Ponedjeljak, 01.07.2019 | 19:30
IZVOR: Kolektiv.me

Mojkovac: Državno prvenstvo Crne Gore u mini fudbalu : Valter ostvario titulu PRVAKA!

Državno prvenstvo Crne Gore u mini fudbalu održano je u Mojkovcu.

Valter je osvojio titulu Prvaka Crne Gore, savladavši u velikom finalu SD Akapulko.

U reprizi finala Podgoričke lige, Valter je odigrao odlično i uspio još jednom da savlada velikog rivala. Viđen je veoma dobar meč, možda i kvalitetniji nego u predhodnom finalu. Valter je odlično otvorio meč i već posle osam minuta igre došao do dva gola prednosti, posle efektnih pogodaka Mijović Borisa i Osmajić Nikole.

Nakon toga su prepustili inicijativu protivniku, ali mu nijesu dozvolili da razvije svoju igru. Igrači Akapulka su bili primorani da već početkom drugog poluvremena da igraju sa igrač golmanom, kako bi promijenili nešto u svojoj igri i samoj utakmici. Takvom rizičnom igrom su uspjeli da malo poremete protivnika i preko Miličkovića su na deset minuta prije kraja smanjili prednost protivnika. Meč je prelomljen u 37-om minutu, kada je Popović, u želji da vrati loptu nazad, pogodio sopstveni gol.

U meču za treće mjesto Aerodrom Tivat je savladao asd već bivšeg šampiona ekipu Priška Mesošromet Franca. Viđen je odličan i efikasan meč, sa dosta lijepih akcja i efektnih golova.Aerdromi su odigrali odlično i pružili najbolju partiju u dosadašnjem toku turnira.

Tri puta su dolazili do prednosti, ali je Pruška svaki put stizala do izjednačenja. U poslednjih nekoliko minuta ušlo se sa neriješenim rezultatom, a onda je Vulević postigao sjajan pogodak i doveo svoju ekipu do prednosti. Nakon toga Pruška je krenula na sve ili ništa, sa golman-igračem i imala je dvije dobre situacije za izjednačenje. U poslednjem minutu meča golman Brguljan je iskoristio što je gol protivnika bio nebranjen, uputio udarac sa gola na gol i postavio konačan rezultat meča.

Osim ekipnih nagrada, dodijeljene su i pojedinačne nagrade. Za najboljeg golmana proglašen je Lazar Milanković iz Valtera. Najbolji strijelac turnira je Vlado Dedejić iz Aerodrom Tivat. Najbolji igrač je Boris Mijović iz Valtera.

Sve mečeve je sudio sudijski par Marko Popović i Branko Stanić, koji su odlično odradili svoj posao.

''Koristimo ovu priliku da se zahvalimo svim ekipa na učešću, prije svega na fer nadmetanju, veoma kvalitetnoj igri. Čestitamo najboljim ekipama i pojedincima na osvojenim nagradama. Zahvaljujemo se Opštini Mojkovac, Turističkoj organizaciji Mojkovca, Fudbalskom klubu Brskovo i našem domaćinu Željku Rondoviću, koji su nam pomogli u organizaciji i popularizaciji minifudbala na sjeveru Crne Gore.''