Ponedjeljak, 24.02.2025 | 09:00
IZVOR: 24sedam.rs

Putovanje u prošlost - Arnea, selo koje ČUVA duh TRADICIJE (VIDEO)

Doživite pravu grčku atmosferu.




Foto: Ilustracija/ Pixabay

Selo Arnea je slikovito naselje smješteno u centralnom djelu Grčke, u oblasti Halkidiki, na poluostrvu Siti.

Arnea je jedno od tradicionalnih grčkih sela koje očarava posjetioce svojom autentičnom atmosferom, očuvanim starim kućama, uskim kamenim ulicama i prelijepim pejzažima.

Selo je savršeno za sve koji žele da pobjegnu od gužve i uživaju u tišini i prirodi.

Video možete pogledati OVDJE!

Istorija i tradicija

Arnea je istorijski bogato selo koje nosi tragove prošlih vremena. Njegova istorija datira još iz vremena antike, a tokom vjekova je bilo pod vlašću različitih civilizacija, što je uticalo na njegov arhitektonski i kulturni izgled.

Danas, posjetioci mogu uživati u šetnji kroz uske, kamene ulice koje čuvaju duh prošlih vremena. Selo je poznato po svojim tradicijama, a mnogi posjetioci dolaze da uživaju u domaćim proizvodima, rukotvorinama i lokalnoj kuhinji.

Priroda i okolina

Selo je smješteno u okruženju bujne prirode, sa prelepim planinskim predjelima i šumama. S obzirom na svoju lokaciju, Arnea je idealna destinacija za ljubitelje prirode i pješačenja.

Planine u okolini nude brojne staze koje vode kroz šumske predjeli, dok se u blizini nalazi i nekoliko vidikovaca sa kojih se pruža prelijep pogled na okolna naselja i more. Okolina je bogata florom i faunom, a posjetioci mogu uživati u tišini i svježem vazduhu.

Ukusi Grčke

Jedna od posebnosti Arnee je i njena tradicionalna kuhinja. Selo je poznato po domaćim proizvodima poput maslinovog ulja, meda, sireva i vina.

Posjetioci mogu uživati u autentičnim grčkim jelima, koja se spremaju prema tradicionalnim receptima, često sa svežim i lokalnim sastojcima. 

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Koprivica: Vlada imala pravo da raskine ugovor za projekat vjetroelektrane Možura, izgubljeno 1,5 miliona eura

Utorak, 10.03.2026 | 13:14

Danas iznosimo nove činjenice u vezi sa projektom vjetroelektrane Možura koje otvaraju ozbiljna pitanja o načinu na koji je tadašnja Vlada na čelu sa premijerom Đukanovićem upravljala ovim poslom, saopštio je potpredsjednik Vlade za politički sistem, pravosuđe i antikorupciju, Momo Koprivica.

Ombudsman: Neprihvatljivost napada i zastrašivanja novinara i drugih aktera u javnom prostoru

Utorak, 10.03.2026 | 13:10

Povodom posljednjih slučajeva prijetnji i uznemiravanja medijskih poslenika, institucija Zaštitnika podsjeća da zaštita novinara i svih koji učestvuju u javnoj debati predstavlja pitanje osnovnih ljudskih prava, ali i test posvećenosti evropskim vrijednostima i standardima kojima Crna Gora teži.

Žakelj pred Kluž: Svi znamo koliko nam znači ova utakmica

Utorak, 10.03.2026 | 13:02

Utakmica Evrokupa igra se u srijedu od 19 sati.

Mugoša parlamentarnoj većini: Ovako ćete do jedne ure, i dobićete odgovor koji možda i tražite

Utorak, 10.03.2026 | 12:44

Juče u 13.42h članovi kolegijuma su dobili obavještenje da će u naredna dva i po dana biti raspravljano o 22 zakona i da će se glasati u četvrtak! O čemu se radi, je li normalno da ovo radimo, da će neko da 22 zakona raspravi u dva i po dana i da o tome glasa, od čega gro tih zakona nisu 15 dana u skupštinskoj proceduri, kako mora biti po Poslovniku, pitao je poslanik SD-a Boris Mugoša na početku današnje sjednice Parlamenta Crne Gore.

Apelacioni sud potvrdio oslobađajuću presudu Mrdaku i Marković

Utorak, 10.03.2026 | 12:41

Apelacioni sud odbio je žalbu Specijalnog državnog tužilaštva SDT i potvrdio presudu Višeg suda u Podgorici kojom su Dragan Mrdak i Sonja Marković oslobođeni optužbi za zloupotrebu službenog položaja i falsifikovanje službene isprave.

Čarapić: Raznorazni objekti lobiranja se trude da na Vladu prebace teret sanacije negativnih posljedica rata koji je neko drugi započeo

Utorak, 10.03.2026 | 12:25

Vrijednost nafte na berzi se u proteklih 7 dana dramatično mijenjala, ali je važno da se stabilizovala i da je trenutno na praktično istom nivou na kom je bila prije početka rata na Bliskom istoku, saopštio je član Predsjedništva PES-a i predsjednika Kluba poslanika Evropa sad Vasilije Čarapić.

U Australiji zaposleni dobijaju zakonsko pravo da rade od kuće dva dana sedmično

Utorak, 10.03.2026 | 12:20

Neke od najvećih australijskih kompanija biće zakonski obavezne da zaposlenima omoguće rad od kuće dva dana sedmično, nakon što je vlada savezne države Viktorije najavila da će donijeti zakon kojim će rad na daljinu biti garantovan.

Tragedija u školi u Vranju: Tinejdžer preminuo dok je igrao fudbal

Utorak, 10.03.2026 | 12:02

Osamnaestogodišnji mladić preminuo je sinoć, nakon što mu je pozlilo dok je igrao fudbal u sportskoj sali Ekonomske škole u Vranju.

Jokić srušio rekord star 65 godina!

Utorak, 10.03.2026 | 11:59

Košarkaš Nikola Jokić je postavio novi rekord u poslednjih 65 godina i prestigao Karima Abdul-Džabara.

Albanija: Uhapšene dvije osobe zbog šverca oružja iz Crne Gore

Utorak, 10.03.2026 | 11:51

Albanska policija uhapsila je dvije osobe koje se sumnjiče za šverc oružja iz Crne Gore, dok se za jednom osobom traga.