Četvrtak, 30.05.2024 | 17:35
IZVOR: RTCG

Odluka Vlade - Obrazovaće Komisiju za praćenje suzbijanja neformalne ekonomije

Na današnjoj sjednici Vlade donijeta je Odluka o obrazovanju Komisije za praćenje realizacije Programa za suzbijanje neformalne ekonomije u Crnoj Gori.




Foto: Saša Matić, Vlada Crne Gore

Svrha ovog Programa se, kako su istakli, najvećim dijelom odnosi na smanjenje neformalnosti kod registrovanih preduzeća i preduzetnika, uključujući prvenstveno poresku evaziju (neprijavljivanje prihoda ili trampa legalnom robom) i izbjegavanje plaćanja punih poreskih obaveza (prijavljivanje dijela zarada zaposlenih, pružanje neregistrovanih usluga i sl.)

"Kako bi se, sa jedne strane, vršila efikasnija kontrola i spriječila neformalna ekonomija, a, sa druge strane, olakšalo poslovanje privredi, u cilju ispunjavanja planiranih ciljeva, jedna od predviđenih aktivnosti je i formiranje Komisije za suzbijanje neformalne ekonomije kao Vladinog krovnog tijela", saopšteno je iz Vlade.

Zadaci Komisije su, kako je saopšteno iz Vlade, da koordinira aktivnostima na praćenju realizacije Programa, izvještava o njegovoj realizaciji, odnosno o sprovedenim aktivnostima, kao i da daje preporuke i usmjerava realizaciju Programa.

Komisiju čine predsjednik, zamjenik predsjednika i 13 članova koje posebnom odlukom imenuje Vlada. Predsjednik Komisije i njegov zamjenik su predstavnici organa državne uprave nadležnog za poslove finansija.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Mladi ekolozi sadili drveće u Nikšiću: Zajedništvom do zdravije životne sredine

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:30

Društvo mladih ekologa Nikšić uspješno je realizovalo završnu aktivnost projekta „Mladi Eko Poaro – MEP4“, kroz akciju sadnje stabala lipe, breze i javora u parku u kvartu kod bolnice.

Počeli pregovori oko zakazivanja borbe između Fjurija i Džošue

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:51

Počeli su pregovori oko zakazivanja borbe između britanskih boksera Tajsona Fjurija i Entonije Džošue, prenio je danas BBC.

Tivat dobija novi sportski teren i dječije igralište na Ostrvu Cvijeća

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:38

Javno preduzeće za upravljanje morskim dobrom Crne Gore 20. marta 2026. godine  zaključilo je ugovor o izradi projektne dokumentacije i izvođenju radova na izgradnji sportskog terena i dječijeg igrališta na Ostrvu Cvijeća.  

U Baru zabranjeno pranje terasa koje prljaju ulice, kazne i do 10.000 eura

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:27

Pranje terasa u stambeno-poslovnim zgradama je zabranjeno na način da voda i nečistoće padaju po javnim površinama – trotoarima, ulicama, piše Primorski portal.

Darmanović: I takvi kakvi smo – idealan smo kandidat za EU i u vremenu krize

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:18

U slučaju produbljavanja globalne krize, posebno u sferi ekonomije, ona će najviše pogoditi Evropu, a to može potencijalno uticati i na proces proširenja Evropske unije, ocijenio je u Drugačijoj radio vezi Antene M univerzitetski profesor i diplomata Srđan Darmanović, koji je ipak optimista u pogledu pozicije Crne Gore.

Mirjana Popović podnijela ostavku na sudijsku funkciju

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:16

Mirjana Popović podnijela je ostavku na sudijsku funkciju.

Ministarstvo odbrane: Poruka opozicije da pripadnici Vojske odbijaju naređenja ili prave opstrukcije opasna

Četvrtak, 09.04.2026 | 15:02

Ministarstvo odbrane pozvalo je sve političke aktere da se uzdrže od izjava koje mogu narušiti povjerenje u institucije sistema i profesionalni integritet pripadnika Vojske. Kako ističu, juče je u Skupštini Crne Gore izrečen veliki broj neistina i polu istina, a posebno je opasna poruka da će svi koji krše naređenja i rade po političkoj agendi bivšeg režima, a današnje opozicije biti nagrađeni kada se promijeni vlast.

Evropski savez: Tivat plaća sopstvenu prevaru, kako je povratak predsjednika u komisiju “istopio” 40 miliona eura tivatskog novca

Četvrtak, 09.04.2026 | 14:53

Evropski savez Tivat osjeća dužnost da javnosti predstavi surovu istinu o koncesiji aerodroma, koju lokalna vlast, predvođena predsjednikom opštine, uporno pokušava da zamaskira ispraznim obećanjima, saopštili su iz Evropskog saveza.

Mujović: Konkretni projekti mijenjaju lice Zagoriča; Stadion malih sportova nakon dugo vremena u punoj funkciji

Četvrtak, 09.04.2026 | 14:48

Gradonačelnik prof. dr Saša Mujović, sa saradnicima, obišao je danas završene radove na rekonstrukciji ulica u naselju Zagorič, kao i završetak radova na izgradnji pristupne saobraćajnice ka Stadionu malih sportova.  

Slučaj "Koverta": Viši sud opet oslobodio okrivljene

Četvrtak, 09.04.2026 | 14:42

Sudija Nenad Vujanović danas je objavio oslobađujuću presudu za sve okrivljene u predmetu "Koverta".