Ponedjeljak, 30.12.2024 | 21:44
IZVOR: 24sedam.rs

Jednostavno i brzo POBIJEDITE novogodišnji mamurluk uz ovaj PRIRODNI LIJEK

Pored banana, ovo je još jedno prirodno i djelotvorno sredstvo.




Foto: Ilustracija/Pixabay.com

Poslije novogodišnjeg slavlja, mnogi od nas se bude sa glavoboljom, umorom i osjećajem kajanja, pokušavajući da se sjetimo svega što smo uradili..

Uobičajeni simptomi mamurluka - bolovi u glavi, mučnina, vrtoglavica i dehidratacija - mogu pokvariti planove za opušten naredni dan, a ponekad se čini kao da ništa ne može da nas spasi.

Naravno, najbolja preventivna mjera za ublažavanje mamurluka je ispijanje puno vode pre nego što zaspimo, umjerena konzumacija alkohola i izbjegavanje žestokog pića.

Međutim, ako ste već došli do tog trenutka kada osjećate posljedice, možda biste želeli da probate prirodni lijek koji vam može pomoći da se oporavite.

Banane su dugo smatrane jednim od najboljih prirodnih ljekova za mamurluk, zahvaljujući visokom sadržaju kalijuma i šećera koji pomažu da se nadoknadi energija i minerali koje ste izgubili.

Međutim, neki stručnjaci tvrde da su jaja još bolji izbor. Naime, ona sadrže aminokiselinu cistein, koja može pomoći u čišćenju jetre od štetnih slobodnih radikala, što je korisno za brži oporavak.

Iako nije pronađen savršen lijek za mamurluk, medicinski stručnjaci savjetuju da se rehidrirate prije nego što zaspite, uzmete ljekove protiv bolova sledećeg dana, a takođe, možete jesti supu koja sadrži potrebne vitamine i minerale, piše Mirror.

KOMENTARI (0)

Ostavi komentar

Ostavite komentar

* Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu. "Kolektiv.me" se ne može smatrati odgovornim za napisane komentare. Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama.

Evropski grad koji je PROGLAŠEN NAJBOLJIM za bicikliste: Skoro 50 odsto stanovnika biciklom ide na posao

Srijeda, 10.09.2025 | 21:38

Najprijateljskiji gradovi u Evropi za bicikliste su odabrani – a jedan se izdvojio kao broj jedan zahvaljujući najboljoj biciklističkoj infrastrukturi.

Nikola Rokvić OTKRIO kako je Halid Bešlić: „Biće kako Bog kaže“

Srijeda, 10.09.2025 | 21:15

Nikola Rokvić pojavio se danas na snimanju prve emisije u novoj sezoni šoua „Nikad nije kasno“.

Zvijezde predviđaju obilje: TRI ZNAKA kojima stiže bogatstvo

Srijeda, 10.09.2025 | 20:59

Prema astrološkim prognozama Ovnovi, Lavovi i Strijelčevi će uživati u novčanom blagostanju do kraja mjeseca.

POGLEDAJTE kako Milica Todorović izgleda u četvrtom mjesecu trudnoće: Isplivao privatni snimak (VIDEO)

Srijeda, 10.09.2025 | 20:47

Pjevačica Milica Todorović je u drugom stanju.

Leković: ODLUKA SAD je presuda trulom savezu politike, pravosuđa i kriminala koji je nekada vladao u Crnoj Gori

Srijeda, 10.09.2025 | 20:09

Momčilo Leković, poslanik Demokrata u Skupštini Crne Gore pozdravio je odluku Sjedinjenih Američkih Država (SAD) da Vesni Medenici i Milu Božoviću zabrane ulazak u njihovu zemlju.

Pravilno čuvanje sira: Isprobajte TRIK sa KOCKICAMA sa ŠEĆEROM

Srijeda, 10.09.2025 | 19:26

Sir često predstavlja jedan od skupljih artikala na spisku za kupovinu, ali mnogi ne znaju da mu se ukus i svježina brzo izgube zbog nepravilnog skladištenja.

U Piperima IZBIO POŽAR

Srijeda, 10.09.2025 | 19:19

U Piperima kod Podgorice večeras je izbio požar.

Ivanović - Martin: Irska snažno PODRŽAVA EVROPSKI PUT Crne Gore

Srijeda, 10.09.2025 | 19:13

Proces proširenja biti među važnim prioritetima tokom irskog predsjedavanja Savjetu Evropske unije u drugoj polovini 2026, kazao je premijer te zemlje Mihal Martin tokom sastanka sa potpredsjednikom Vlade za vanjske i evropske poslove Filipom Ivanovićem u Dablinu. 

Novi repertoar bioskopa CINEPLEXX

Srijeda, 10.09.2025 | 18:44

Novi filmovi na repertoaru bioskopa Cineplexx.

Postala je najpoznatija manekenka na svijetu, a sada želi da stavi tačku: "PRESTAĆU sa svim"

Srijeda, 10.09.2025 | 18:36

Kendal Džener (29) je jedna od najtraženijih manekenki na svijetu, a iako je ostvarila veliki uspijeh u svetu modelinga kaže da želi samo jednostavan život.