako trening snage mijenja vaše tijelo

Četvrtak, 16.07.2026 | 21:22

Trening snage na više načina transformiše tijelo, a osim rasta mišića i ubrzanja metabolizma, ovaj trening ključan je za neurološki napredak, bolju ravnotežu i jačanje gustine kostiju.

Stanišić: Evropski parlament spreman za uključivanje poslanika iz Skupštine

Četvrtak, 16.07.2026 | 21:10

Generalni sekretar Skupštine Crne Gore Boban Stanišić saopštio je da je Evropski parlament spreman za uključivanje poslanika iz crnogorskog parlamenta u svoje aktivnosti, ističući da parlamentarna dimenzija dobija poseban značaj u završnoj fazi pregovora o pristupanju Evropskoj uniji (EU).     

Janović: Hitno riješiti problem sa pijaćom vodom u Kotoru

Četvrtak, 16.07.2026 | 19:38

Nezavisni poslanik Nikola Janović apelovao je danas na nadležne državne organe da se riješi problem sa pijaćom vodom u Kotoru, prenose Vijesti.  

Avramović Evroligu zamijenio Evrokupom

Četvrtak, 16.07.2026 | 20:33

Srpski košarkaški reprezentativac i doskorašnji igrač Dubaija, Aleksa Avramović, novi je član turskog Bahčešehira.

DPS i Evropski savez traže odgovornost zbog problema sa vodosnabdijevanjem u Kotoru

Četvrtak, 16.07.2026 | 19:23

Demokratska partija socijalista (DPS) i Evropski savez (ES) pozvali su nadležne da na sjednici Skupštine opštine Kotor, zakazanoj za 21. jul, ponude odgovore i trajna rješenja za višesedmične probleme sa vodosnabdijevanjem. Iz DPS-a optužuju lokalnu vlast za loše upravljanje i izostanak ulaganja u infrastrukturu, dok iz Evropskog saveza poručuju da građani očekuju zdravstveno ispravnu vodu i konkretne mjere koje će spriječiti da se ovakva situacija ponovi.     

Bekam: Srce nam je slomljeno

Četvrtak, 16.07.2026 | 20:09

Engleska čeka svjetsku titulu od 1966, čekaće još najmanje četiri godine nakon bolne eliminacije u polufinalu Mundijala.  

Mesi: Pobjeda protiv Engleske je poklon za Maradonu

Četvrtak, 16.07.2026 | 17:22

Kapiten Argentine Lionel Mesi kazao je da je pobjeda protiv Engleske u polufinalu Svjetskog prvenstva bila poklon za legendarnog Dijega Maradonu.     

Milatović: Dobar dan za Crnu Goru

Četvrtak, 16.07.2026 | 17:11

Skupština Crne Gore izabrala je danas Jelenu Ružičić i Predraga Krstonijevića za sudije Ustavnog suda, na predlog predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, čime je ta institucija kompletirana.  

UP: Sankcionisan Tuzanin, vozio bez položenog vozačkog ispita i više puta prelazio u suprotnu traku

Četvrtak, 16.07.2026 | 20:21

A.A. (21) iz Tuzi sankcionisan je zbog više saobraćajnih prekršaja, saopšteno je iz Uprave policije.