Četvrtak, 29.08.2024 | 20:38
IZVOR: Kolektiv.me

PES: Crna Gora nikada više neće biti oaza za lica sa potjernica

Nakon višegodišnjeg odugovlačenja i opstruisanja procesa, Binali Čamgoz, turski bjegunac, izručen je svojoj matičnoj državi. Po rješenju Ministarstva pravde, profesionalnom akcijom Uprave policije – sektora za kriminalistiku, specijalnih jedinica, granične policije, uz logistiku ANB sprovedeno je izručenje ovog međunarodno traženog lica, saopšteno je iz PES-a.




Foto: Pokret Evropa sad 

Podsjećaju da je za Čamgozom je raspisana potjernica zbog stvaranja kriminalne organizacije i pokušaja ubistva.

Čamgoz je, osim optužbi za najteža krivična djela u Izmiru, Turskoj, javnosti poznat i po sumnji da je falsifikovao lična dokumenata tokom boravka u Crnoj Gori i uspostavio saradničku mrežu sa crnogorskim organizovanim kriminalnim grupama. Jasno je da je ovom akcijom suzbijanja kriminala i ispunjavanja međunarodnih obaveza, Crna Gora eliminisala visokorizičnu prijetnju po nacionalnu bezbjednost”, saopšteno je iz PES.

Ističu da prioritet rada 44. Vlade i bezbjednosnog sektora mora biti ostvarivanje vladavine prava i slanje jasne poruke da kriminalne strukture više nikada ne smiju imati institucionalnu podršku ili zaštitu. PES i Vlada će nastaviti sa misijom stvaranja funkcionalnog, slobodnog i sigurnog društva.

“Takvim pristupom, Crna Gora više nikada neće biti oaza za lica sa međunarodnih potjernica”, navode iz PES.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

PRONAĐITE HLAD - OČEKUJE nas SUNČANI DAN uz OVE TEMPERATURE

Nedjelja, 22.06.2025 | 15:07

U ponedjeljak nas očekuje pretežno sunčano vrijeme, saopšteno je iz Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju.

Emotikoni kao ZAŠTITA na mrežama: Da li zaista čuvaju PRIVATNOST vaše djece?

Nedjelja, 22.06.2025 | 14:55

U doba digitalne povezanosti, roditelji sve češće koriste emotikone da prikriju lice svoje djece na društvenim mrežama, nastojeći tako zaštititi njihov identitet i privatnost.

Voće i povrće koje treba JESTI ovoga ljeta za održavanje hidracije

Nedjelja, 22.06.2025 | 14:43

Ljeto i visoke temperature često dovode do povećanog znojenja, što može rezultirati dehidratacijom ako ne unosimo dovoljno tečnosti tokom dana. 

Kod Deponije i danas GORI, ekipa Komunalne policije dežuraće na Vrelima ribničkim

Nedjelja, 22.06.2025 | 14:35

U blizini Deponije u Podgorici i danas je aktivan požar. Vatrogasci su na terenu i pokušavaju da ugase vatrenu stihiju, kazao je za CdM v.d. komandira Službe zaštite i spasavanja Glavnog grada Nikola Bojanović.

Nova "grend slem" DRAMA za Đokovića zbog 20 BODOVA RAZLIKE

Nedjelja, 22.06.2025 | 14:27

Srpskom teniseru Novaku Đokoviću "smješi se" još jedan nepovoljan žrijeb na Grend slemu, a sve zbog 20 ATP bodova.

OSVJEŽENJE s dozom proteina: Isprobajte NAJLAKŠI recept za LJETNJU LIMUNADU

Nedjelja, 22.06.2025 | 14:07

Ukoliko ste ljubitelji proteinskih shakeova vjerovatno je da će vam se novi ljetni napitak posebno dopasti, a riječ je o proteinskoj limunadi koja je postala hit na TikToku.

"Brao sam maline, za 50 EURA ću i sad hektar da oberem“: Vojaž o samostalnosti, USPJEHU i ženama

Nedjelja, 22.06.2025 | 13:55

Treper Mihajlo Veruović Vojaž ne krije da je često na meti pozitivnih, ali i negativnih komentara.

Knežević o parlamentarnoj većini: Postoje frakcije koje djeluju NEZAVISNO od kursa stranaka

Nedjelja, 22.06.2025 | 13:41

Lider Demokratske narodne partije (DNP) Milan Knežević kazao je za Borbu da nema namjeru da bilo koga uči osnovnim postulatima politike, ali će podsjetiti na opšte poznatu činjenicu, da je koalicija ZBCG potpisala koalicioni sporazum s Milojkom Spajićem nakon što su propali njegovi pregovori s Bošnjačkom strankom“.

UHAPŠEN osumnjičeni za podmetanje požara u Šibeniku

Nedjelja, 22.06.2025 | 13:29

Uhapšen je 48-godišnji muškarac za kojeg policija sumnja da je prije tri dana izazvao požar u kojem su izgorjeli razni predmeti i otpad odloženi u blizini stambeno-poslovne zgrade u Šibeniku.

Vujović: Vlada IZNENAĐENA dolaskom jula i turističke sezone

Nedjelja, 22.06.2025 | 13:20

Nekada je snijeg znao da iznenadi u januaru, a sada je Vladu iznenadio dolazak jula i turističke sezone, saopštio je predsjednik SDP i jedan od lidera Evropskog saveza Ivan Vujović.