Subota, 01.06.2024 | 15:30
IZVOR: cdm.me

Pljevlja: Zbog nezakonitih odluka Vesne Bratić, država mora da plati preko 55.000 eura

Osnovnom sudu u Pljevljima podnijeto je 10 tužbi protiv Crne Gore-Ministarstva prosvjete, nauke, kulture i sporta na čijem je čelu bila Vesna Bratić, radi poništaja odluke o razrješenju dužnosti direktora u vaspitno-obrazovnim ustanovama i 12 tužbi radi naknade štete u vidu izgubljene zarade s tim što je u jednoj tužbi tražen i poništaj odluke o razrješenju dužnosti direktora u vaspitno-obrazovnoj ustanovi.




Foto: arhiva, gov.me/B.Ćupić

Kako je navela predsjednica suda – portparol Marina Jelovac, u devetnaest predmeta usvojen je tužbeni zahtjev.

“U tri pravosnažne presude dosuđen je ukupan iznos od 13.598,15 eura, a u šest presuda koje nisu pravosnažne dosuđen je ukupan iznos od 41.742,26 eura. U jednom predmetu tužba je povučena, a u dva predmeta postupak je u toku”, ističe Jelovac.

Podsjećamo, više od 140 direktora škola pokrenulo je postupke protiv Ministarstva prosvjete nakon što ih je smijenila bivša ministarka Bratić. Oni su mahom dokazali pred osudovima da su nezakonito ostali bez funkcije.

Naime, kada je postala ministarka Bratić je krenula sa smjenama direktora koji nijesu bili politički podobni, uz obrazloženje da nijesu na vrijeme formirali školske odbore, ali i kako bi se, kako je tada isticala, depolitizovao školski sistem.

Međutim, pojedini poslanici u Skupštini su nešto kasnije objelodanili i da su novi direktori postavljani politički, po dubini. Tada su pokazali i tabelu gdje je sve to uređeno po Dontovoj formuli, te je time demantovali.

Iz Ministarstva prosvjete je upozoravano da bi sudski postupci bivših direktora škola koje je 2021. godine smijenila Bratić državu mogli da koštaju najmanje 300.000 eura.

KOMENTARI (1)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.
Macha
01.06.2024 16:09

Dje je sada ova zloćka .

3 0

OSTALE VIJESTI

Spajić: Pojačanje za Air Montenegro doprinosi RAZVOJU PRIVREDE

Petak, 20.06.2025 | 19:30

Stiže pojačanje floti nacionalnog avioprevoznika AirMontenegro, saopštio je premijer Milojko Spajić.

Ploom, poslovna inovacija godine: uređaj koji spaja japansku tehnologiju i uzbudljiv dizajn

Petak, 20.06.2025 | 08:21

Skoro godinu dana nakon lansiranja na domaćem tržištu, Ploom, uređaj za zagrijavanje duvana namjenjen odraslim potrošačima duvanskih proizvoda, pozicionirao se kao brend koji uspješno spaja naprednu japansku tehnologiju, uzbudljiv dizajn i Truly Unique iskustvo, u potpunosti prilagođeno potrebama punoljetnih korisnika.

Mikijelj: Od Eagle Hills NAPLAĆENO 430.000 eura na ime garancije

Četvrtak, 19.06.2025 | 17:24

Direktor Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom (JPMD) Mladen Mikijelj rekao je da je od kompanije Eagle Hills naplaćeno 430.000 eura na ime garancije. On je, za Portal RTCG rekao da ta kompanija i njen vlasnik Mohamed Alabar nemaju nikakav poseban tretman.

SDT FORMIRALO predmet povodom prijave Nezavisnog sindikata Aerodroma Crne Gore

Četvrtak, 19.06.2025 | 14:06

Specijalno državno tužilaštvo je formiralo predmet i proslijedilo ga na dalje postupanje ODT-u, povodom prijave Nezavisnog sindikata Aerodroma Crne Gore o sumnji u nenamjensko raspolaganje novčanim sredstvima iz stambenog fonda zaposlenih u Aerodromima Crne Gore.

Vlada: Predložen tehnički rebalans budžeta, NE DOLAZI do promjena budžetskog rezultata

Četvrtak, 19.06.2025 | 13:32

Vlada je, na današnjoj sjednici, na predlog Ministarstva finansija, utvrdila Izmjene Zakona o budžetu Crne Gore za 2025. godinu, u cilju tehničkog usaglašavanja, usljed donošenja i primjene nove Uredbe o izmjenama i dopunama Uredbe o organizaciji i načinu rada državne uprave, kao i tehničkih korekcija u okviru tekućeg i kapitalnog budžeta.

Abazović: URA jedina brana da naredni izbori ne budu novi referendum, a Crna Gora blokovski ponovo podijeli

Petak, 20.06.2025 | 21:44

"Građanski pokret URA jedina je brana namjeri DPS-a i parlamentarne većine da naredni parlamentarni izbori budu novi referendum i da se Crna Gora ponovo blokovski podijeli", poručio je lider te partije Dritan Abazović.

Vučurović: OHRABRUJEM Šćepanovića, ali između NSD i njega desio se “kratak spoj”

Petak, 20.06.2025 | 21:40

Između poslanika Nove srpske demokratije (NSD) i v.d. direktora Uprave policije Lazara Šćepanovića desio se “kratak spoj”, prokomentarisao je poslanik NSD Jovan Jole Vučurović odluku te partije da ne podrže Šćepanovića kako bi mu se produžio mandat u v.d. stanju.

Žugić: Ako neko misli da RUŠI vlast na Žabljaku to može samo uz POMOĆ DPS-a i SD-a

Petak, 20.06.2025 | 21:35

Predsjednik Opštine Žabljak Radoš Žugić (Durmitorska inicijativa) saopštio je u emisiji "Okvir" na TVCG da je vidio pojedine objave na društvenim mrežama kako se za 3. jul, kada je zakazana sjednica lokalnog parlamenta, planira podnošenje inicijative o skraćenju mandata žabljačkoj skupštini. 

Vučić: Mislim da se Amerikanci spremaju za NAPAD na Iran

Petak, 20.06.2025 | 21:26

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da se nada da do američke intervencije u Iranu neće doći, ali da misli da hoće.

Ova ČETIRI horoskopska znaka će OVOG LJETA IMATI LJUBAV KAO IZ BAJKE!

Petak, 20.06.2025 | 21:11

Ako ste priželjkivali ljeto ljubavi – upravo ono stiže!

ZAŠTITITE svoje ljubimce: Kako ukloniti i spriječiti KRPELJE kod pasa?

Petak, 20.06.2025 | 20:56

Topliji dani sa sobom donose više vremena provedenog u prirodi, ali i povećan rizik od susreta sa krpeljima - parazitima koji mogu predstavljati ozbiljnu opasnost za pse.

Odabrano 50 NAJBOLJIH RESTORANA na svijetu za 2025. godinu

Petak, 20.06.2025 | 20:45

Izgleda da će Lima u narednim mjesecima dočekati mnogo ljubitelja fine hrane.

Milatović na OTKRIVANJU spomen-biste Suli Radovom: Dužnost da afirmišemo ličnosti koje su živjele vrijednosti

Petak, 20.06.2025 | 20:14

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović prisustvovao je svečanom otkrivanju spomen- biste Suli Radovom u Podgorici, u organizaciji fondacije “Sula Radov”, saopšteno je iz Službe predsjednika Crne Gore.

Vrijeme je za godišnji: Ovih SEDAM STVARI treba da uradite prije odmora

Petak, 20.06.2025 | 20:05

Kad krećemo na posao, putovanje, a pogotovo godišnji odmor, svi sigurno dva puta provjerimo da li su šporet i pegla isključeni, ali evo šta još treba da uradite prije nego što krenete na zasluženi odmor.

Budućnost DOMINIRALA u nastavku i povela protiv SC Derbija u BORBI za titulu

Petak, 20.06.2025 | 19:54

Košarkaši Budućnosti poveli su u finalnoj seriji Prve A lige savladavši SC Derbi rezultatom 84:65. Iako je derbi crnogorskog košarkaškog prvenstva najavljivao izjednačen duel, u drugom poluvremenu viđena je jasna razlika u kvalitetu, iskustvu i širini rostera.