Subota, 18.01.2020 | 17:25
IZVOR: cdm.me

BRAVOOO MOMCI: Ubjedljiva POBJEDA "Ajkula" nad Njemačkom

Vaterpolisti Crne Gore pobijedili su Njemačku 10:3 u posljednjem kolu A grupe Evropskog šampionata u Budimpešti.

Drugim trijumfom na kontinentalnom prvenstvu, izabranici Vladimira Gojkovića završili su prvu fazu kao drugoplasirani i u osmini finala namjeriće se na selekciju Turske.

--- Gojković: Nismo očekivali ovakvu RAZLIKU, ali bili smo SPREMNI na sve

--- Lazović nakon POBJEDE: "Lakše nego što smo očekivali"

--- VIDEO: Dominacija "ajkula" nad Njemačkom: Evo najzanimljivijih poteza koji su OBILJEŽILI ovaj meč!

Tok utakmice:

IV četvrtina

27.minut – 10:2, gol Radovića, “ajkule” su večeras nemilosrdne, raste naša prednost.

26.minut – 9:2, gol Ivovića, odličan udarac našeg kapitena, Njemci su mu ostavili puno prostora.

Tešanović će braniti naš gol u posljednjoj četvrtini. Lazović fenomenalan, čak 13 intervencija.

III četvrtina

24.minut – 8:2, gol Draškovića, novi kontranapad Crne Gore, odlično plivanje i sigurna realizacija.

23.minut – 7:2, gol Đurđića, koriste izabranici Vladimira Gojkovića situaciju sa dva igrača više.

21.minut – 6:2, gol Rajbela nakon isključenja Ivovića.

17.minut – 6:1, gol Spaića, majstorija našeg centra… “Ajkule” polako slamaju otpor rivala.

Na polovini susreta Crna Gora vodi 5:1 i hita ka pobjedi. Posebno se ističe golman Lazović sa deset odbrana.

II četvrtina

14.minut – 5:1, gol Ivovića, odličan period igre crnogorske reprezentacije i to je sada ubjedljiva zaliha “ajkula”.

13.minut – 4:1, gol Draškovića, “ajkule” sjajno koriste igrača više, tri takve situacije – tri pogotka.

12.minut – 3:1, gol Spaića, odlična akcija naših, asistencija Radovića i ponovo imamo +2.

10.minut – Lazović brani peterac Ribela.

I četvrtina:

8.minut – 2:1, gol Gilena, malo je dijelilo naš nacionalni tim da uvodnu dionicu dobije bez primljenog pogotka.

5.minut – 2:0, gol Radovića, kontranapad “ajkula”, lijepa tranzicija i sigurna realizacija asa Jadrana.

2.minut – 1:0, gol Petkovića, Crna Gora koristi prvi napad sa igračem više.

Najava utakmice:

Izabranici Vladimira Gojkovića plasirali su se u osminu finala, ali je vrlo značajno s koje pozicije će dočekati prvu eliminacionu rundu na kontinentalnom šampionatu.

“Ajkule” će biti drugoplasirane u slučaju pobjede i remija, te tako za rivala dobiti selekciju Turske na putu do četvrtfinala i karte za olimpijske kvalifikacije.

Poraz bi naš nacionalni tim doveo do treće pozicije u grupi, a samim tim i najvjerovatnije meč protiv domaće Mađarske u osmini finala.