Utorak, 10.09.2024 | 16:28
IZVOR: Kolektiv.me

Krnić: Glavnom gradu neophodna uprava u kojoj će biti imenovani najkompetentniji kadrovi

Glavnom gradu je neophodna uprava koja će umjesto partijskog štiti javni interes, a to ćemo ostvariti tako što bi na odgovorne pozicije u lokalnoj upravi biti imenovani najkompetentniji kadrovi, saopštio je Mirza Krnić kandidat za odbornika sa liste Preorket – Ovako više ne može – Srđan Perić.




Foto: Preokret

“Naš plan je da svi intervjui za imenovanje rukovodilaca lokalnih preduzeća i starješina organa lokalne uprave budu otvoreni i za posmatrače iz nevladinih organizacija. Zatim da se svi članovi odbora direktora lokalnih preduzeća, čiji je osnivač Glavni grad, imenuju na osnovu transparentnog javnog poziva, nakon koga bi bili sprovedeni intervju od strane stručne i nezavisne komisije”, dodao je Krnić.

Kako je kazao, da ne bi bilo manipulacija ugovorima o djelu, radu ili o privremenim i povremenim poslovima, spisak angažovanih u svim organima lokalne uprave, javnim službama i lokalnim preduzećima, treba da bude javno dostupan na sajtu Glavnog grada, organa ili službe.

Takođe, dodaje on, sve diplome o stručnoj spremi imenovanih lica u organima lokalne uprave, javnim službama i preduzećima moraju biti javno dostupne, uz poštovanje i zaštitu ličnih podataka.

“Time se zalažemo za sistem koji će biti zaštićen od političkog uticaja i korupcije, kroz transparentne i pravedne javne konkurse”, kazao je on.

Prema njegovim riječima, gotovo sve prethodne vlasti tretirale su lokalnu upravu, a naročito lokalna preduzeća, kao partijski plijen umjesto kao servis u službi građana.

“Brojna imenovanja su realizovana u cilju ispunjenja partijskih kvota, pri čemu su na mnoge odgovorne funkcije postavljani nestručni kadrovi. Takođe, zaključuje Krnić, postupci za zasnivanje radnog odnosa i angažovanje lica po osnovu različitih ugovora su često netransparentni, što za posljedicu ima kontinuirani i u mnogim slučajevima neopravdan rast broja zaposlenih, a ujedno i manjak efikasnosti i produktivnosti”, zaključio je Krnić.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Nikšić: Građani spriječili izlazak vozila firme, deset lica privedeno na informativni razgovor

Utorak, 03.03.2026 | 16:00

Policijski službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Zapad“, Odjeljenja bezbjednosti Nikšić, postupili su danas po prijavi vlasnika firme „MM Sistem“, koji je naveo da je više građana onemogućilo izlazak teretnih motornih vozila ove firme iz kruga preduzeća u rudokopu Zagrad, opština Nikšić.

Večeras je "krvavi Mjesec" - prizor koji nećemo vidjeti do 2028.

Utorak, 03.03.2026 | 13:10

Večeras, 3. marta, na nebu će se dogoditi potpuno pomračenje Mjeseca, poznato i kao „krvavi Mjesec“.

Ženska osoba spasena iz Morače

Utorak, 03.03.2026 | 21:22

Brzom reakcijom policije i vatrogasaca spasena je ženska osoba koja se iz za sada neutvrđenih razloga našla u rijeci Morači.

Botunjani i danas protestuju, Stojanović: Zapaljen bager na gradilištu, obezbjeđenje nije reagovalo

Srijeda, 04.03.2026 | 08:29

Mještani Botuna i jutros su se okupili kod gradilišta sistema za prečišćavanje otpadnih voda u tom zetskom naselju, najavljujući radikalizaciju protesta. Jedan od okupljenih Peđa Stojanović, kazao je za ADRIA TV da je jutros neko zapalio bager na gradilištu, a da ti povodom obezbjeđenje nije reagovalo.

Novi namještaj za Plavi dvor i Đački dom u vrijednosti od 250.000 eura

Utorak, 03.03.2026 | 13:59

Počela je isporuka novog namještaja za opremanje soba u studentskom domu „Plavi dvor“, kao i u Đačkom domu u Podgorici. Vrijednost namještaja je oko 250.000 eura, a sredstva su obezbijedili Ministarstvo prosvjete, nauke u Podgorici i JU Dom učenika i studenata Podgorica.    

Milatović: Mi odlučujemo kakvu Crnu Goru gradimo

Srijeda, 04.03.2026 | 12:46

Autorski tekst predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića prenosimo integralno.

Ruski teniseri platili hiljade za bijeg iz ratnih područja u Ameriku

Srijeda, 04.03.2026 | 12:44

Danil Medvedev, Andrej Rubljov i Karen Hačanov uspjeli su da napuste Dubai, gdje su ostali nakon završnice turnira, i već su stigli do Istanbula, odakle su nastavili put ka Sjedinjenim Američkim Državama.  

Dok iz Nove traže izjašnjenje, iz DNP poručuju: Nijesmo mijenjali kurs

Srijeda, 04.03.2026 | 12:36

U iščekivanju saziva sjednice gradskog parlamenta, koja bi trebalo da se održi 19. marta, članice vladajuće koalicije intenzivno vode razgovore kako bi pronašle rješenje za političku krizu nastalu nakon povlačenja Demokratske narodne partije i Slobodne Crne Gore iz vlasti.

Vučić: SAD su se više pripremale za napad na Srbiju nego na Iran

Srijeda, 04.03.2026 | 12:20

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je obnovljeni Nacionalni dispečerski centar Elektromreža Srbije, nakon čega je u obraćanju medijima komentarisao napad Izraela i Sjedinjenih Američkih Država na Iran.

Više od polovine odraslih u Crnoj Gori ima prekomjernu tjelesnu masu

Srijeda, 04.03.2026 | 12:17

Povodom obilježavanja Svjetskog dana gojaznosti, koji se ove godine obilježava pod sloganom „8 milijardi razloga za djelovanje”, Institut za javno zdravlje Crne Gore podsjeća da gojaznost predstavlja jedan od vodećih javnozdravstvenih izazova današnjice, kako na globalnom nivou, tako i u Crnoj Gori.  

Vujisić o prijetnjama bombom u Botunu: Država da pokaže snagu

Srijeda, 04.03.2026 | 12:11

Ekološki aktivista Vuk Vujisić reagovao je na prijetnje bombom koje su upućene 26. februara zaštitarima na gradilištu u Botunu, i poručio da je crvena linija pređena.

Vlade usvojila informacije o potrebi hitne evakuacije crnogorskih državljana sa Bliskog istoka

Srijeda, 04.03.2026 | 12:04

Vlada je 3. marta 2026. godine, u skladu s članom 10 Uredbe o Vladi, bez održavanja sjednice, na osnovu pribavljene saglasnosti većine članova Vlade, usvojila informacije o potrebi hitne evakuacije crnogorskih državljana sa Bliskog istoka.

Zapečaćeno devet divljih deponija u Budvi, krivične prijave za prekršioce

Srijeda, 04.03.2026 | 11:40

Na teritoriji Budvanske opštine trenutno je zapečaćeno devet divljih nelegalnih deponija, i to u naseljima Markovići, Lapčići, kao i duž Topliškog puta prema Svinjištima, saopštio je načelnik Komunalne inspekcije Opštine Budva Vladan Braunović.

Ulcinj: Uhapšem osumnjičeni za uličnu prodaju droge, pronađeno 108 grama marihuane

Srijeda, 04.03.2026 | 11:30

Iz Uprave policije saopšteno je da je policija u Ulcinju uhapsila operativno interesantno lice A.S. (35), osumnjičeno za uličnu prodaju narkotika. Pretresom je kod njega pronađeno oko 108 grama marihuane, kao i vaga za precizno mjerenje.

(VIDEO) Da li ste znali da i psi imaju svoje Oskare: Ovo su "zvijezde" koje su nagrađene za uloge u filmovima

Srijeda, 04.03.2026 | 11:26

Baš kao i glumci i psi imaju svoje Oscare, a dodjela filmskih nagrada za pseće zvijezde filmskog platna održana je u Londonu ove nedjelje.