Četvrtak, 06.06.2024 | 18:40
IZVOR: N1

Istraživanje pokazalo: Djeca više ne žele da postanu nastavnici i ljekari već influenseri

Djeca više ne žele da postanu nastavnici, ljekari i biznismeni već influenseri, pokazalo je novo istraživanje telekomunikacijske kompanije BT Grupa.




Foto: Ilustracija, Pixabay 

Istraživanje, koje je objavio Dejli mejl, ispitivalo je ambicije najmlađih u ovoj godini u odnosu na 2000. godinu. Studija je pokazala da je na rezultate uticala popularnost interneta, pri čemu su djeca od 11 do 15 godina navela profesije koje se bave društvenim medijima kao neke od najpoželjnijih.

Djevojčice su 2000. godine navodile da žele da postanu učiteljice, doktorke, advokati, psihološkinje i medicinske sestre, a dječaci su isticali zanimanja poput menadžera, inženjera, ljekara i sportista.

Prema rezultatima ovogodišnjeg istraživanja, četiri od pet najboljih poslova koje su naveli dječaci su vezani za STEM (tehnologija, inženjering i matematika), uključujući dizajn video igara i softverski inženjering.

Direktorka za društveni uticaj u BT Grupi Viktorija Džonson rekla je da u poređenju sa dječacima, mnoge djevojčice smatraju da karijere u oblasti tehnologije nisu za njih.

Studija je takođe pokazala da više od 51 odsto ispitanih djevojčica vjeruje da tehnološke karijere više odgovaraju dječacima, a skoro 78 odsto smatra da nema dovoljno ženskih uzora u tehnološkoj industriji.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Novaković Đurović i Adžić podnijeli OSTAVKE na funkcije poslanika

Utorak, 08.07.2025 | 11:24

Poslanici Građanskog pokreta URA Ana Novaković Đurović i Filip Adžić podnijeli su ostavke na te funkcije.

Znate li zašto MUNJA uvijek dolazi PRIJE GROMA?

Utorak, 08.07.2025 | 11:17

Ako vidite bljesak i čujete udar groma gotovo istovremeno, oluja mora biti vrlo blizu vas.

Abazović: Sa vrha Lovćena u NOVE POBJEDE za Crnu Goru

Utorak, 08.07.2025 | 11:08

Autentično, drugačije i moderno! Sa vrha Lovćena sa pogledom na nevijestu Jadrana u nove pobjede za Crnu Goru, kazao je Dritan Abazović koji je na kongresu GP URA reizabran na funkciju predsjednika tog građanskog pokreta.Ž

Ćulafić: Obezbijediti da svaki građanin ima pristup KVALITETNOJ VODI

Utorak, 08.07.2025 | 10:55

Realnost sa kojom se suočavamo na terenu pokazuje da su sistemi za vodosnabdijevanje i tretman otpadnih voda u brojnim opštinama tehnički zastarjeli, a njihovo održavanje sve skuplje i sve manje efikasno, kazao je ministar ekologije, održivog razvoja i razvoja sjevera Damjan Ćulafić.

FZO će tokom ljetnjih mjeseci vršiti intenzivnijeKONTORLE BOLOVANJE

Utorak, 08.07.2025 | 10:43

Fond za zdravstveno osiguranje Crne Gore (FZO) obavještava javnost da će u narednim mjesecima biti vršene intenzivnije kontrole bolovanja, s obzirom na to da je primjetan trend povećanja broja bolovanja u ljetnjim mjesecima, što je bio slučaj i u prethodnim godinama.

Split: Trajekt UDARIO u dva broda, jedan potonuo

Utorak, 08.07.2025 | 10:15

U splitskoj luci jutros je, usljed jakog nevremena i vjetra, trajekt "Petar Hektorović" udario u dva plovila – veliki katamaran i turistički izletnički brod, prenosi Tportal.

Snimak Luke Modrića ZAPALIO društvene mreže: "Jedna noga mu VRIJEDI VIŠE od cijele Barse"

Utorak, 08.07.2025 | 10:02

U jeku priprema za ključne utakmice koje slijede, Real Madrid je na svojim društvenim mrežama objavio snimak koja je u kratkom roku postala viralna i zapalila srca navijača širom svijeta.

Stručnjaci TVRDE: Ova aktivnost TOKOM ODMORA može PODSTAĆI DUGOVJEČNOST

Utorak, 08.07.2025 | 09:50

Za one koji radije biraju opuštanje nego fizičku aktivnost , postoji ugodnija alternativa koja je korisna za zdravlje

Koliko dugo je potrebno da SMJESA za PALAČINKE stoji u frižideru kako biste dobili NAJUKUSNIJU POSLASTICU?

Utorak, 08.07.2025 | 09:29

Ukoliko često uživate pripremati tanke i ukusne palačinke, bitno je da prije nego ih stavite na tavu koristite i trik koji preporučuju stručnjaci.

Top 10 stvari za bebe koje svi kupuju, a skoro niko NE KORISTI

Utorak, 08.07.2025 | 09:02

Evo koje stvari za bebu obično kupuju svi budući roditelji, a bespotrebne su.