Ponedjeljak, 03.08.2026 | 09:33
IZVOR: Rtcg.me

Spalević: Rezultati "Izvještaja Deponije" u junu 2026. potvrđuju odgovoran odnos prema upravljanju otpadom

Zamjenik gradonačelnika Glavnog grada, Boris Spalević, saopštio je da rezultati poslovanja društva „Deponija“ d.o.o. Podgorica za jun 2026. godine potvrđuju visok nivo efikasnosti i odgovornosti u obavljanju jedne od najvažnijih komunalnih djelatnosti.




Foto: Glavni grad

„Tokom juna 2026. godine, na Deponiji je zbrinuto ukupno 10.837,42 tone komunalnog otpada, koji je dopremljen sa teritorije Glavnog grada Podgorice, Danilovgrada, Plužina, Šavnika, Prijestonice Cetinje, Tuzi, Nikšića, Zete, Mojkovca, Komunalnog preduzeća Petnjica i Budve. Otpad je dopremljen sa ukupno 2.137 komunalnih vozila, što predstavlja prosječno 71 vozilo dnevno, odnosno oko 361 tonu otpada dnevno“, kazao je Spalević.

Od ukupno zbrinutih količina, iz Podgorice je dopremljeno 6.117,64 tone, iz Nikšića 1.893,62 tone, iz Zete 630,88 tona, Danilovgrada 537,84 tone, Prijestonice Cetinje 536,96 tona, Budve 454,72 tone, Tuzi 363,08 tona, Mojkovca 147,66 tona, Plužina 70,06 tona, Komunalnog preduzeća Petnjica 61,56 tona, dok je iz Šavnika dopremljeno 23,40 tone komunalnog otpada.

Spalević je naglasio da su tokom juna 2026. godine poslovi zbrinjavanja i tretmana komunalnog otpada u sanitarnoj kadi broj 4 uspješno realizovani u skladu sa svim važećim standardima za ovu vrstu komunalnih objekata.

U odnosu na uporedni period od prošle godine, količine tretiranog odpada su veće za 74,86%, a u odnosu na selektirani otpad veće su za 121.78%.

Pored toga, u Radnu jedinicu za tretman i upravljanje otpadom u junu 2026. godine dopremljeno je 1.324,42 tone kabastog otpada, od čega je 1.037,76 tona preuzeto od komunalnih preduzeća iz više crnogorskih opština, dok je 286,66 tona kabastog otpada dopremljeno od pravnih lica.

„Ovi podaci potvrđuju da je 'Deponija' pouzdan partner lokalnim samoupravama i da sistem funkcioniše stabilno, efikasno i u skladu sa najvišim standardima zaštite životne sredine.

Posebnu zahvalnost želim da uputim direktoru Aleksandru Božoviću, koji je svojim odgovornim rukovođenjem, kvalitetnom organizacijom rada i posvećenošću unapređenju poslovanja dao značajan doprinos ostvarenim rezultatima. Efikasno upravljanje ovako složenim sistemom zahtijeva stručnost, kontinuitet i predan rad, a rezultati ostvareni u junu 2026. godine potvrđuju da se preduzeće razvija u pravom smjeru. To je u interesu Glavnog grada, svih partnerskih opština i, prije svega, građana“, zaključio je zamjenik gradonačelnika Boris Spalević koji koordinira radom gradskih preduzeća.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Pojačane kontrole motociklista u Podgorici: Uhapšeno osam osoba, oduzeto 17 motocikala i jedan kvad

Nedjelja, 02.08.2026 | 12:10

Osam osoba uhapšeno je tokom pojačane kontrole motociklista koju su policijski službenici sproveli u Podgorici u noći između 1. i 2. avgusta, saopšteno je iz Uprave policije.

Pojačane kontrole saobraćaja dronom u Ulcinju: Sankcionisana 22 vozača zbog nepropisnog preticanja

Nedjelja, 02.08.2026 | 10:45

U okviru aktivnosti usmjerenih na pojačanu kontrolu saobraćaja tokom ljetnje turističke sezone, službenici saobraćajne policije Odjeljenja bezbjednosti Ulcinj sproveli su lokalnu akciju u kojoj su, uz pomoć drona, evidentirali više saobraćajnih prekršaja.

ES Mojkovac: Uputili smo inicijativu za prestanak mandata Deliću, Demokrate na potezu

Nedjelja, 02.08.2026 | 10:59

Iz Evropskog saveza Mojkovac saopštili su da su Upravnoj inspekciji uputili inicijativu za razrješenje pitanja prestanka mandata aktuelnom predsjedniku te Opštine, Vesku Deliću, koji je osuđen za zloupotrebu službenog položaja.

Radulović: Nabavka novog tegljača za jačanje sigurnosti pomorskog saobraćaja u Boki kotorskoj

Nedjelja, 02.08.2026 | 11:23

Ministar pomorstva Filip Radulović kazao je da se uvodi važan korak ka većoj sigurnosti plovidbe u Bokokotorskom zalivu.

Budva: Uhapšena dva državljanina Srbije, zaplijenjeni marihuana, kokain i novac

Nedjelja, 02.08.2026 | 13:48

Budvanska policija u ciljanim kontrolama ugostiteljskih objekata i operativno interesantnih osoba uhapsila je dva državljanina Srbije, dok su protiv još jednog podnijete prekršajne prijave zbog zloupotrebe droga. Tokom akcije zaplijenjeno je oko 200 grama marihuane, sedam pakovanja kokaina, vaga za precizno mjerenje i 1.320 eura za koje se sumnja da potiču od prodaje narkotika.

Više od 54.000 osoba juče prešlo granične prelaze u Herceg Novom

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:25

Na graničnim prelazima u Herceg Novom u nedjelju je evidentirano 54.205 osba, 18.699 motornih vozila i 31 plovilo.

Vojska Crne Gore treći dan iz vazduha gasi požar u Velestovu

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:17

Pripadnici Vazduhoplovstva Vojske Crne Gore već treći dan učestvuju u gašenju požara u Velestovu na području Cetinja, a do sada su na vatrom zahvaćeno područje izbacili oko 100 tona vode, saopšteno je iz Ministarstva odbrane.

Tokom vikenda uhapšeno 126 vozača, čak 70 zbog vožnje pod dejstvom alkohola

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 10:01

Tokom prethodnog vikenda, od 31. jula do 2. avgusta, na crnogorskim putevima evidentirane su 74 saobraćajne nezgode, u kojima nije bilo poginulih. U nezgodama je 16 osoba zadobilo teške, a 22 lake tjelesne povrede.

Spalević: Rezultati "Izvještaja Deponije" u junu 2026. potvrđuju odgovoran odnos prema upravljanju otpadom

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 09:33

Zamjenik gradonačelnika Glavnog grada, Boris Spalević, saopštio je da rezultati poslovanja društva „Deponija“ d.o.o. Podgorica za jun 2026. godine potvrđuju visok nivo efikasnosti i odgovornosti u obavljanju jedne od najvažnijih komunalnih djelatnosti.

Uhapšen Kotoranin, osumnjičen za mučenje psa

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 09:02

Budvanska policija sinoć je, po nalogu državnog tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Kotoru, uhapsila M.L. iz Kotora zbog sumnje da je počinio krivično djelo ubijanje i mučenje životinja i razaranje njihovog staništa.

Bečić: Možda nas mladi neće razumjeti zbog donošenja novih zakona, ali će nam jednog dana biti zahvalni

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:53

Potpredsjednik Vlade Aleksa Bečić kazao je da nova zakonska rješenja, čiji je autor MUP, mladi možda, za razliku od roditelja neće razumjeti, ali da će jednog dana sigurno biti zahvalni.

Plenković o kolapsu na granici sa Crnom Gorom: Ogroman broj turista i EES koji dodatno usporava

Ponedjeljak, 03.08.2026 | 08:15

Premijer Hrvatske Andrej Plenković rekao je da se saobraćajni kolaps na graničnom prelazu u Konavlima dogodio zbog velikog broja turista koji su krenuli tim putem. On je kazao i da novi sistem EES takođe donekle usporava situaciju i pozvao na strpljenje.

Ljekar otkriva zašto porcija pomfrita na plaži nije nužno loš izbor tokom velikih vrućina

Nedjelja, 02.08.2026 | 15:23

Pročitajte...

Monstat: U junu skoro 800 hiljada noćenja u kolektivnom smještaju

Nedjelja, 02.08.2026 | 14:37

U Crnoj Gori je u junu u kolektivnom smještaju ostvareno 206,99 hiljada dolazaka i 793,96 hiljada noćenja turista, pokazuju preliminarni podaci Monstata.

Mladi vaterpolisti Crne Gore kreću u borbu za svjetsku titulu: Prvi rival Zimbabve

Nedjelja, 02.08.2026 | 14:13

Mlada vaterpolo reprezentacija Crne Gore od sjutra će nastupiti na Svjetskom prvenstvu za igrače do 16 godina, koje će biti održano u Zagrebu.