Subota, 17.08.2024 | 09:56
IZVOR: cdm.me

DPS Gusinje: Partijsko zapošljavanje, manipulacije uoči lokalnih izbora

Kako se približavaju lokalni izbori u Gusinju sve više izlaze na vidjelo ozbiljne zloupotrebe u vezi s partijskim zapošljavanjem, koje je posebno intezivirano u lokalnoj samoupravi i njenim organima. Ovo potvrđuje da se masovno zapošljavanje putem ugovora o djelu koristi kao alat za sticanje političkih poena i osiguranje lojalnosti predstojećem izbornom procesu, tvrde u OO DPS Gusinje.




Foto: DPS

“Naime, mnogi od novozaposlenih putem ovih ugovora su u stvari “nevidljivi” radnici – koji ne dolaze na posao, a ipak redovno primaju platu. U Gusinju je aktuelna politička situacija takva da se ovih dana od pojedinih lokalnih funkcionera izvršne vlasti sprovode klasične zloupotrebe i kršenje svih zakonskih procedura koje se odnose na nezakonita zapošljavanja u toku izborne kampanje”, ističe se u saopštenju.

U gusinjskom DPS-u tvrde da se pojedini lokalni funkcioneri  ponašaju kao klasični lovci na ljude, koji targetiraju naše članove i simpatizere.

“Dakle, to znači da danas u Gusinju svako može da dobije ugovor o djelu na par mjeseci u zamjenu za podršku na izborima. Ovakva praksa nije nova, ali je sada postala očiglednija nego ikada. Manipulacija zapošljavanjem uoči izbora predstavlja direktan pokušaj da se utiče na izborni rezultat, osiguravajući glasače putem ekonomske zavisnosti. Na taj način, izbori postaju manje pitanje demokratskog izbora, a više pitanje kontrole resursa i lojalnosti”, navodi se u ssaopštenju.

Posebno je alarmantno, dodaju se, to što ova praksa nije u izolaciji.

“Dok su neki zaposleni na osnovu partijskih ugovora, veliki je broj radnika u sistemu koji nemaju političku zaštitu – suočava se sa nesigurnošću i finansijskim poteškoćama. Kašnjenje plata u nekim resorima nije samo pitanje administrativnog propusta i finansijske (ne)stabilnosti, već odražava širu sliku korupcije i nedostatka odgovornosti u rukovođenju javnim resursima”, naglašava se u saopštenju.

Kako kažu ove okolnosti stavljaju fokus na duboko ukorijenjene probleme na političkoj sceni u Gusinju, gdje partijsko zapošljavanje i politička lojalnost igraju ključnu ulogu u sticanju i održavanju vlasti.

“Kako se izborni dan približava, pitanje je hoće li ovakve prakse biti prepoznate i sankcionisane, ili će i dalje ostati nevidljive u očima onih koji bi trebali da osiguraju pravednost i transparentnost izbornog procesa”, zaključuju u DPS Gusinje.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

OSTALE VIJESTI

Čarapić PODNIO OSTAVKU na mjesto odbornika

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 12:43

Funkcioner Pokreta Evropa sad (PES) Vasilije Čarapić podnio je ostavku na mjesto odbornika u podgoričkom parlamentu.

Milatović podnio PREDLOG za ocjenu ustavnosti Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 11:16

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, podnio je Ustavnom sudu predlog za ocjenu ustavnosti člana 54 stav 1 tačka 2 Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore.

Putin: Rat na Bliskom istoku pokušaj Zapada da SPRIJEČI novi svjetski poredak

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 09:43

"Tragična eskalacija sukoba na Bliskom istoku predstavlja pokušaj Zapada da poremeti uspostavljanje pravednog svjetskog poretka", izjavio je predsjednik Rusije Vladimir Putin.

Abazović: Crna Gora ne zaslužuje da ima vlast koja je spremna da SUSPENDUJE sve zakone

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 09:34

Sastanci opštinskih odbora Građanskog pokreta URA u susret IV redovnom Kongresu partije privode se kraju. Na sastanku Opštinskog odbora URA Ulcinj kandidati za rukovodeće funkcije u partiji imali su priliku da predstave svoje programe i odgovore na pitanja članova, nakon čega je opštinski odbor ulcinjske URE donio odluku da za predsjednika partije kandiduje dr Dritana Abazovića, a da za potpredsjednike kandiduje Anu Novaković-Đurović, Milenu Vuković i Blaža Rađenovića.

Knežević o parlamentarnoj većini: Postoje frakcije koje djeluju NEZAVISNO od kursa stranaka

Nedjelja, 22.06.2025 | 13:41

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je za Borbu da nema namjeru da bilo koga uči osnovnim postulatima politike, ali će podsjetiti na opšte poznatu činjenicu, da je koalicija ZBCG potpisala koalicioni sporazum s Milojkom Spajićem nakon što su propali njegovi pregovori s Bošnjačkom strankom“.

Ne ostavljajte FLASTER na koži duže od dva sata – Evo i zašto

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 13:01

Korištenje flastera za pokrivanje manjih rana i ogrebotina uobičajena je praksa u kućnoj njezi i prvoj pomoći. Ipak, stručnjaci sve češće upozoravaju da flaster ne bi trebalo držati na koži duže od dva sata, naročito ako se nanosi na osjetljivu ili već oštećenu kožu.

Čarapić PODNIO OSTAVKU na mjesto odbornika

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 12:43

Funkcioner Pokreta Evropa sad (PES) Vasilije Čarapić podnio je ostavku na mjesto odbornika u podgoričkom parlamentu.

Zbog ubistva bebe pri porođaju ODT podnijelo optužni predlog

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 12:34

Osnovno državno tužilaštvo u Podgorici podnijelo je optužni predlog Osnovnom sudu u Podgorici protiv okrivljene I.Š. zbog osnovane sumnje da je učinila krivično djelo ubistvo djeteta pri porođaju, saopšteno je iz ODT-a.  

Neočekivani dolazak - Meta i Xbox udruženi u novoj VR kacigi

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 12:26

Procurele su fotografije, koje otkrivaju Xbox-brendirani Meta Quest 3S hedset, za koji se veruje da uskoro stiže.  

Ako se nikad ne svađate sa partnerom – trebalo bi da se ZABRINETE za vaš odnos!

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 12:00

Nikad se ne svađate s partnerom? Možda to i nije tako dobra stvar kako zvuči.

Evo da li je bezbjedno jesti KOŠTICE LUBENICE

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 11:38

Svi se sjećamo kako su nas kao klince upozoravali da pazimo da ne progutamo košticu lubenice jer će nam u želucu izrasti nova lubenica. Pitamo se - ima li u tome istine?

Apelacioni sud: Optuženom za obljubu i silovanje potvrđena kazna zatvora od 15 godina

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 11:20

Apelacioni sud Crne Gore donio je presudu kojom je potvrdio presudu Višeg suda u Podgorici u dijelu u kojem je optuženi S.LJ. osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 15 godina zbog obljube zloupotrebom položaja i  silovanja, saopšteno je iz tog suda.

Milatović podnio PREDLOG za ocjenu ustavnosti Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 11:16

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović, podnio je Ustavnom sudu predlog za ocjenu ustavnosti člana 54 stav 1 tačka 2 Zakona o Ustavnom sudu Crne Gore.

Apple unapređuje ZAŠTITU djece kroz novo ažuriranje ROIDITELJSKOG nadzora

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 11:07

Roditelji su dobili nova ažuriranja na Apple uređajima.

Lažna dojava o bombi u zgradi Apelacionog i Višeg suda dok je bilo suđenje članovima jedne organizovane kriminalne grupe

Ponedjeljak, 23.06.2025 | 11:04

Na telefonski broj Apelacionog suda jutros oko 7:45 časova upućen je poziv kojim je prijavljeno da je u zgradi Apelacionog i Višeg suda u Podgorici postavljena eksplozivna naprava, dok je u toku bilo suđenje članovima jedne organizovane kriminalne grupe, saopštila je policija.